Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#2721 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 maj 2016 - 11:37

Ochrona ziemniaka Panowowie ziemniaki już mi wschodza czy moge je opryskac dursbanem i zaredlic nic im nie bedzie jak sa juz na wierzchu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 01:51
  •  

#2722 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 07 maj 2016 - 12:29

Ochrona ziemniaka

Ziemniarom nic się nie stanie, ale nie wiem jaka będzie skuteczność załatwienia robali, bo zapewne w takim celu chcesz wykonać zabieg.

#2723 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 maj 2016 - 14:52

Ochrona ziemniaka Witam. Przedawkowalem trochę linurexem i commando w ziemniakach teraz zaczynają wychodzić i zolkna. Można je czymś podratowac?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2724 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:06

Ochrona ziemniaka

Tak można je podratować, ale trzeba to zrobić przed zabiegiem, czytając etykiety na śor.

#2725 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:25

Ochrona ziemniaka Nic im nie bedzie. Potrzeba tylko czasu. Zastanawiam sie po co wywozic niepotrzebnie pieniadze w pole lejac wiecej sor?

#2726 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:30

Ochrona ziemniaka

commandu nie trzeba przedawkować, wystarczy zalecana dawka na lekkiej ziemi + obfity opad

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2727 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 maj 2016 - 22:30

Ochrona ziemniaka Tak zgodzę sie z "mikad" i postapilem wlasnie tak jak na etykiecie 1.8 linirex i 0,2 command lecz pryskalem zawsze ursusem 3512 teraz wjechalem zetorem 5211 i tym samym biegiem i niestety bym się nie spodziewał ale ma wolniejszy 2 bieg od ursusa. Teraz pewnie większość napiszę że mogłem najpierw samą wodą zobaczyć jak wyjdzie no ale nie zrobiłem samą wodą tylko od razu opryskiem i wyszło trochę za dużo bo 600l wyszło na jakieś 1.4h a nie na 2.

Nic im nie bedzie. Potrzeba tylko czasu. Zastanawiam sie po co wywozic niepotrzebnie pieniadze w pole lejac wiecej sor?

myślisz że to nie wpłynie za bardzo na plon? I zostawić to tak jak jest? Dodam że to jest ziemniak przemysłowy

commandu nie trzeba przedawkować, wystarczy zalecana dawka na lekkiej ziemi + obfity opad

dzięki za wyrozumiałość bo większość to tutaj tylko z pretensjami ze nie zastosowuje się do etykiety i w ogóle. Ale no nie zawsze tak wszystko ładnie wychodzi jak w bajce

Edytowany przez marekfendt, 09 maj 2016 - 22:26.

#2728 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 maj 2016 - 05:09

Ochrona ziemniaka

wystarczyło 100 metrów na prostym odcinku przejechać nawet bez opryskiwacza. Podstawą w stosowaniu ŚOR jest kalibracja

ziemniakom przejdzie.

#2729 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 maj 2016 - 06:41

Ochrona ziemniaka

wystarczyło 100 metrów na prostym odcinku przejechać nawet bez opryskiwacza. Podstawą w stosowaniu ŚOR jest kalibracja

ziemniakom przejdzie.

dzięki wiem ale człowiek mądry po szkodzie niestety. Pojadę jeszcze dziś zobaczyć jak wyglądają

#2730 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 10 maj 2016 - 06:58

Ochrona ziemniaka

No jednak nie przeczytałeś etykiety abo nie zrozumiałeś co jest napisane. 1,8 litra samego linurexu, ale z commandem max 1 litr a Ty dałeś 80% więcej. Poza tym na lekkiej ziemi command max 0,1 - 0,15 i też 1 litr linuronu. Gdybyś tak dawkował to nawet ta wolniejsza jazda opryskiwaczem nie spowodowałby skutków ubocznych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2731 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 maj 2016 - 07:12

Ochrona ziemniaka

No jednak nie przeczytałeś etykiety abo nie zrozumiałeś co jest napisane. 1,8 litra samego linurexu, ale z commandem max 1 litr a Ty dałeś 80% więcej. Poza tym na lekkiej ziemi command max 0,1 - 0,15 i też 1 litr linuronu. Gdybyś tak dawkował to nawet ta wolniejsza jazda opryskiwaczem nie spowodowałby skutków ubocznych.

tak zrobiłem tak w zeszłym roku to zaroslo wszystko i w dodadku suszy chwasty wypił całą wodę z ziemniaków.
Nie chodzi mi ty żebyście powiedzieli co zrobiłem źle a ci nie. Chodzi mi czy jest coś jakiś środek żeby je podrayowac?

#2732 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 10 maj 2016 - 07:55

Ochrona ziemniaka Zostaw, nic nie ruszaj ewentalnie metoda prob i bledow i bedziesz wiedzial na przyszlosc
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2733 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 maj 2016 - 08:05

Ochrona ziemniaka

Zostaw, nic nie ruszaj ewentalnie metoda prob i bledow i bedziesz wiedzial na przyszlosc

. Ok dzięki. A jak wyjdą wszystkie to może jakaś odżywka? Czy też nic nie ruszać?

#2734 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 10 maj 2016 - 08:08

Ochrona ziemniaka zeszly rok byl specyficzny, susza skikrala srodki przed wschodowe, a ty Mikad nie pisz 1l Linuronu bo to czysty skladnik, ziemniaki odbija spokojna glowa, daj im puzniej Asachi z mocznikiem plus siarczan i tytanit zeby nadrobily stres i bedzie git

#2735 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 maj 2016 - 09:46

Ochrona ziemniaka

zeszly rok byl specyficzny, susza skikrala srodki przed wschodowe, a ty Mikad nie pisz 1l Linuronu bo to czysty skladnik, ziemniaki odbija spokojna glowa, daj im puzniej Asachi z mocznikiem plus siarczan i tytanit zeby nadrobily stres i bedzie git

. Dzięki za wskazówkę zrobię tak jak piszesz. A tak to widzę że ty nawet z moich okolic ja też sieradzkie pozdro

#2736 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 10 maj 2016 - 21:19

Ochrona ziemniaka

co powiecie na temat Arcade na ziemniaka jaka skutecznosc i czy nie zaszkodzi wschodzacym ziemniaka i czy mozna by dodac pentigan

#2737 Share kamilus1025

kamilus1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 12 maj 2016 - 11:59

Ochrona ziemniaka

czy ktoś mieszał metrybuzyne (Sencor/Maestro) z linuronem (Afalon) i w jakich dawkach?

#2738 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 12 maj 2016 - 13:48

Ochrona ziemniaka

Panowie Riviera i Impala są wrażliwe na metrybuzyne? Jaki herbicyd można zastosować w nich powschodowo?

#2739 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 maj 2016 - 14:12

Ochrona ziemniaka

Panowie Riviera i Impala są wrażliwe na metrybuzyne? Jaki herbicyd można zastosować w nich powschodowo?

riviere pryskałem nie zauwazyłem negatywnych skutków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2740 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 maj 2016 - 15:46

Ochrona ziemniaka

co powiecie na temat Arcade na ziemniaka jaka skutecznosc i czy nie zaszkodzi wschodzacym ziemniaka i czy mozna by dodac pentigan

Kilkanaście postów wcześniej , sam zadawałem to pytanie , ponieważ zamieniłem się z kolegą na pole i rzepak spędzał mi sen z powiek , tyle mogę podpowiedzieć , że miałem pryskac linurexem z commandem , ale nie dość że nie było warunków do opryskania to jeszcze ktoś podpowiedział mi że lin+ comm to mi rzepaku nie weźmie , więc zacząłem szukać alternatywnego rozwiązania , i zastosowałem właśnie ARCADE na wszchodzące ziemniaki. Po tygodniu nic im nie jest , odmiana Denar i Vineta , a jakby kogos interesowao to z rzepaku popiół został. Sam jestem ciekawy jakie będzie działanie i efekt dalszy , czy będzie tak samo czysto jak po lin+comm

Witam. Przedawkowalem trochę linurexem i commando w ziemniakach teraz zaczynają wychodzić i zolkna. Można je czymś podratowac?

Myślę , że zależało to będzie w dużym stopniu od warunków , w ubiegłym roku zastosowałem normalną dawkę 1+0,15 i poszedł obfity deszcz , szkoda że nie zrobiłem foty , denar po wschodach wyglądał trochę komicznie tzn. 50/50  zielono-żółty , co poniektórzy pytali co to za nowa odmiana , ale nie miało to żadnego wpływu na plon , powiem więcej żeby zawsze taki był. Ale 2 lata temu jak się jorgnąłem i na 1,3 ha wlałem 3 litry afalonu i 0,25 commandu to ziemniaki wschodziły mniej żółte jak w ubiegłym roku , ale wydaje mi się że na plon wpłynęło to ujemnie , pozdrawiam