Polecane posty

Gość   
Gość

1,5-2 tyg. to i tak za długo. nicyzm nie pryskasz gleby ?. a kiedy to wogóle było sadzone ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

2 maja. Irga w czasie oprysku byla dopiero w pełni wschodów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, ZYLA napisał:

2 maja. Irga w czasie oprysku byla dopiero w pełni wschodów. 

no to spoko. w moich stronach to już tak póżno nie sadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
17 godzin temu, soltys48 napisał:

Panowie kiedy najpóźniej można wjechać z rimsulfuronem??I co do niego??Metrybuzyna wystarczy?

Głównie jest chwastnica zdarza się komosa

Jaka to odmiana? Jak wrażliwa lub średnio wrażliwa na metrybuzyne to lepiej sobie odpuść bo sam rimsulfuron komosy nie zwalczy i z chwastnica może być problem, no chyba że byś dał z 50 g ale to już też ziemniaki moga dostać jeżeli sucho. Jeżeli dużo tej chwastnicy to lepiej i bezpieczniej polecieć jakimś graminicydem a komose sobie odpuścić jeżeli nie ma jej tak dużo, chwastnica jest większym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Birte - toleruje metrybuzyne

Gala - tu nie Wiem 

komosy zbyt wiele niema ale się trafia chwastnicy jest sporo większość siewu do 3-4cm

u mnie sucho jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam takiego głąba przez miedzę,ziemniaki uprawia tylko sobie do jedzenia i to nic nie potrafi,stan na dziś xD:D

20180618_090806.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Piękna hodowla stonki. Ciekawe czy ukopie więcej niż wsadził:D

 

Podpowiedzcie czy dobrze kombinuję z ochroną:

Na t1 poszedł Armetil.

T2 myślę zrobić Carial Star, a T3 może Acrobat?

Albo T2 Cabrio Duo, a na T3 Carial Star?

T4 na razie nie planuję, chyba że by się pogoda poprawiła. Możliwe, że i T3 nie będzie jak wszystko w lipcu uschnie tak jak w tamtym roku. Tydzień temu już zaczynały trochę więdnąć ziemniaki ale spadło 24mm i coś tam podratowało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, bobienko napisał:

Mam takiego głąba przez miedzę,ziemniaki uprawia tylko sobie do jedzenia i to nic nie potrafi,stan na dziś xD:D

20180618_090806.jpg

już byś sie zlitował i to mu opryskał.

nie da się na to patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Znam gościa który w dzieciństwie lubił sobie... pojeść takiej stonki. Możecie się śmiać ale kiedyś był na podium w lokalnych zawodach strongman:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

O to chodziło. Stosuje w pomidorach Ale chciałem dac z infinito tylko nie mogę znaleźć dawkowania

Screenshot_2018-06-23-08-08-40-1.png

ewentualnie kristalon czerwony dawkowanie jesli ktoś dawał na ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
Dnia 18.06.2018 o 18:21, k00789 napisał:

Piękna hodowla stonki. Ciekawe czy ukopie więcej niż wsadził:D

 

Podpowiedzcie czy dobrze kombinuję z ochroną:

Na t1 poszedł Armetil.

T2 myślę zrobić Carial Star, a T3 może Acrobat?

Albo T2 Cabrio Duo, a na T3 Carial Star?

T4 na razie nie planuję, chyba że by się pogoda poprawiła. Możliwe, że i T3 nie będzie jak wszystko w lipcu uschnie tak jak w tamtym roku. Tydzień temu już zaczynały trochę więdnąć ziemniaki ale spadło 24mm i coś tam podratowało.

 

T2 Carial - idzie wczesniej bo chroni nowe przyrosty

T3 Cabrio - idzie później po kwitnieniu jak wieksze zagrożenie alternariozą i do tego strobiluryna daje fajny efekt ,,zieloności''

 

 

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Dzięki za odpowiedź, ale już kupiłem Cabrio bo Cariala nie było, dzisiaj prysnę a jak nie będzie deszczu przez następne 2 tygodnie to t3 też raczej nie będzie.

3 godziny temu, mausik1234 napisał:

Kurde słownik mi ucia. Chodziło o solloupotasse

 

Zalecane stężenie siarczanu potasu Yara przy nawożeniu dolistnym 0,2-0,5%. Ja daje 0,5% Taka ilość obniża mi pH wody z 7,9 do 5,3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Ile razy dodajesz siarczan potasu ?  Dorzucasz coś jeszcze ?  Myślę ze na ha też dam 0.5kg na 250l wody razem z infinito. 

1 godzinę temu, k00789 napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale już kupiłem Cabrio bo Cariala nie było, dzisiaj prysnę a jak nie będzie deszczu przez następne 2 tygodnie to t3 też raczej nie będzie.

Zalecane stężenie siarczanu potasu Yara przy nawożeniu dolistnym 0,2-0,5%. Ja daje 0,5% Taka ilość obniża mi pH wody z 7,9 do 5,3.

Ale 0. 5 na ha czy na 100l wody ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Na 100 litrów. W ziemniakach daję 1,5 kg na 1 ha w 300 litrach. Dodaję od niedawna do każdego oprysku przede wszystkim w celu zakwaszenia wody. Przy okazji troszkę potasu się dostarczy, przy suszy nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Pytanko czy w jednym oprysku mogę połączyć ze sobą Leopard Extra i Pyton Consento ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, mausik1234 napisał:

Stosował ktoś dursban na stonke ? 

nie bierze nie próbój nawet. kup im kohinor albo proteusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR-PawelS    4
ile specyfiku o nazwie Kohinor stosujesz w ziemniaku na stonke , pytam bo rejestracji na tego owada w ziemniaku chyba brak i w opisie nic niema,(ogorki, kapusta, chmiel) podaj min-max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, GR-PawelS napisał:

ile specyfiku o nazwie Kohinor stosujesz w ziemniaku na stonke , pytam bo rejestracji na tego owada w ziemniaku chyba brak i w opisie nic niema,(ogorki, kapusta, chmiel) podaj min-max

to jest to samo co kiedyś PROAGRO 100 SL z tym że dwa razy mocniejsze

PROAGRO 100 SL.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Kolega wczoraj zapobiegawczo pryskał swoje ziemniaki Fantic M WP cos podobnego składem do Ridomil i gdzieś około dwie godziny po zabiegu zaczęło padać. Będzie coś z tego czy za kilka dni ma zrobić poprawkę dla pewności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

T1 Ekonom 72 WP 2,5kg

T2 Carial Star 0,6l

T3? Zastanawiam się nad Cabrio Duo lub Infinito - coś doradźcie. 

T4 Revus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj