Polecane posty

Gość   
Gość
2 godziny temu, soltys48 napisał:

to tak i tak i trazera jak i gwaranta zostanie bo mam na 2 pełne zabiegi^_^

w jakich proporcjach zastosować w mieszaniny??

no to nie rozumiesz słowa resztki :D

niezłą macie fantazję wynosić sadzeniaka po 1,20 po połowie maja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Jo bo racyl raz vinete zobaczył i tak sadzi... myśli, że na vinecie świat się kończy. Mówiłem ci wyjdź z tej zakichanej ziemianki do ludzi. Kiedyś musisz wyjść, nasi pra pra pra przodkowie wyszli dawno, u ciebie ktoś widać przysnął 😆


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, pedro2 napisał:

Jo bo racyl raz vinete zobaczył i tak sadzi... myśli, że na vinecie świat się kończy. Mówiłem ci wyjdź z tej zakichanej ziemianki do ludzi. Kiedyś musisz wyjść, nasi pra pra pra przodkowie wyszli dawno, u ciebie ktoś widać przysnął 😆

Nic takiego nie twierdziłem że tylko vineta i nic więcej. osobiście nie przepadam za vinetą, w domu jemy tylko denara cały rok

sadzę to na co mam zejście. vineta, denar, belarosa. w przyszłym roku dołączy z powrotem irga

po co mi super świetne wynalazki jak kupiec tego nie zna i nie kupi.

ja   bym się przyzwyczaił ale musiałbym sprzedawać za to co klient zna. w każdych rejonach sa jakieś przyzwyczajenia do odmian.

to c u Ciebie się sprzedaje u mnie by nie zeszło i na odwrót

Ktoś mądrze napisał że jeżeli ziemniak jest jadalny to ma się go dać zjeść

Nie jestem jakoś szczególnie przywiązany do vinety po prostu nie ma problemu z jej zbytem

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459
35 minut temu, racyl napisał:

no to nie rozumiesz słowa resztki :D

niezłą macie fantazję wynosić sadzeniaka po 1,20 po połowie maja xD

Mi się najzwyczajniej nie opłaca sadzić swoim.Kwalifikat kupuję po 1000 netto w małym kalibrze i mam głowę spokojną.Nie mam przechowalni a jak mam kopcować okrywać, wiosną odkrywać ,przebierać itd to wiesz ile czasu to kosztuje??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Mi się najzwyczajniej nie opłaca sadzić swoim.Kwalifikat kupuję po 1000 netto w małym kalibrze i mam głowę spokojną.Nie mam przechowalni a jak mam kopcować okrywać, wiosną odkrywać ,przebierać itd to wiesz ile czasu to kosztuje??

 

takim  drobiazgiem. w poprzednim roku miałem, to 1t z 0,5ha zasadziłem

a ze swoim sadzeniakiem co robisz ? dla bydła ?. wszystko od razu handlujesz na jesieni ?

wiem ile kosztuje bo też mi się czasem nie mieści i się kopcuje

A co do terminu sadzenia to co region to inny obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

na hektar w granicach 1800-1900kg wychodzi

"odpad"czyli wszystko co nie jest jadalnym idzie dla bydlaków

Ziemniaki są sprzedawane systematycznie do końca maja, na jadalnego mam prowizoryczną przechowalnie na ok 25-26 t.Większość idzie jesienią .Ostatnimi laty z podwórka sprzedaję i po 30t

gość od którego kupuje kwalifikat-ziemniaki robi dla NORIKI sadzi wszystko w maju nawet do końca a sadzi ok 120ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Sprowwdzasz wszystko do jadalnego.. opłacalność, ochronę, koszty. A na jadalnym świat się nie kończy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, pedro2 napisał:

Sprowwdzasz wszystko do jadalnego.. opłacalność, ochronę, koszty. A na jadalnym świat się nie kończy

sam też coś musisz jeść B|

jeden i drugi ma niemalże identyczną ochronę i koszty . przy przemysłowym odpada ci koszt opakowania i dystrybucji a przede wszystkim  tyle się nie napracujesz

Jest sporo roboty przy jadalnym i dlatego sprowadzam do kosztów bo zysk czasem podobny do przemysłowego

Ile dostajesz za przemysłowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Ja sadze kwalifikatem nawet pod koniec maja i co ?  W tym roku sadzone najpóźniej nie dostały tak z powodu suszy, Zaczynają kwitnąć sobie teraz i deszczyk pada od wczoraj 40 litrów, T2 jutro pójdzie. I często się zdarza własnie że ziemniaki później sadzone nie trafiają fazą kwitnienia w okres suszy czerwcowej.

Wiadamo że to jest zawsze ryzyko i loteria i najlepszym terminem jest końcówka kwietnia lub poczatek maja ( bynajmniej na moim północnym wygwizdowiu) ale powiem szczerze żę obnizke plonu zauważam gdy zasadze całkiem późno tak po 27 maja, tylko trzeba zaznaczyć że mój rejon ma tak 1,5-2 tygodnie opóźnienia w wegetacji w stosunku do polski centralnej czy dolnego śląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

He he moje też dopiero kwitną, a red lady na jednym kawałku pewnie dopiero za tydzień zacznie, ze względów nie zależnych ode mnie z planowego wysadzenia na 25 kwiecień wyszło 20 maj i teraz widzę że w tym roku opóźnienie wyjdzie chyba na dobre.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Spokojnie urosną, aby tylko nie było upałów i normalne opady. Ile u was spadło wady przez ostatnie dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tyle co u Ciebie bo to jakieś 20 km odległości.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

zbi od wtorku 38, z czego połowa dziś w nocy, wczoraj grzebałem w redlinie to na 3 cm raptem zmoczone. Na razie od posadzenia 106 litrów, w zeszłym roku potrafiło tyle w dwa dni nalać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Przy łodygach  jak ziemia spękana to ładnie po nich spłyneło i poszło pod korzenie, nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

@mikad

@Daro44

A moje w tym roku chyba w ogóle nie kwitły. Na polu jestem przynajmniej raz w tygodniu i ani razu nie trafiłem w czas kiedy pole było w pełni kwitnienia. Myślałem że to przez pogodę i roślina szybko zrzuciła kwiaty ale patrząc na plantacje pod Biesiekierzem moja teoria się nie potwierdza bo tam pięknie kolorowe pola od kwiatów :|

 

Na dniach jadę z kolejnym zabiegiem. Chciałem konsultacji ;)

1. pyton 2. ridomil 3 cabrio (wszystko w górnych dawkach)

 

Teraz chciałem mankozeb + azoksystrobina.

 

Plantacja ma się dobrze na ten moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Daro44 napisał:

Przy łodygach  jak ziemia spękana to ładnie po nich spłyneło i poszło pod korzenie, nie jest źle

jak ziemia popękana to już musiało ostro suszyć:o od rośnięcia bulw to za wczęsnie przy póżno sadzonym

6 minut temu, tobago napisał:

@mikad

@Daro44

A moje w tym roku chyba w ogóle nie kwitły. Na polu jestem przynajmniej raz w tygodniu i ani razu nie trafiłem w czas kiedy pole było w pełni kwitnienia. Myślałem że to przez pogodę i roślina szybko zrzuciła kwiaty ale patrząc na plantacje pod Biesiekierzem moja teoria się nie potwierdza bo tam pięknie kolorowe pola od kwiatów :|

 

Na dniach jadę z kolejnym zabiegiem. Chciałem konsultacji ;)

1. pyton 2. ridomil 3 cabrio (wszystko w górnych dawkach)

 

Teraz chciałem mankozeb + azoksystrobina.

 

Plantacja ma się dobrze na ten moment.

 

Jak wypleniony ziemniak to tym bardziej cieżko zauważyć kwitnienie

co to za cudna odmiana co ci nie zakwitła ?

20 godzin temu, Daro44 napisał:

Ja sadze kwalifikatem nawet pod koniec maja i co ?  W tym roku sadzone najpóźniej nie dostały tak z powodu suszy, Zaczynają kwitnąć sobie teraz i deszczyk pada od wczoraj 40 litrów, T2 jutro pójdzie. I często się zdarza własnie że ziemniaki później sadzone nie trafiają fazą kwitnienia w okres suszy czerwcowej.

Wiadamo że to jest zawsze ryzyko i loteria i najlepszym terminem jest końcówka kwietnia lub poczatek maja ( bynajmniej na moim północnym wygwizdowiu) ale powiem szczerze żę obnizke plonu zauważam gdy zasadze całkiem późno tak po 27 maja, tylko trzeba zaznaczyć że mój rejon ma tak 1,5-2 tygodnie opóźnienia w wegetacji w stosunku do polski centralnej czy dolnego śląska.

Na lubelszczyżnie póżno nikt nie sadzi od dobrych kilkunastu lat

To co jeszcze będzie to nikt nie wie.

Susza suszą ale największe upały to przypadają na okres lipca sierpnia

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Widze ze u was jest super. Ja o takim deszczu moge tylko pomazyc od prawie miesiaca. Wczoraj 12l spadlo ale to kropla w morzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

12 to i tak lux. U nas ledwo pororosiło wczoraj i dziś. 

Co do kwitnięcia to Vineta obficie kwitła, ale Irga to już prawie wcale. Prawie bo gdzieniegdzie kwiat się pokazał/pokazuje. Myślę że trafiło w duży niedobór wody i dlatego. I uprzedzę zarzut @racyl'a i dodam że sadzeniak kwalifikowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459
13 godzin temu, Daro44 napisał:

Sławoborze od wczoraj wieczora 30 litrów jak narazie

Eee Panie to ja z Twojej miejscowości cielaki kupuję😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ZYLA napisał:

12 to i tak lux. U nas ledwo pororosiło wczoraj i dziś. 

Co do kwitnięcia to Vineta obficie kwitła, ale Irga to już prawie wcale. Prawie bo gdzieniegdzie kwiat się pokazał/pokazuje. Myślę że trafiło w duży niedobór wody i dlatego. I uprzedzę zarzut @racyl'a i dodam że sadzeniak kwalifikowany. 

Ja się wcale nie czepiam bo miałem kiedyś tak z vinetą że nie zauważyłem kiedy kwitła.

Niby była ze zdrowego sadzeniaka a nie kwitła

Kupujesz niby zdrowego a różnie bywa. W stronach mojej żony kupili sobie w centrali z paierem 2 worki dla siebie i nic dosłownie  nie zeszło

W poprzednim roku mója vineta była lepsza niż ta po centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
19 godzin temu, Daro44 napisał:

Spokojnie urosną, aby tylko nie było upałów i normalne opady. Ile u was spadło wady przez ostatnie dni ?

W centrum 50mm


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

 a u mnie jutro deszczownia będzie chodzić. 6 mm we wtorek i śladu po tym nie ma. W prognozach koniec opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj