Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#321 Share eli

eli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 23:55

Ochrona ziemniaka panowie wiecie moze czy juz jest zaraza w wlkp i kiedy najlepiej zrobic pierwszy zabieg na pozne odmiany przemysłowe i ile moczniku najlepiej dosypac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 05:50
  •  

#322 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 17:07

Ochrona ziemniaka

w poprzednich latach dawalem nurelle a rok temu mieszanke sherpy 100ec (0,3l) i dursbanu 0,6l. najwazniejsze to trafic z opryskiem.
rok temu jak pojawiały sie stare stonka to wowczas opryskalem normalnie w dzien na stonke i rolnice bo larwy rolnicy wykluwaja sie na powierzchni a pozniej schodza pod ziemie(takie info dostalem w koscierzynie)
w ubieglym roku u mnie nagryzione ziemniaki trafialy sie sporadycznie

mysle ze w tym roku bedzie duze nasilenie rolnicy bo jest sucho

Przemol zauważyłem że młoda stonka zaczyna gryżc moje pyry i tu zachodzi pytanie czym jej sie pozbyć :D mam pryskać w dzien czy w nocy? żeby zwalczyć larwy rolnicy? jak to jest.

#323 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 czerwiec 2011 - 17:09

Ochrona ziemniaka A co to za różnica kiedy pryśniesz?????? na wysokie temperatury też są środki , więc nawet jak pryśniesz przy +30 np. Actarą to larwy i stonka też spadnie. :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 05 czerwiec 2011 - 17:19

Ochrona ziemniaka jak chcesz zlikwidować starą to w nocy 3-4 rano bo żeruje od 3-6, jak młodą to w dzień
my pryskamy tylko w nocy to kasujemy stare, a młode jak zaczynają żerować w dzień to roślina ma już na nie truciznę.
Edit:
a jak masz ją placami to wymieszaj otręby z cukrem i opryskiem wtedy tępi się nią najlepiej zanim jeszcze złoży jaja. Trutkę można rozkładać wieczorem, to całą noc ją wabi. oprysk to Bipel albo Dipel nie pamiętam dokładnie

Edytowany przez Lukasz1987, 05 czerwiec 2011 - 18:03.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#325 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 czerwiec 2011 - 17:49

Ochrona ziemniaka Tyle lat żyje ale jeszcze takich cudów nie widziałem by ktoś o 4 rano pryskał w polu.Dziwne bo ja pryskam pod wieczór i wszystko stanka spaduje z krzaka.Jeśli się skropi ziemniak to chyba ta substancja wchłania się i trzyma jakiś czas , wiec jest to obojętne kiedy ta stonka spożyje tego ziemniaka.

#326 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:42

Ochrona ziemniaka lumise jak pojawia sie stara stonka czyli w maju,teraz larwy rolnicy sa juz pod ziemia ale mozesz jeszcze sprobowac.ja pryskalem w dzien
lukasz a nie lepiej zrobic jeden oprysk np actara ktora jest srodkiem o dzialaniu kontaktowym,wglebnym i systemicznym?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#327 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:47

Ochrona ziemniaka @zonk limusine zapytał kiedy rolnice zwalczyć. A te są aktywne głównie w nocy. A jak nie widziałeś oprysków nocną porą to jeszcze mało widziałeś. W ogórku na zmiennika pryskam zawsze o 10-11 wieczór

#328 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:52

Ochrona ziemniaka dokladnie,jednego roku byla plaga rolnicy i u mnie w okolicy niemal na kazdym polu widac bylo opryskiwacz, najlepsze efekty byly gdy oprysk byl wykonany 22-24.
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#329 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 05 czerwiec 2011 - 19:29

Ochrona ziemniaka Przemek u nas pryskanie na rolnice w nocy wzięło się z tego, że to najskuteczniejszy sposób walki z nimi w marchwi, kiedy motyl składa jaja i larwa żeruje
poza tym Ja z Ojcem dyskutować nie będę ;) On robi jak uważa, a że się sprawdza
a tam przy okazji to co tam nasz element naskrobał bo mi je jest dane czytać jego wypocin :lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#330 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 20:40

Ochrona ziemniaka jak jeszcze kiedys nie zaprawialismy to rzeczywiscie najskuteczniejsza byla actara, ale wtedy trzeba byc czujnym i obserwowac plantacje, bo mlode larwy potrafią zeżrec naprawde sporo w ciagu jendego cieplego dnia.
a dla larw rolnic to teraz dobra pora jest. cieplo i sucho. raj dla nich. poza tym u was tez byla taka masa chrabąszczy?
mam nadzieje ze, jak co roku, dursban poradzi sobie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 05 czerwiec 2011 - 21:08

Ochrona ziemniaka Ja pierwszy raz zaprawiałem Prestige i jestem bardzo zadowolony nie ma żadnych mszyc,stonki itp. itd tak więc polecam !!!

Panowie czym zlikwidować przytulinę tz. jak najtaniej i efektywnie.

Edytowany przez Medalik, 05 czerwiec 2011 - 21:18.

#332 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 13:03

Ochrona ziemniaka Na stonkę najlepiej opryskać wieczorem jak już się robi chłodno żaden środek nie będzie dobrze działał przy temperaturze +30 bo większość wyparuje

#333 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:19

Ochrona ziemniaka apaczowi nie przeszkadza temperatura

#334 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:36

Ochrona ziemniaka Actarze tak samo.

#335 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 06 czerwiec 2011 - 16:18

Ochrona ziemniaka Może to głupie pytanie ale czy można zwalczać stonkę Bi 58 nowy? Zostało ma trochę ze zbóż. Podobnie czy bumper można zastosować od zarazy i tej drugiej choroby(takie trudne słowo ;)

#336 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:29

Ochrona ziemniaka No nie wiem czy już jest zaraz ziemniaczana w Wielkopolsce, na pewno zauważyłem alternariozę ale ona zawsze jest pierwsza niż zaraza.

#337 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:41

Ochrona ziemniaka Ja jutro planuje pryskać Armetilem. Następnie Revus dwa zabiegi co 7 dni, mam jeszcze Pyton Consento i Infinito, ale zobaczymy ile razy będzie trzeba pryskać

#338 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 19:11

Ochrona ziemniaka Panowie mam problem nie wiem co sie dzieje z moimi ziemniakami..
Tutaj fotka http://sendfile.pl/7...60611_17.25.jpg tak Generalnie prawie wszystkie młode listki zwijają sie do środka... A wiec tak na fotce to lord, 2x pryskany Agilem w dawce 0.6, w ubiegły poniedziałek potraktowany Opryskiem ( Kristalon zielony 2.5ha, Mocznik 5%, Armetil 2kg, ha) Dodam rownież że pojawiła sie stonka i jeszcze na nią nie pryskałem co to może być?

#339 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 19:25

Ochrona ziemniaka Na pewno nie jest to zaraza czy alternarioza, być może jakiś liściozwój. Tu masz fotki liściozwoju; http://ziemniaki.upr...sowe-ziemniakow

Edytowany przez wyrebski1, 06 czerwiec 2011 - 19:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 19:28

Ochrona ziemniaka Liściozwój na pewno ale liście są przypalone od środka na chwasty.