Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2227 odpowiedzi na ten temat

#261 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 22 maj 2011 - 22:03

Ochrona ziemniaka a co sadzicie o stompie-w tym roku 1 raz pryskalem ,jak skutecznosc dzialania
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 16:44
  •  

#262 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 maj 2011 - 16:37

Ochrona ziemniaka Dawka 3 litry na hektar Afalonu i rządki czyściutkie bez chwastów.Odmiana znana :rolleyes: Dodany obrazek Fotka robiona telefonem , więc niezbyt dobrej jakości....

Edytowany przez zonk28, 23 maj 2011 - 16:39.

• 0

#263 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1495 postów

Napisany 23 maj 2011 - 17:35

Ochrona ziemniaka u mnie jest tak bez żadnego oprysku ;)
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#264 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 maj 2011 - 17:49

Ochrona ziemniaka Wiem kolego.Ale jeśli dobrze pamietam to umawialiśmy się u mnie w weekend............Co się stało że się do mnie nie odezwałeś? :blink:
  • 0

#265 Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • 1831981
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 23 maj 2011 - 19:29

Ochrona ziemniaka Chłopaki jak jest dośc sucho na polu to jest sens pryskac Stomp'em? Czy poczekac i zastosowac coś innego na, jakiś powschodowy? I czy jeśli ziemniaki są na wierzchu to nie przeszkadzałbym im oprysk Stomp'em? Bo dzisiaj ostatecznie obredliłem i jakieś 10% ma już pierwsze listki na wierzchu.
  • 0

#266 kenic12345

kenic12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 maj 2011 - 22:35

Ochrona ziemniaka pryskałem 7 dni temu ziemniaki Agilem 100 ec na perz dawka 1,25l na ha (300l wody), dzisiaj zauważyłem że na niektórych krzakach jest małe zabarwienie liści na żółto (obrzeża liści) mam pytanie czy jest to spowodowanie środkiem? czy wpłynie to na dalszy rozwój? i jak sądzicie co może być przyczyną tego, przecież dawałem najniższą dawkę jaką podaje producent, a może pogoda 30 stopni i dużo słońca wpłynęły na to? jak myślicie?
  • 0

#267 mig1

mig1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 maj 2011 - 08:57

Ochrona ziemniaka Witam wszystkich :rolleyes:
W moich ziemniakach (denar) pojawiły się ślimaki, czy możecie polecić mi jakiś środek na te szkodniki.
  • 0

#268 bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • 3778813
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 24 maj 2011 - 09:00

Ochrona ziemniaka Ja Agilem pryskam 2 x 0.6l lepiej wtedy zwalcza perz. A jak było słońce i 30stopni to raczej się nie pryska. Ja wczoraj właśnie Agilem przeleciałem w dawce 0.6l a za 10 dni druga poprawka.

A mam pytanie bo na Denarze mam mszyce myślicie że Mospilan sobie poradzi z nimi ??? Bo na opakowaniu pisze że w ziemniaku na stonkę działa i sam nie wiem czy nim dziś prysnąć.???
  • 0
-----

#269 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 24 maj 2011 - 09:08

Ochrona ziemniaka To że jest środek na stonkę to nie znaczy że zadziała na mszycę ale akurat Mospilan jest w zaleceniach na mszycę
  • 0

#270 cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 24 maj 2011 - 09:44

Ochrona ziemniaka witam jak poprzednicy również mam problem z perze ale zostosuje któryś z wyżej poleconych środków a co polecacie na komose ?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#271 bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • 3778813
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 24 maj 2011 - 13:32

Ochrona ziemniaka @MAT912 - właśnie wiem że tak jest, że nie każdy środek na stonke działa na mszyce. A później już doczytałem, że mospilan też mszyce bierze i właśnie go kupilem tylko większa dawka jest na mszyce. A wie ktoś może czy oprócz "wyradzania się ziemnika" mszyce w jakiś szczególny sposób w danym roku powodują spadek plonu??
  • 0
-----

#272 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1495 postów

Napisany 24 maj 2011 - 13:50

Ochrona ziemniaka mszyce przenoszą choroby wirusowe. dlatego zabiegi chemicznego zwalczania szkodników zaleca się przede wszystkim na plantacjach nasiennych, a także w przypadku kiedy mamy zamiar sadzić później z własnych zasobów sadzeniakowych.
chodzi o wirusy liściozwoju (vineta b. wrażliwa) oraz wirusy X i Y.
polecam zaprawianie sadzeniaków - Prestige, poza innymi zaletami, chroni także przed chorobami wirusowymi przenoszynymi przez mszyce do 12 tygodni.
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#273 kenic12345

kenic12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:16

Ochrona ziemniaka

witam jak poprzednicy również mam problem z perze ale zostosuje któryś z wyżej poleconych środków a co polecacie na komose ?

wiem że się nie pryska jak jest 30 stopni. Pryskałem wieczorem jak było 18-19 stopni.
  • 0

#274 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:34

Ochrona ziemniaka Dzisiaj popadało, jutro ma być max 20 oC, więc wieczorem prysnę tradycyjnie mieszanką Sencor + Targa. Przez ostatnie dwa sezony takie połączenie dawało niezłe efekty.
  • 0

#275 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 24 maj 2011 - 20:43

Ochrona ziemniaka a ja poleciałem titusem i vinetę przypaliłem ;[. Pozostałym 6 odmianom nic nie jest. A pryskane wszystko razem.
  • 0

#276 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 24 maj 2011 - 20:48

Ochrona ziemniaka wrzuć fotki ;)
  • 0

#277 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701

Napisany 25 maj 2011 - 19:19

Ochrona ziemniaka A ja przedwschodowo śmigłem Afalonem i czyściutko.A dla 100% zabezpieczenia jak co roku śmigne jeszcze Titusem z Mistralem.Ale to tak za tydzień jak ziemniak będzie w okolicy 15 cm. :rolleyes:
  • 0

#278 mnichuf

mnichuf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2011 - 20:38

Ochrona ziemniaka

A jeżeli pryskam na chwasty to ile dni przed wschodami powinno się opryskać ??? lub ile dni po posadzeniu bo może prościej będzie termin ustalić??

A jeżeli opryskam to moge potem po wschodach jeszcze obsypnikiem redliny potraktować??

raczej nie-zależy też czym pryskasz-ale to generalnie bez sensu

ja tak robiłem w zeszłym roku i nie jestem zadowolony.może dlatego że na piachu.w tym roku titusem po wschodach zrobię a przed roundupem

titus kamosy nie pyknie

a ja poleciałem titusem i vinetę przypaliłem ;[. Pozostałym 6 odmianom nic nie jest. A pryskane wszystko razem.

titus chyba vinety nie przypalił-chyba że mieszałeś z jakimś środkiem gdzie sub aktywna-to metrybuzyna
  • 0

#279 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • 2772602

Napisany 25 maj 2011 - 20:47

Ochrona ziemniaka zonk28 napisz jakie masz koszty produkcji w temacie
http://www.agrofoto....200#entry696218
  • 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#280 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 maj 2011 - 21:02

Ochrona ziemniaka titus kamosy nie pyknie

titus chyba vinety nie przypalił-chyba że mieszałeś z jakimś środkiem gdzie sub aktywna-to metrybuzyna
[/quote]

90% siądzie na pewno. Była w fazie 1 pary liści :lol:A jak grykę wygina :D
przypalił i może to zrobić. Nie robiłem mieszanki powschodowo. Metrybuzyna poszłą doglebowo. Titusa nie zalecają stosować jeżeli doglebowo były używane śor fosforoorganiczne np dursban. Zwłaszcza jak w końskiej dawce :P .
Titus najlepiej działa jeżeli parę godzin po oprysku pada lub idzie deszczownia. Amerykański odpowiednik titusa- matrix. tylko u nas tego nie mówią bo nie mogą

Edytowany przez saszeta, 25 maj 2011 - 21:04.

• 0