Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, saszeta napisał:

Nie masz pojęcia o żadnym nawadnianiu. U mnie w truskawce nogi nie grzezna (truskawka przelana bardziej choruje od  niepodlanej)bo mam na wałach a wystarczy godzina podlewania co 2 dni. Ziemniak na mojej glebie musi dostać 250tys litrów na hektar tygodniowo. A nieraz wiecej. To raczej nie roszenie po wierzchu

Jak byś miał trochę rozsądku to więcej byś posadził truskawki co jest 10-15 razy droższa i nie podlewał taniego ziemniaka

Pochwal się bambrze jaką powierzchnię podlewasz tych ziemniaków

 

czy godzina czy dwie wszystko zależy od wydajności pompy i długości rzadków. u mnie wolniej się to odbywa ale dłużej .

to czy się grzeznie czy nie to jest pojecie względne. bo inaczej się grzęzdnie po laniu z węża a inaczej z taśmy kroplujacej

 

w jaki sposób podlewasz truskawkę ?

deszczownią ?

 

 

33 minuty temu, mikad napisał:

@racyl Ile ha tej vinety nasadziłeś w tym roku?

no jak wszyscy na agrofoto powyżej 200ha xD

wszystko jak wszyscy tutaj obsadzone bazowym sadzeniakiem  xDxD

 

A na poważnie to tyle żeby nie kląć że robię za frajer

 

 

1 godzinę temu, przemol87 napisał:

@racyl kup srodek zawierajacy dikwat to pogadamy o tym wszystko jest do kupienia przez nieprofesjonalistow

większość czy prawie każdy nie znaczy że wszystkie

wiekszość plantatorów ziemniaka nie stosuje tego typu zabiegów a Ty wymagasz tego  od działkowców

zwłaszcza w tym roku gdzie jest susza i każdy sie łudzi że jeszcze mu trochę podrośnie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
9 godzin temu, przemol87 napisał:

@racyl kup srodek zawierajacy dikwat to pogadamy o tym wszystko jest do kupienia przez nieprofesjonalistow

Pojechał brat do osadkowskiego i przywiózł Ring-a. On nie rolnik. A u mnie nie do kupienia nawet przeze mnie bo to szkolenie na pierwszą klasę toksycznosci. 

8 godzin temu, racyl napisał:

Jak byś miał trochę rozsądku to więcej byś posadził truskawki co jest 10-15 razy droższa i nie podlewał taniego ziemniaka

Pochwal się bambrze jaką powierzchnię podlewasz tych ziemniaków

 

czy godzina czy dwie wszystko zależy od wydajności pompy i długości rzadków. u mnie wolniej się to odbywa ale dłużej .

to czy się grzeznie czy nie to jest pojecie względne. bo inaczej się grzęzdnie po laniu z węża a inaczej z taśmy kroplujacej

 

w jaki sposób podlewasz truskawkę ?

deszczownią ?

 

 

no jak wszyscy na agrofoto powyżej 200ha xD

wszystko jak wszyscy tutaj obsadzone bazowym sadzeniakiem  xDxD

 

A na poważnie to tyle żeby nie kląć że robię za frajer

 

 

większość czy prawie każdy nie znaczy że wszystkie

wiekszość plantatorów ziemniaka nie stosuje tego typu zabiegów a Ty wymagasz tego  od działkowców

zwłaszcza w tym roku gdzie jest susza i każdy sie łudzi że jeszcze mu trochę podrośnie

Temat truskawki jest gdzies indziej. I tam pisałem. Cena 5-12 to była w tym roku więc nie cwaniakuj. 

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Raczyl da się podlewać ziemniaki ,co więcej to się opłaca - tyle ze niekoniecznie na każdym polu mam pare metrów pola gdzie to nie ma sensu bo dla 5 ton to bzdura. (Ciężka ziemia z wysokim poziomem wód gruntowych) ale na reszcie działki daje to naprawde wymierne efekty.  Co do mankozebu to faktycznie działa na alternarie . Jak masz wątpliwości sprawdź sobie na stronę euroblight . Tam masz testy działania środków i na zarazę i na obie alternarie. Co do presji w tym roku alternaria atakuje mocno zestresowane rośliny wiec woda działa lepiej jak chemia . U mnie narożniki których nie podlewamy mocno zaatakowane reszta bez problemu. 

Co do opryskiwania I dawek, to dopiero jak ktoś opracuje inna metode oprysku jak do tej pory (klasyczne dysze i wodę jako nośnik) będzie można obniżać dawki. Bo będzie precyzyjnie podane na roślinę. Dysze twin to żadna rewelacja ani nowość. Są lepsze metody pokrycia (jak rękaw, wspomaganie powietrzem, albo oprysk od dołu rośliny)

 Nie każdy tu pryska pilmetem z wiecznymi dyszami hektar ziemniaków, celując w 25 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, saszeta napisał:

Pojechał brat do osadkowskiego i przywiózł Ring-a. On nie rolnik. A u mnie nie do kupienia nawet przeze mnie bo to szkolenie na pierwszą klasę toksycznosci. 

Temat truskawki jest gdzies indziej. I tam pisałem. Cena 5-12 to była w tym roku więc nie cwaniakuj. 

Nie tylko w tym czy poprzednim

co roku póżne odmiany truskawki florence malwinę zaczynam sprzedawać od 6zł, a teraz 12zł

a w pełni sezonu to różnie bywa ale od kilku lat nie jest kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, szarywilk napisał:

Raczyl da się podlewać ziemniaki ,co więcej to się opłaca - tyle ze niekoniecznie na każdym polu mam pare metrów pola gdzie to nie ma sensu bo dla 5 ton to bzdura. (Ciężka ziemia z wysokim poziomem wód gruntowych) ale na reszcie działki daje to naprawde wymierne efekty.  Co do mankozebu to faktycznie działa na alternarie . Jak masz wątpliwości sprawdź sobie na stronę euroblight . Tam masz testy działania środków i na zarazę i na obie alternarie. Co do presji w tym roku alternaria atakuje mocno zestresowane rośliny wiec woda działa lepiej jak chemia . U mnie narożniki których nie podlewamy mocno zaatakowane reszta bez problemu. 

Co do opryskiwania I dawek, to dopiero jak ktoś opracuje inna metode oprysku jak do tej pory (klasyczne dysze i wodę jako nośnik) będzie można obniżać dawki. Bo będzie precyzyjnie podane na roślinę. Dysze twin to żadna rewelacja ani nowość. Są lepsze metody pokrycia (jak rękaw, wspomaganie powietrzem, albo oprysk od dołu rośliny)

 Nie każdy tu pryska pilmetem z wiecznymi dyszami hektar ziemniaków, celując w 25 ton.

 

Testy a warunki polowe to nie  jest to samo. wystarczy ze inna odmianę posadzisz, zawirusowaną, będzie inny klimat i już to nie to samo co w tabelce

Nie kwestionuje działania mankozebu a nawet mi sie podoba bo jest tani i dobry, wytknąłem jednej osobie że jednego dnia narzeka na niego a innego chwali

Nie muszę się o tym przekonywać oglądając badania niemieckich czy holenderskich naukowców uzależnionych finansowo od koncernów chemicznych

Każdy plantator i tak kupi to co ma dostępne w sprzedaży a nawet może nie wiedzieć że takie coś istnieje jak euroblight

Dodawanie mankozebu do kompleksowych środków jak cabrio czy carial star to jest nadgorliwość .

Jak to ktoś napisał mankozeb jest dobry do przemiennych oprysków

Ktoś głupią teorię ktoś wymyślił że to co jest w cieczy roboczej musi być i kontaktowe i układowe na raz bo inaczej będzie kiepsko działać

Kontaktowość czy układowość zależy od zastosowanych substancji i nie koniecznie to musi być na raz w zbiorniku

 

 

Pewnie że można podlewać ziemniaki tylko pytanie ile zarobisz na tym jednym hektarze i jakim kosztem zdrowia, czasu i pieniędzy.

xD

Nie przy cenie 50groszy. człowieku weż kalkulator to ręki i zobacz ile Ci zostanie

 

 

 

 

 

 

co do pryskania to jak zauważyłem to każdy wali dawkę oprysku na 300-400l i wcale się nie zastanawia czy lepsze te czy inne dysze byle tylko do przodu

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
35 minut temu, racyl napisał:

Dodawanie mankozebu do kompleksowych środków jak cabrio czy carial star to jest nadgorliwość .

 Tu się mylisz. Trzeba tylko wiedzieć co i kiedy.

I daruj już sobie to pieniactwo, sąsiadów sobie ustawiaj i dawaj im porady a nie siejesz tu ferment, gdzie ludzie w kulturalny sposób wymieniają doświadczenia. Jak uważasz że poziom za niski to idź na uniwersytet wykładać

Edytowano przez Daro44
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, Daro44 napisał:

 Tu się mylisz. Trzeba tylko wiedzieć co i kiedy.

I daruj już sobie to pieniactwo, sąsiadów sobie ustawiaj i dawaj im porady a nie siejesz tu ferment, gdzie ludzie w kulturalny sposób wymieniają doświadczenia. Jak uważasz że poziom za niski to idź na uniwersytet wykładać

xDxD

Mądrzejszy niż syngenta czy Basf co mają kompleksowe programy ochrony

Powinieneś trzymać się swojego zdania.

Jednego dnia narzekasz na mankozeb drugiego chwalisz xD

Jednego dnia piszesz że oprysk poniżej 200l /ha daje bardzo dobre efekty a drugiego piszesz że lepszy 300-400

Jednego dnia zabieg co 7-10 a za kilka dni piszesz o 14dniach

 

Taki jest poziom dyskusji

 

Profesjonalista to nie powinien w tak krótkim czasie zmieniać poglądów zwłaszcza jak ktoś deklaruje że ma taką dużą powierzchnie ziemniaków

Zmieniasz poglądy w zależności z której strony wiatr zawieje

36 minut temu, soltys48 napisał:

@Daro44 może Ty mi odp 

warto zużyć resztki gwaranta i trazera?

jeśli tak to na który zabieg

 

warto użyć w takiej dawce co można nią coś wskurać. samo wlanie tazera 0,2 l gdzie dawka jest chyba 0,5l to mija się z celem bo to na nic nie podziała i lepiej zostawić sobie na przydomowe grządki niż wylać do opryskiwacza dla świętego spokoju. tak samo z gwarantem

Żeby obnizać dawki w mięszaninach to trzeba przeprowadzać testy jak to robią producenci środków.

samowolne substancji zawartej z góry jest skazane na niepowodzenie

No chyba że to tej ilości środka dostosujesz odpowiednio mniejszą ilość wody i zrobić nią mniejszą powierzchnię

odpowiednio w takich dawkach ile się daje na 1ha

tazer to na alternarię z tego co wiem to raczej na ostatni odpada

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89
dawno tu nie zaglądałem. I nie wierzę, że dla wspólnego dobra pomocy nawzajem można być tak aroganckim. Jak tam Wasze ziemniaki na tym etapie wyglądają? Trochę inny rok, prawda?

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Moje po dwóch zabiegach fungi zdrowo się trzymają, gorszy jest niedobór wody. Nadają deszcze do weekendu to może jeszcze podrosną. Potrzebują jeszcze ze dwa - cztery tygodnie wegetacji, w zależności od odmiany. Planuję dać jeszcze raz fungicyd i tu co byście polecili? Revus? Czy może coś tańszego na te wcześniejsze odmiany? Bo i tak zaraz desykant pójdzie. A nie chcę też mocno zainfekowac bulw, więc wypadało by coś jednak zastosować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, pawelec napisał:

dawno tu nie zaglądałem. I nie wierzę, że dla wspólnego dobra pomocy nawzajem można być tak aroganckim. Jak tam Wasze ziemniaki na tym etapie wyglądają? Trochę inny rok, prawda?

jakie masz wspólne dobro ? Nikt Ci całej swojej techniki nie zdradzi bo dochodzi do tego latami. tak jest w każdej branży.

Na wsi Ci nie powiedzą czym pryskają że mają ładne ziemniaki a co dopiero w internecie

czasem komus podasz jak na tacy co ma zrobić a on i tak to spierniczy

 

 

a co do ziemniaków to wody i jeszcze raz wody potrzebuja

Na ta pore są za małe

39 minut temu, ZYLA napisał:

Moje po dwóch zabiegach fungi zdrowo się trzymają, gorszy jest niedobór wody. Nadają deszcze do weekendu to może jeszcze podrosną. Potrzebują jeszcze ze dwa - cztery tygodnie wegetacji, w zależności od odmiany. Planuję dać jeszcze raz fungicyd i tu co byście polecili? Revus? Czy może coś tańszego na te wcześniejsze odmiany? Bo i tak zaraz desykant pójdzie. A nie chcę też mocno zainfekowac bulw, więc wypadało by coś jednak zastosować. 

szcześciarz jesteś jak dopiero 2 zabiegi zrobiłeś

wcześnym to już nie wiele pomoże, zależy jak nacina wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
3 godziny temu, pawelec napisał:

dawno tu nie zaglądałem. I nie wierzę, że dla wspólnego dobra pomocy nawzajem można być tak aroganckim. Jak tam Wasze ziemniaki na tym etapie wyglądają? Trochę inny rok, prawda?

Faktycznie dawno. @ racyl  to Twoje strony. A ziemniakow to rekordów w tym roku nie bedzie

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U mnie ziemniak trzyma sie w miare dobrze ale deszczownia i opryskiwacz nie mają wolnego. Zaczyna pojawiac sie problem z alternarioza bez roznicy czy byly wykonane do tej pory 3 czy 5 zabiegow. Generalnie ziemniak deszczowany mniej nawiązał co dobrze wrózy i dlatego kopie tylko to co musze.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, saszeta napisał:

Faktycznie dawno. @ racyl  to Twoje strony. A ziemniakow to rekordów w tym roku nie bedzie

ziemniak nie jest jakąś skomplikowaną uprawą to i nie latam po wsi

Ostatni tydzień to tak suszy bo wcześniej to jakoś dawały sobie radę

 

Jakie ponosicie koszty uprawy na 1ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
8 godzin temu, soltys48 napisał:

@Daro44 może Ty mi odp 

warto zużyć resztki gwaranta i trazera?

jeśli tak to na który zabieg

A czym już pryskałeś i kiedy ?

A tak to jak najbardziej w momencie gdy będzie większa presja alternariozy niz zarazy i pamiętaj Gwarant może być stosowany do momentu gdy jagody pierwszego owocostanu są pomarszczone - jak tak napisali to lepiej sie tego stosować bo może być coś z pozostałościami w bulwach.

Gdzieś wpasuj go po tym jak był zastosowany jakiś dobry środek wgłębny na zarazę ale po tym gwarancie tez coś zastosuj do ochrony bulw. Nie powiem Ci co ile i w jakim odstępie bo tu są fachowcy którzy mi zaraz wytkną że raz mówię 10 a raz 14 dni ;)

 

 

7 godzin temu, ZYLA napisał:

Moje po dwóch zabiegach fungi zdrowo się trzymają, gorszy jest niedobór wody. Nadają deszcze do weekendu to może jeszcze podrosną. Potrzebują jeszcze ze dwa - cztery tygodnie wegetacji, w zależności od odmiany. Planuję dać jeszcze raz fungicyd i tu co byście polecili? Revus? Czy może coś tańszego na te wcześniejsze odmiany? Bo i tak zaraz desykant pójdzie. A nie chcę też mocno zainfekowac bulw, więc wypadało by coś jednak zastosować. 

Do desykacji chcesz dać tylko jeden fungicyd ?   Jak jeden to poleć ranmanem a jak dwa to teraz daj fluazynam a ranman tak 10 dni po nim a około 6 dni przed desykacją. To czy jeden czy dwa zależy czy będzie sucho czy mokro i ile chcesz je jeszcze ciagnąć. Ranman - najlepiej twin pack zawsze na koncówke i bedzie ok.

 

 

Edytowano przez Daro44
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Kolega chwalił się, że 3 lipca dopiero z T1 ruszył. Ridomil tradycyjnie i doopka dziś jechałem wszystko zdycha żółto-brązowo się robi. T3 w sobotę pójdzie Revus, T4 mankozeb i co dalej z T5? Zostanie mi revusa na ok 4ha, co na resztę dać? Czy może przy bogato? Nie chcę zostawiać na drugi rok bo pójdzie do kotłowni w kąt potem się zapomni i zmarnowane. T6 tradycyjnie Banjo na koniec. 

Jeszcze z innej beczki, dlaczego nie zauważyłem u siebie jeszcze nigdy jagód na ziemniakach? W sumie to nie szukałem, ale lustrując przed opryskiem powinienem się raczej na nie natknąć? Kwitnienie w tym roku to pokractwo 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

No pewnie że revus , po co ma sie zmarnować, jak sie zmarnuje to bedzie za bogato:D Dokup na reszte hektarów bo nie jest aż tak drogi - zależy od dostawcy koszt ha to 80 - 85 zł. Z podobnych  srodków w tej cenie masz banjo forte lub kunshi albo curzate, a revus akurat sie wpasuje pomiedzy  zabiegi mankozebem i banjo.

Jakby było bardzo mokro lub duży odstęp po mankozebie lub jakieś pierwsze objawy to dorzuć  0,2 drum do revusa i ci wyjdzie carial flex

Opcja druga: Jak bardziej sucho i zobaczył byś dużo alternarii to zamiast revusa dokup carial star, bo dorzucać sam difenokonazol do revusa wyjdzie drożej: Carial to koszt 125 -130 zł/ha a revus+ narita to 85 zł +75 zł =160 zł.

Opcja trzecia: jak  w miare normalne warunki revus solo i bedzie ok i kasa zostanie.

 

Jagody to cecha odmianowa, czasem sie długo trzymają i są duże, czasem małe a czasem szybko opadają, no i tez jak kwatów mało to i jagód mało - oczywiste. U mnie na najgorszych stanowiskach przy tej suszy miejscami kwiaty uschły...

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
4 minuty temu, pala92 napisał:

No to teraz czekamy na mądrości racylaxD

Aż się boje :P

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450
1 godzinę temu, Daro44 napisał:

A czym już pryskałeś i kiedy ?

A tak to jak najbardziej w momencie gdy będzie większa presja alternariozy niz zarazy i pamiętaj Gwarant może być stosowany do momentu gdy jagody pierwszego owocostanu są pomarszczone - jak tak napisali to lepiej sie tego stosować bo może być coś z pozostałościami w bulwach.

Gdzieś wpasuj go po tym jak był zastosowany jakiś dobry środek wgłębny na zarazę ale po tym gwarancie tez coś zastosuj do ochrony bulw. Nie powiem Ci co ile i w jakim odstępie bo tu są fachowcy którzy mi zaraz wytkną że raz mówię 10 a raz 14 dni ;)

 

 

Do desykacji chcesz dać tylko jeden fungicyd ?   Jak jeden to poleć ranmanem a jak dwa to teraz daj fluazynam a ranman tak 10 dni po nim a około 6 dni przed desykacją. To czy jeden czy dwa zależy czy będzie sucho czy mokro i ile chcesz je jeszcze ciagnąć. Ranman - najlepiej twin pack zawsze na koncówke i bedzie ok.

 

 

moje póżno sadzone bo po 15 maja, w zeszłą środę poszedł armetil, plantacja zdrowa-sadzeniak kwalifikat.Na T2 chciałem cariala, ale z tego co piszesz chyba lepiej zastosować gwaranta teraz a  na t3 dać cariala i ewentualnie t4 trazer.T2  planuję ok 14 dnia po T1 z tego względu,ze jest sucho pomimo tego że dziś pokropiło.

Co sądzisz o takim czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

soltys48

Ok. Jak dalej bedzie w miare sucho:

T2 Carial

T3 Gwarant + Tazer

T4: fluazynam lub jeżeli bedzie mokro a ziemniaki na długie przechowanie to ranman

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

od zabiegu nie padało dopiero dziś ciut ciut

ogólnie to mam -220mm niedobór wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
Przed chwilą, soltys48 napisał:

od zabiegu nie padało dopiero dziś ciut ciut

ogólnie to mam -220mm niedobór wody

To zrób tak jak napisałem, carialem ochronisz nowe przyrosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

to tak i tak i trazera jak i gwaranta zostanie bo mam na 2 pełne zabiegi^_^

w jakich proporcjach zastosować w mieszaniny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Gwarant 2 litry i tazer 0,5. Jak mowisz ze masz na 2 zabiegi to mozna by zrobic t2 ta mieszanka t3 carial i znowu t4 gwarant  z tazerem tylko trzeba by skrócić odstęp  bo gwarant to tylko kontakt. Nie jestem tego pewny nie podpisze podpisze sie pod ta wersja 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj