Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#2741 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 maj 2016 - 08:51

Ochrona ziemniaka Strażak76 dzięki za info. Oby u mnie w plonie nie było znaczniej różnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 05:59
  •  

#2742 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 13 maj 2016 - 11:33

Ochrona ziemniaka

Kilkanaście postów wcześniej , sam zadawałem to pytanie , ponieważ zamieniłem się z kolegą na pole i rzepak spędzał mi sen z powiek , tyle mogę podpowiedzieć , że miałem pryskac linurexem z commandem , ale nie dość że nie było warunków do opryskania to jeszcze ktoś podpowiedział mi że lin+ comm to mi rzepaku nie weźmie , więc zacząłem szukać alternatywnego rozwiązania , i zastosowałem właśnie ARCADE na wszchodzące ziemniaki. Po tygodniu nic im nie jest , odmiana Denar i Vineta , a jakby kogos interesowao to z rzepaku popiół został. Sam jestem ciekawy jakie będzie działanie i efekt dalszy , czy będzie tak samo czysto jak po lin+comm

Myślę , że zależało to będzie w dużym stopniu od warunków , w ubiegłym roku zastosowałem normalną dawkę 1+0,15 i poszedł obfity deszcz , szkoda że nie zrobiłem foty , denar po wschodach wyglądał trochę komicznie tzn. 50/50  zielono-żółty , co poniektórzy pytali co to za nowa odmiana , ale nie miało to żadnego wpływu na plon , powiem więcej żeby zawsze taki był. Ale 2 lata temu jak się jorgnąłem i na 1,3 ha wlałem 3 litry afalonu i 0,25 commandu to ziemniaki wschodziły mniej żółte jak w ubiegłym roku , ale wydaje mi się że na plon wpłynęło to ujemnie , pozdrawiam

Szkoda ze wczesniejj nie widziałem twojego postu ,na samosiewy rzepaku wystraczy 0,25 sencoru i problem z głowy ,ziemniaki moga miec nawet 5cm .Praktykowane od lat,wiem wiem zaraz beda komenatrze ze sencor wstrzyma ziemniaki etc , nigdy czegos takiego nie widziałem a sadze ziemniaki na bardzo wczesny zbior.

Edytowany przez lonoh, 13 maj 2016 - 11:34.

#2743 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 13 maj 2016 - 18:46

Ochrona ziemniaka Następny mądry, sadzi ziemniaki na wczesny zbiór i po wschodach pryska sencorem a potem ludziska w mieście z kibla nie mogą wyjść. A poza tym słyszałeś o wrażliwości odmianowej na metrybuzynę, jednej odmianie nawet pól kilo nie zaszkodzi a druga po 0,2 zrobi się biała.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2744 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 13 maj 2016 - 21:58

Ochrona ziemniaka

riviere pryskałem nie zauwazyłem negatywnych skutków

Jaką dawką? Normalnie czy jakąś słabszą?

#2745 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 13 maj 2016 - 23:45

Ochrona ziemniaka

Jaką dawką? Normalnie czy jakąś słabszą?

o.25l, krzaki  miały  10cm

Następny mądry, sadzi ziemniaki na wczesny zbiór i po wschodach pryska sencorem a potem ludziska w mieście z kibla nie mogą wyjść. A poza tym słyszałeś o wrażliwości odmianowej na metrybuzynę, jednej odmianie nawet pól kilo nie zaszkodzi a druga po 0,2 zrobi się biała.

cwaniaczku sencor ma 42 dni karecji , łupnij sie zdrowo w głowe jak masz problemy z liczeniem:D:D a po drugie sadziałem juz kilkanascie odmian ziemniaka i nigdy nie zauwazyłem zeby dawka 0.25l miała jakikolwiek wpływ na wzrost czy wystapiły jakies przebarwienia

Edytowany przez lonoh, 13 maj 2016 - 23:46.

#2746 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 14 maj 2016 - 07:29

Ochrona ziemniaka

Szanowany w środowisku agrofoto profesor nadzwyczajny ze specjalizacją uprawy ziemniaka Pan mikad nie zna treści etykiet ŚOR  :lol: 

#2747 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 14 maj 2016 - 08:16

Ochrona ziemniaka

Oczywiście, że nie znam etykiet na pamięć, nie stosowałem dawno sencoru a kiedyś miał on 70 dni karencji, to akurat dobrze pamiętam, było to bodajże przed wejściem UE.

#2748 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 14 maj 2016 - 08:32

Ochrona ziemniaka

czym niszczyć perz w ziemniakach i kiedy bo w tym momencie dopiero pojawiają mi się listki na wierzchu i nie wszedzie wiec teraz raczej nie ale potrzebuje czegoś skutecznego aby pomogło

#2749 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 14 maj 2016 - 08:40

Ochrona ziemniaka Wszystko zależy czy ziemniaki są jeszcze pod ziemią czy już wyskoczyły na wierzch.

#2750 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 maj 2016 - 09:01

Ochrona ziemniaka

Za dwa dni minie dwa tygodnie jak opryskałem przedwschodowo Irgę pendimetaliną (Stomp 330 EC). Zabieg wykonany był na wilgotną glebę, a po dwóch godzinach intensywnie lało z 15 minut i mogło spaść 2-3 litry wody na metr kwadratowy. W ten czwartek widziałem, że pojawiło się wiele chwastów, m.in. chwastnica jednostronna. Od wczoraj pada, a dzisiaj dość intensywnie rano polało. I co będzie z tymi chwastami? Zostaną załatwione, czy już się martwić, czym pryskać na poprawkę?

Chyba w 2012 roku pryskałem pendimetaliną i w ziemniakach było czysto do zbioru, jedynie gdzieniegdzie się trafił jakiś chwast. Jedyne, co mnie pociesza, to fakt, że jak opryskałem w tym roku bezpośrednio po posadzeniu cebulę pendimetaliną, to masa gorczycy w niej wyszła, ale pomału robiła się biało-żółta i znikała każdego dnia, a chwastnicy w ogóle nie było widać od początku. Może i z polem ziemniaków tak będzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2751 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 14 maj 2016 - 09:40

Ochrona ziemniaka

masz racje, tak bedzie

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2752 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 maj 2016 - 10:27

Ochrona ziemniaka

Oczywiście, że nie znam etykiet na pamięć, nie stosowałem dawno sencoru a kiedyś miał on 70 dni karencji, to akurat dobrze pamiętam, było to bodajże przed wejściem UE.

ależ ta unia niesie dobrobyt. Wczesniej to nawet opryski były bardziej szkodliwe

Jak radzicie sobie ze wtórnym zachwaszczeniem? Gdy ziemniaki zaczynają obumierać? W zeszłym roku z powodu suszy nie było z tym problemu ale czasami przed zbiorem potrafią nieźle zarosnąć 

Czy warto przeprowadzić desykacje/niszczenie chwastów? Myślałem nad opryskiem aurora 40 wg. Z tego co czytałem spotlight plus 060 eo ma tą samą substancje aktywną tylko inna formulacja

#2753 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 14 maj 2016 - 11:19

Ochrona ziemniaka

czym niszczyć perz w ziemniakach i kiedy bo w tym momencie dopiero pojawiają mi się listki na wierzchu i nie wszedzie wiec teraz raczej nie ale potrzebuje czegoś skutecznego aby pomogło

Titus.

#2754 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 maj 2016 - 20:54

Ochrona ziemniaka

ja pryskałem w czwartek TITUS-em, a wczoraj moncznikiem zobaczymy jakie będą efekty dzisiaj dużo popadało.

#2755 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 15 maj 2016 - 10:41

Ochrona ziemniaka

a jakim środkiem jeszcze można zwalczać chwasty oprócz Titus-a ?

#2756 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 15 maj 2016 - 12:09

Ochrona ziemniaka

rimmel, leopard,apyros (nie oficjalnie) ale jesli chcesz zwalczyc ww. perz to leopard

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2757 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 15 maj 2016 - 12:41

Ochrona ziemniaka linuron i hlomazon na 3 dni przed wschodami nie zaszkodzi ziemniakom??
-----

#2758 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 15 maj 2016 - 12:43

Ochrona ziemniaka

1994Kuba1994 wypisać Ci 33 preparaty do zwalczania perzu w uprawie ziemniaka? :)

Edytowany przez a1fe26c2, 15 maj 2016 - 12:44.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#2759 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 15 maj 2016 - 13:05

Ochrona ziemniaka Okej Dzięki Za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2760 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 15 maj 2016 - 14:34

Ochrona ziemniaka

Do tego mogą być Axial, Trivko, czy Fusilade forte.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.