Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#2381 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 26 maj 2015 - 21:58

Ochrona ziemniaka rimsulfuron w postaci rimelu wychodzi tanio ale wydaje mi sie ze tylko w tym roku

Tyle to wiem, ale wolałbym taką żeby mimo wszystko perz zniknął, a ziemniaki zostały :P

podobo targa, fusilade, apyros ale on negatywnie wplywa na ziemniaki(sam sie o tym. przekonalem)
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 15:11
  •  

#2382 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 26 maj 2015 - 22:00

Ochrona ziemniaka

a chabra rimsulfuron ogarnie? w głowę zachodziłem dlaczego w ubiegłym sezonie pojawił mi się silny efekt fitotksyczny po titusie, a w ostatnim ziemniaku polskim jest napisane, iż to amplituda temperatur (dzień-noc) przy jego stosowaniu powoduje takie konsekwencje, szkoda że nie wspominają o tym na etykiecie

Kiedyś była informacja na etykiecie aby nie stosować jeżeli temperatura noc przed i po zabiegu spada poniżej 7 stopni.

w takim razie jaka substancja zwalczy perz raz a dobrze w ziemniakach?

Właściwie żaden środek nie daje zadowalających efektów, Agil wyjdzie najtaniej i w miarę dobrze.

nie byłem świadomy, że rimsulfuron może być w pełnej dawce zbliżony cenowo do linuronu,

czy sencor rozwali samosiewy rzepaku?

Cenowo może być zbliżony ale skutecznością nie przebije linuronu z chlomazonem.

#2383 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 26 maj 2015 - 22:12

Ochrona ziemniaka

czy zauważyliście jakieś negatywne skutki zabiegów chloropiryfosem (doglebowo)  a potem powschodowo rimsulforonem?

zarówno titus jak i rimel podaje aby nie stosować na pola uprzednio opryskane doglebowo związkami z rodziny fosforoorganicznych - czyli dursban np.

3 albo 4 rok z rzędu stosuje dursban pod agregat, a później titus do zwalczania chwastów i żadnych skutków ubocznych nie było. Sraczki nikt nie miał, roślinom też nie szkodzi więc ciężko powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2384 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 27 maj 2015 - 15:11

Ochrona ziemniaka

Wie ktoś jaka inna instytucja oprócz PIORiNu moze wykonać badanie pod kątem zawartości niedozwolonej substancji lub stopnia porażenia wirusem? pytam bo kupiłem kwalifikat i okazało sie że 75%krzaków jest porażonych

Edytowany przez przemol87, 27 maj 2015 - 15:11.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2385 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 27 maj 2015 - 18:08

Ochrona ziemniaka

3 albo 4 rok z rzędu stosuje dursban pod agregat, a później titus do zwalczania chwastów i żadnych skutków ubocznych nie było. Sraczki nikt nie miał, roślinom też nie szkodzi więc ciężko powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.

Ktoś kiedyś już o tym pisał, podobno roślina nie radzi sobie z rozkładem tych dwóch substancji jednocześnie, sraczki nie będzie ale jak wezmą do badania to pozostałości będą ponadnormatywne.

Wie ktoś jaka inna instytucja oprócz PIORiNu moze wykonać badanie pod kątem zawartości niedozwolonej substancji lub stopnia porażenia wirusem? pytam bo kupiłem kwalifikat i okazało sie że 75%krzaków jest porażonych

Złóż reklamację do sprzedawcy i załatwcie polubownie a jak będzie fikał wal do piorinu. Oceny dokonuje się na plantacji. Czym plantacja jest porażona, po czym to stwierdziłeś, jaka odmiana.

#2386 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 27 maj 2015 - 18:30

Ochrona ziemniaka Czekam na rozpatrzenie i na tym etapie sprawy wstrzymam sie ze szczegolami

#2387 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 29 maj 2015 - 11:04

Ochrona ziemniaka

dzisiaj pogoda w kancu dopisała i ziemniaki Denar i Vineta sa juz po zabiegu Ridomil Gold :)

#2388 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 29 maj 2015 - 13:34

Ochrona ziemniaka

czy jak opryskam dzisiaj badz jutro drugi raz od chwastow(pierwszy byl zaraz po posadzeniu) to moge zaraz w przyszlym tygodniu pryskac od zarazy? 

Edytowany przez 1994kuba1994, 29 maj 2015 - 13:36.

#2389 Share zielone14

zielone14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 maj 2015 - 15:33

Ochrona ziemniaka

Można stosować Glean 75wg lub Chwastox turbo 340sl pod ziemniaki? Zostało mi troche ze zboża, a szkoda wyrzucić. Nie jest nigdzie napisane ze nie można.

#2390 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 30 maj 2015 - 20:56

Ochrona ziemniaka

A jest napisane że można? Bo opis raczej w tą stronę działa :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2391 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 30 maj 2015 - 21:09

Ochrona ziemniaka

Przy likwidacji plantacji chyba można? :D

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#2392 Share zielone14

zielone14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 maj 2015 - 07:13

Ochrona ziemniaka

Hmm jak bybyło napisane, że tak lub nie to bym nie spamował. Pierwszy raz miałem pryskać ziemniaki....

#2393 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 31 maj 2015 - 07:48

Ochrona ziemniaka

Zajrzyj sobie na stronę Instytutu Ochrony Roślin http://www.ior.poznan.pl/baza/ i na stronę Ministerstwa Rolnictwa http://www.minrol.go...ochrony-roslin/ .

Ja swoje uprawy też kiedyś pryskałem pierwszy raz, ale wcześniej poszukałem w Internecie informacji na temat możliwości stosowania konkretnych pestycydów. Bez Internetu trzeba było czytać w sklepie etykiety na opakowaniach lub szukać znawców, albo pryskać tym, czym wszyscy wokoło na te same chwasty, co u innych. :)

Edytowany przez a1fe26c2, 31 maj 2015 - 08:11.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#2394 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 20:18

Ochrona ziemniaka

Witam, 

otóz zdarzyło mi się niefortunnie przypalić ziemniaki Sencorem, dawka jaką zastasowałem była 2-3 razy większa od zalecanej.

Dziś jest 5 dni od zabiegu, chwasty pali pięknie ale i ziemniaki też, głownie te starsze liście, młodsze jakoś żyją.

Dałem im na poratowanie Tytanit+wspomagacz.

Da się je jakoś uratować?

Z góry dzięki za sugestie i pomoc

#2395 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 20:22

Ochrona ziemniaka

U mnie plantacje ziemniaka doraźnie leczono Asahi, tylko nie wiem czy przy takim przedawkowaniu będzie efekt

#2396 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 00:06

Ochrona ziemniaka witam
Przyskalem ziemniaki od chwastow przedwschodowo lecz nie wszystko dobrze wzięło. Teraz ziemniaki są mocno zarośnięte przedewszystkim jednolisciennymi ale także i dwulisciennymi. Ziemniaki to odmiana Irga w ktorych mało jest opryskow na dwuliscienne powschodowo. Co teraz zrobić? Z ruszyć tą ziemie obsypnikiem i opryskac od jednolisciennych czy tylko opryskac. Obawiam sie czy jak zrusze tą ziemię czy nie zaczną chwasty bardziej rosnąć bo może coś ten oprysk przedwschodowy jeszcze powstrzymuje? Doradźcie coś.

#2397 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 00:12

Ochrona ziemniaka witam
Przyskalem ziemniaki od chwastow przedwschodowo lecz nie wszystko dobrze wzięło. Teraz ziemniaki są mocno zarośnięte przedewszystkim jednolisciennymi ale także i dwulisciennymi. Ziemniaki to odmiana Irga w ktorych mało jest opryskow na dwuliscienne powschodowo. Co teraz zrobić? Z ruszyć tą ziemie obsypnikiem i opryskac od jednolisciennych czy tylko opryskac. Obawiam sie czy jak zrusze tą ziemię czy nie zaczną chwasty bardziej rosnąć bo może coś ten oprysk przedwschodowy jeszcze powstrzymuje? Doradźcie coś.

#2398 Share Grzegorz133

Grzegorz133

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 06:38

Ochrona ziemniaka tylko opryskaj od jednolisciennych na komose po wschodach chyba nie ma porysku

#2399 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 08:57

Ochrona ziemniaka

czy sencor powschodowo w dawce 300g/ha zwalczy samosiewy rzepaku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2400 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka