Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2181 odpowiedzi na ten temat

#261 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 667 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:40

Ochrona ziemniaka No to nie zazdroszczę. Każdy eksperyment niesie ze sobą ryzyko, a w przypadku takiej mieszaniny, zastosowanej, gdy rośliny są osłabione w wyniku suszy, można było się tego spodziewać.

Proponuję zacząć od deszczowania, później jakaś odżywka (sugerowałbym nie stosować mocznika, czy siarczanu magnezu - przy zbyt wysokiej temp i nasłonecznieniu może pogorszyć stan ziemniaków). Ale czy to pomoże? - Niestety nie wiem.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 23:10
  •  

#262 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:50

Ochrona ziemniaka Ja to właśnie bym odradził deszczowanie ;) im mniej deszczu tym mniej plonu to fakt ale oprysk się rozłoży, jak zmoczysz ziemniaka to zacznie wchłaniać na całego oprysk razem z wodą gdyż obecnie jest uszkodzony, min ilość wody z odżywką jeszcze może coś poradzi.
  • 0
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#263 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 667 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 23:10

Ochrona ziemniaka Fakt, o tym nie pomyślałem. A z drugiej strony pytanie - czy "rozkładający" się środek nie spowoduje większych szkód?
  • 0

#264 kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 08:08

Ochrona ziemniaka dzięki za pomoc spróbuję wzmocnić uprawę WUXALEM TOP K bez dodatku mocznika, zobaczymy co będzie się dalej działo.Pozdrawiam.
  • 0

#265 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 08:11

Ochrona ziemniaka Stasiek co jest gorsze? jak będziesz pił po kieliszku 30mm litr wódki przez 3 godziny czy jak walniesz litr wódki w kieliszkach 50mm w ciągu 30 min? ;)
znaczy nie gorsze a kiedy się bardziej upijesz :lol:
kolego tylko jak najmniej wody i tak deszcze idą więc trzeba uważać
edit:
redlinowałeś już? bo zawsze można ziemię ruszyć to złapią "powietrza w glebie" i ruszą ze wzrostem

Edytowany przez Lukasz1987, 02 czerwiec 2011 - 08:12.

• 0
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#266 tomek84pl

tomek84pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 08:21

Ochrona ziemniaka Poczekaj troche ziemniaki same wstana, taka sama reacja byla po baroxie ktory zawieral srodek czynny z chastoxu.
  • 0

#267 kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 09:19

Ochrona ziemniaka

Stasiek co jest gorsze? jak będziesz pił po kieliszku 30mm litr wódki przez 3 godziny czy jak walniesz litr wódki w kieliszkach 50mm w ciągu 30 min? ;)
kolego tylko jak najmniej wody i tak deszcze idą więc trzeba uważać
edit:
redlinowałeś już? bo zawsze można ziemię ruszyć to złapią "powietrza w glebie" i ruszą ze wzrostem

Tak redlinowałem jakieś 2 tygodnie temu
  • 0

#268 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 667 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 11:16

Ochrona ziemniaka

Stasiek co jest gorsze? jak będziesz pił po kieliszku 30mm litr wódki przez 3 godziny czy jak walniesz litr wódki w kieliszkach 50mm w ciągu 30 min? ;)

Miałem na myśli reakcje zachodzące na powierzchni liści (ew. przypalenie itp) - deszcz mógłby "wypłukać" środek.

(Mój tok myślenia nie wynika z własnych doświadczeń - żeby nie było ;), ale z mocznika i siarczanu naprawdę bym zrezygnował)
  • 0

#269 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 11:50

Ochrona ziemniaka znajomy kiedyś źle złego oprysku nalał do opryskiwacza i pojechał na pole pryskać buraki opryskiem na zboża, jak się zorientował co zrobił to szybko do domu i do swojego brata po deszczownie, w miejscu gdzie nie nawodnili buraki "przetrwały" w miejscu gdzie poszła dawka 20mm na mkw goła ziemia.
Możliwe że ziemniak zachowałby się inaczej nie wiem. Jednak jak dla mnie pobranie pewnej dawki trucizny w krótkim czasie jest bardziej groźne niż w długim, to też tylko moje stwierdzenie ;) mocznik i siarczan trzeba olać bo one jeszcze tylko przyśpieszą wchłanianie. Jak bla mnie lepiej mieć przypalone liście i roślina po czasie odbije ( zostawi na jesienne wykopki i tyle) niż stracić cała nać
kemper a może jeszcze raz obsypać? tak gdybam.
  • 0

#270 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 02 czerwiec 2011 - 17:13

Ochrona ziemniaka @Kemper ja tak samo jak Ty zrobiłęm znaczy wziąłem opryskiwacz od sasiada i tata nie wypłukał go tylko odrazu nalał i pojechaliśmy pryskać. Na 2 dzień patrze a tu pierwszy przejazd, pierwsze 15 m ziemniaka leży, po wykonanym jednym telefonie do sasiada okazalo sie że pryskał zboże chwastoxem :D. Teraz już ziemniakom nic nie jest, wstały i nie różnią sie od reszty planacji. ale pare dni były przywiędniete i lekko pozwijane.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#271 lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • 4449312
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 02 czerwiec 2011 - 17:32

Ochrona ziemniaka No to przeżyłeś lekkiego stresa ;) Ja na punkcie mycia opryskiwacza jestem strasznie przewrażliwiony nie wyjeżdżam w pole pryskać dopóki nie jestem na 100% pewny że jest czysty.
  • 0
Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny...

#272 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 02 czerwiec 2011 - 17:38

Ochrona ziemniaka Niedawno po chwastoxie Turbo nie umyłem opryskiwacza i wjechałem kropić ziemniaki na zaraze i niestety kilkanaście krzaków uschło :(
  • 0

#273 lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • 4449312
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 02 czerwiec 2011 - 19:08

Ochrona ziemniaka Niebywałe żeby takiemu specjaliście jak ty taka wpadka się przydarzyła ;)
  • 0

#274 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1556 postów
  • 2772602

Napisany 02 czerwiec 2011 - 20:06

Ochrona ziemniaka

@Kemper ja tak samo jak Ty zrobiłęm znaczy wziąłem opryskiwacz od sasiada i tata nie wypłukał go tylko odrazu nalał i pojechaliśmy pryskać. Na 2 dzień patrze a tu pierwszy przejazd, pierwsze 15 m ziemniaka leży, po wykonanym jednym telefonie do sasiada okazalo sie że pryskał zboże chwastoxem :D. Teraz już ziemniakom nic nie jest, wstały i nie różnią sie od reszty planacji. ale pare dni były przywiędniete i lekko pozwijane.

na pewno roznice zobaczysz przy wykopkach
  • 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#275 poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • 3268007

Napisany 03 czerwiec 2011 - 07:12

Ochrona ziemniaka

W poniedziałek opryskałem ziemniaki TITUSEM z niewielkim dodatkiem CHWASTOX EXTRA ok 0,5 litra na zbiornik 300l,dzisiaj patrzę a cała plantacja ziemniaków jest przywiędnięta.mam wrażenie że wszystko przez ten chwastox,posłuchałem jednego z forumowiczów że niewielka ilość chwastoxu extra załatwi chwasty dwuliścienne w zestawie z TITUSEM,koledzy pomóżcie co teraz robić,jakaś odżywka na ziemniaki pomoże czy coś ,szkoda byłoby stracić plon 1,5ha ziemniaków.Z góry dziękuję za poradę.

Ja pryskałem znowy Titusem + 1l chwastox i nic złego sie nie dzieje a pryskałem ponad tydzień. Ja pryskałem vinete i na niej sie nic nie dzieje.
  • 0

#276 bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • 3778813
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 03 czerwiec 2011 - 08:47

Ochrona ziemniaka A co bierze rumian w ziemniakach?? Bo czytam etykiety różnych środków i na żadnym nie pisze o rumianowatych...
  • 0
-----

#277 Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • 1987496
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 03 czerwiec 2011 - 10:22

Ochrona ziemniaka titus powinien wziąć owies gluchy?

Edytowany przez Sebastian, 03 czerwiec 2011 - 10:55.

• 0

#278 dyrektor3

dyrektor3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 11:55

Ochrona ziemniaka A ja wczoraj wieczorem zastosowałem:
1. Siarczan magnezu
2. Mocznik
3. Odżywka,
ziemniaki odm. Vineta z rana wyglądały b. dobrze. Mam nadzieję, że w/w zestaw nawozów + słońce + temperatura + susza krzywdy nie wyrządzą.

Niue cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 03 czerwiec 2011 - 21:06.

• 0

#279 lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • 4449312

Napisany 03 czerwiec 2011 - 13:24

Ochrona ziemniaka To zależy jak jesteś "zdolny" to wieczorem już mogą wyglądać gorzej...
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#280 dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • 230296

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:42

Ochrona ziemniaka Czy pyton consento można zmieszać z insolem 7 ?
  • 0