Polecane posty

damian12345    45

Panowie czym popryskać na stonkę perytroid czy bi 58? Mam apacz ale go chce na później zostawić. Myśle że za tydzien będą zaczynać kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
1 godzinę temu, damian12345 napisał:

Panowie czym popryskać na stonkę perytroid czy bi 58? Mam apacz ale go chce na później zostawić. Myśle że za tydzien będą zaczynać kwitnąć

Bi58 Za dziala na stonke ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
42 minuty temu, mausik1234 napisał:

Bi58 Za dziala na stonke ? 

Własnie pytam bo mam w magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Myślałem ze tylko kapusta i jęczmień A A ziemniakach nie słyszałem. Kto coś powie w tym temacie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Bi58 nie ma rejestracji w ziemniaku to jak chcesz go stosować jak nawet nie wiesz jaką dawkę dać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie robiłem dzisiaj zabieg na chwasty Titusem i mam pytanie mogę jutro pryskać na stonkę np. Actarą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Można dac razem rosossal fosforowy i moncznik +siarczan magnezu ?  Nie mogę nigdzie znaleźć co można mieszać a czego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam! Mam ziemniaki na własny użytek. Nie wykonałem oprysku herbicydem, przedwczoraj je obsypałem. Mam Titus, ale nie wiem, czy nie za późno na stosowanie. Ziemniaki na pewno mają ponad 25cm. Ponadto rdesty (bo tylko one u mnie dominują na polu) też są dość okazałe i chyba nic z tego nie będzie. Miałem dużo zajęć i nie zadbałem o te ziemniaki. Teraz boję się stosować Titus, bo ziemniaki za duże i pewnie mogłoby je uszkodzić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
13 godzin temu, mausik1234 napisał:

Można dac razem rosossal fosforowy i moncznik +siarczan magnezu ?  Nie mogę nigdzie znaleźć co można mieszać a czego nie

jeśli ktoś coś wie na ten temat probiłbym o odpowiedz, nie mogę nigdzie tego znależć czy Rossosal 8-50-12 można mieszać z siarczanem magnezu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jak sie boisz ze w zbiorniku sie skrystalizuje lub zrobi sie kisiel to zrób ślepą próbę☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
2 godziny temu, pala92 napisał:

Jak sie boisz ze w zbiorniku sie skrystalizuje lub zrobi sie kisiel to zrób ślepą próbę☺

Już zrobiłem. Wymieszalo się wszystko ładnie i plus moncznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33
mam pytanko.wczoraj opryszczylem pyr basagranem w dawce3l na h ze wzgledu na rdest. jedyny bol to temp. okolo28c ale w sloncu wiadomo na pewno wiecej. dzisiaj z ranca jechalem pytonem z apaczem na stonke w mieszance i wieczorem wykukalem jakby poparzenia po samym wierzchu....co obstawiacie pierwszy czy drugi oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja bym stawial na pierwszy zabieg. Chyba ze mocznik dokładałeś i przesadziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
47 minut temu, polomaksi napisał:

mam pytanko.wczoraj opryszczylem pyr basagranem w dawce3l na h ze wzgledu na rdest. jedyny bol to temp. okolo28c ale w sloncu wiadomo na pewno wiecej. dzisiaj z ranca jechalem pytonem z apaczem na stonke w mieszance i wieczorem wykukalem jakby poparzenia po samym wierzchu....co obstawiacie pierwszy czy drugi oprysk?

Raczej 1. 

3 minuty temu, pala92 napisał:

Ja bym stawial na pierwszy zabieg. Chyba ze mocznik dokładałeś i przesadziłeś?

A tak wogole ile sie powiem dac moncznika na ha ?  Dziśdalem zabieg Pencozeb moncznik 4kg rosossal 3 kg i siarczan magnezu 4 kg. Okolo 200litrow wody 

Edytowano przez mausik1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

pala92 napisał:

Ja bym stawial na pierwszy zabieg. Chyba ze mocznik dokładałeś i przesadziłeś? tylko to co pisalem. brak mocznika siarczanow czy innych plomvitow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294
Koledzy co robic po opryskaniu z Sencorem(dawka jak na etykiecie)ziemniaki dostały fitotoksycznośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Co byście polecili w gali po wschodowo przy wysokosci ziemniaków powyżej 25cm głównie na chwasty takie jak komoda biała i rdesty? Chwasty do 10cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
11 minut temu, ENDRIUROL napisał:

tak

ok dzięki, wyleg stonki przeogromny. a troche boru i tytanita denarowi nie zaszkodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj