Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#2761 Share bartglowa

bartglowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 maj 2016 - 19:47

Ochrona ziemniaka A czym potraktować rdest w wczesnych(carera colomba riviera ) ? linuron nie zadzalal w pelni .W lipcu będą po nich sadzone brokuły i dobrze by było żeby nie przytrzymalo ich .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 23:20
  •  

#2762 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 17 maj 2016 - 14:09

Ochrona ziemniaka

Panowie, skuteczny będzie oprysk Arcade (prosulfokarb + metrybuzyna) przy obecnych temperaturach? Mamy ok. 12 stopni w dzień i 5-6 w nocy ale za to trochę popadało więc wilgotność jest idealna, nie wiem czy pryskać czy czekać aż się ociepli.

#2763 Share podol21

podol21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 maj 2016 - 10:45

Ochrona ziemniaka

Jakie polecacie odżywki na ziemniaki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2764 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 20 maj 2016 - 15:45

Ochrona ziemniaka

Czy odmiana Irga nie jest wrażliwa na rimsulfuron (Titus 25 WG)? I jak wygląda jego skuteczność głownie w zwalczaniu chwastów dwuliściennych? Ile minimum centymetrów powinny mieć ziemniaki, aby można wykonać zabieg? No i jak wygląda sprawa karencji, bo na etykiecie pisze "nie dotyczy"? Proszę o odpowiedzi, gdyż prawdopodobnie będę musiał poprawiać po pendimetalinie, a wszystkiemu winne krótkotrwałe, ale intensywne opady deszczu (2-3litry na metr kwadratowy) dwie godziny po zabiegu.

Edytowany przez lukaszm, 20 maj 2016 - 15:48.

#2765 Share kasia111140

kasia111140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 maj 2016 - 17:21

Ochrona ziemniaka

Witam.Irga nie jest wrażliwa na Titus,tylko nie przekrocz dawki 60g na 1 hektar, jeśli przekroczysz,przypali ,sama wielokrotnie stosowałam,ale na chwasty jedno liścienne,a szczególnie na perz ,i chwastnicę.Pomijając już cenę,a nie jest to środek tani,to on na wieloliścienne słabo działa.Szukaj czegoś bardziej z metrobuzyna .

#2766 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 maj 2016 - 20:03

Ochrona ziemniaka

witam ja sadziłem bellarosy  zaraz po sadzeniu pryskałem sencorem 1L/ha ziemniaki poschodziły miały gdzieś 5 cm ale razem z perzem i przytulią czepna i zboże opryskałem titus-em 72zł za 20g i wszystko uschło narazie jest czyściutko.  Następnego dnia opyskałem mocznikem 10kg/100l ziemniaki rosły pięknie. W środę popadało i w czwartek opryskiwałem  na zarazę CURZATE do tego dałem 5kg mocznika, 1l muliflory  1kg siarczanu jednowodny i ziemniaki idą jak wściekłe.

#2767 Share Jawor182

Jawor182

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 maj 2016 - 10:34

Ochrona ziemniaka Leopard stosować sam czy dolać innego środka dla lepszego efektu.???odmiany bellarosa tajfun po wschodzie...perz się pokazuje juz... Do kody mogę ten środek zastosować??

#2768 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 21 maj 2016 - 11:21

Ochrona ziemniaka

Jedyne co możesz dolać aby poprawić skuteczność preparatu to zwilżacz, wszystko inne tylko pogorszy. Jeżeli perz dopiero się pokazuje to raczej nie ma co stosować tego środka, to akurat paskudny chwast i aby skutecznie go zwalczyć musi wchłonąć pełną dawkę a nie wchłonie jeżeli nie będzie miał czym czyli zbyt mało liści. Przeczytaj dokładnie etykietę tam jest wyjaśnione kiedy pryskać perz.

#2769 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 21 maj 2016 - 12:06

Ochrona ziemniaka

Czy odmiana Irga nie jest wrażliwa na rimsulfuron (Titus 25 WG)? I jak wygląda jego skuteczność głownie w zwalczaniu chwastów dwuliściennych? Ile minimum centymetrów powinny mieć ziemniaki, aby można wykonać zabieg? No i jak wygląda sprawa karencji, bo na etykiecie pisze "nie dotyczy"? Proszę o odpowiedzi, gdyż prawdopodobnie będę musiał poprawiać po pendimetalinie, a wszystkiemu winne krótkotrwałe, ale intensywne opady deszczu (2-3litry na metr kwadratowy) dwie godziny po zabiegu.

Irga ma podwyzszona wrazliwosc na metrybuzyne!!!
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2770 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 maj 2016 - 12:32

Ochrona ziemniaka

Witam.Irga nie jest wrażliwa na Titus,tylko nie przekrocz dawki 60g na 1 hektar, jeśli przekroczysz,przypali ,sama wielokrotnie stosowałam,ale na chwasty jedno liścienne,a szczególnie na perz ,i chwastnicę.Pomijając już cenę,a nie jest to środek tani,to on na wieloliścienne słabo działa.Szukaj czegoś bardziej z metrobuzyna .

chemirol ma tani rimsulfuron,

ja natomiast przypuszczam, że będę miał powtórkę z rozrywki, boxer na strączkowych przepuścił w zasadzie wszystko, więc po linuronie w ziemniakach zapewne też będę miał problem - szczególnie z komosą białą, odmiana vineta polećcie mi coś proszę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2771 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 21 maj 2016 - 18:47

Ochrona ziemniaka

ile saletry do opryskiwacza w celu zwalczenia komosy w ziemniaku? Oczywiście jako dodatek do titusa

#2772 Share damii1

damii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:FB https://www.facebook.com/damian.woszczek?ref=tn_tnmn

Napisany 22 maj 2016 - 08:10

Ochrona ziemniaka Ja daje 5kg mocznika do titusa na hektar

Edytowany przez damii1, 22 maj 2016 - 08:11.

#2773 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 maj 2016 - 17:54

Ochrona ziemniaka

ile saletry do opryskiwacza w celu zwalczenia komosy w ziemniaku? Oczywiście jako dodatek do titusa

saletry amonowej? jak ziemniaki znoszą taki zabieg?

#2774 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 23 maj 2016 - 16:51

Ochrona ziemniaka

chyba @przemol87 kiedyś pisał ile tego sypnąć ale nie mogę znaleźć.

W kukurydzy 3 kg/ha można dać razem z herbicydem

#2775 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:34

Ochrona ziemniaka Tak, ja kiedys o tym pisalem. Doradzalo mi to kilka osob ale nigdy nie praktykowalem tego sposobu.
Dawka 3kg dodatkowo do titusa
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2776 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:52

Ochrona ziemniaka

a ja dzisiaj opryskałem swoje ziemniaki przeciwko zarazie stosowany był środek Ridomil Gold

#2777 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 25 maj 2016 - 08:31

Ochrona ziemniaka

Panowie Mam odmianę Lilly i Michalina .Jeśli pokropie je Mistralem +Titus to nic się nie stanie ?

Ziemniaki 5-10 cm wysokości.

#2778 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 25 maj 2016 - 09:46

Ochrona ziemniaka Co dodać do rimusulfuronu w pełnej dawce aby zwalczyć komosę? Co roku dawałem chwastox 0,3 ha lecz ostatnio był gościu i powiedział że od chwastoxu są drobne ziemniaki. Trochę poszperałem popytałem i niby to się potwierdza. Wy panowie co o tym myślicie? Stosując 60 g Tytusa + 0,3 l chwastoxu miałem spokój aż do zbioru. Drobnych zawsze było sporo tylko nie mam pojęcia czy to rzeczywiście od chwastoxu.

#2779 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 25 maj 2016 - 11:51

Ochrona ziemniaka

@KULAWA_KOZA Ty taki fachowiec od ziemniaków i nie wie, przecież te 30 arów możesz dziabką oblecieć, będzie tanio i ekologicznie. No dobra, powiem Ci, Michalina jest średnio wrażliwa na metrybuzynę więc dawka nie większa niż 0,3kg + 30g rimsulfuronu, oczywiście podałem na hektar, na swoją mikroplantację sobie przeliczysz. Lilly musisz zadzwonić do solany i zapytać jaką ma wrażliwość.

@krychu Komosa jest średnio wrażliwa na rimsulfuron więc jak rośliny są większe to nawet pełna dawka nie położy chwasta. Ale jest wrażliwa na metrybuzynę więc w mieszance jak najbardziej tylko musisz dawki dopasować do fazy ziemniaków oraz odmiany. Pryskanie chwastoxem to nie najlepszy pomysł bo powoduje deformację blaszki liściowej a w konsekwencji tak jak pisałeś drobnicę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2780 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 maj 2016 - 12:04

Ochrona ziemniaka

Nigdzie nie musi dzwonić, Panie Wszystkowiemoziemniakach, tylko poklikać trochę. 

http://pw.ihar.edu.p...l-2-koncowe.pdf

od str. 19