Polecane posty

zonk28    1

A ja przedwschodowo śmigłem Afalonem i czyściutko.A dla 100% zabezpieczenia jak co roku śmigne jeszcze Titusem z Mistralem.Ale to tak za tydzień jak ziemniak będzie w okolicy 15 cm. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnichuf    0

A jeżeli pryskam na chwasty to ile dni przed wschodami powinno się opryskać ??? lub ile dni po posadzeniu bo może prościej będzie termin ustalić??

 

A jeżeli opryskam to moge potem po wschodach jeszcze obsypnikiem redliny potraktować??

raczej nie-zależy też czym pryskasz-ale to generalnie bez sensu

 

ja tak robiłem w zeszłym roku i nie jestem zadowolony.może dlatego że na piachu.w tym roku titusem po wschodach zrobię a przed roundupem

 

 

titus kamosy nie pyknie

 

a ja poleciałem titusem i vinetę przypaliłem ;[. Pozostałym 6 odmianom nic nie jest. A pryskane wszystko razem.

titus chyba vinety nie przypalił-chyba że mieszałeś z jakimś środkiem gdzie sub aktywna-to metrybuzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

titus kamosy nie pyknie

 

 

titus chyba vinety nie przypalił-chyba że mieszałeś z jakimś środkiem gdzie sub aktywna-to metrybuzyna

 

90% siądzie na pewno. Była w fazie 1 pary liści :lol:A jak grykę wygina :D

przypalił i może to zrobić. Nie robiłem mieszanki powschodowo. Metrybuzyna poszłą doglebowo. Titusa nie zalecają stosować jeżeli doglebowo były używane śor fosforoorganiczne np dursban. Zwłaszcza jak w końskiej dawce :P .

Titus najlepiej działa jeżeli parę godzin po oprysku pada lub idzie deszczownia. Amerykański odpowiednik titusa- matrix. tylko u nas tego nie mówią bo nie mogą

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Przemol87 a po co ci moje koszty produkcji ziemniaka?mam ci wszystko wyliczyć od A do Z ? Chłopie musiał bym z godzine poświęcić na kalkulowanie , począwszy od zakupu ziemniaka z nasiennictwa ( oczywiście mała część )poprzez koszty produkcji , ochrona itd. Pawelec obiecał że przyjedzie do mnie to bym mu wszystko pokazał i wymienilibysmy tematy , to nie wiem czy się wystraszył czy chciał mnie nabrać ,myśląc że mam coś do ukrycia .Ale jak tak bardzo chcesz to tak w skrócie napisze......ale jak znajde chwilkę <_<

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zonk, nie przekrecaj. Nigdzie nie obiecywalem ze przyjade. Napisalem tylko ze bede w weekend w krk i ze moze bysmy sie spotkali. Niestety nie bylem w kraku, nagla zmiana planów.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Taaaaaaaaaa .Powiedz lepiej że chciałeś mnie podpuścić że nie spotkam się z Tobą , bo myślałeś że kłame i że nie jest tak jak pisze.Niestety tu się grubo pomyliłeś.Moja propozycja jest ciągle aktualna.Jak będziesz w Krakowie to się odezwij wcześniej , to się umówimy i pokarze ci moje ziemniaki i gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

na przytulię to titus


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irga po wschodach ma podwyzszana wrazliwosc na metrybuzyne zawarta w Mistralu natomiast Lord ma niska wrazliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

jaką dawkę senkoru w mieszaninie z titusem stosujecie na vinecie oczywiście powschodowo ja daje zazwyczaj 38g titusa+80g senkoru zastanawiam sie do ilu bezpiecznie można podnieść dawkę senkoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Sencoru możesz dać do 250g + 40-60g titusa - tak robiłem w zeszłym roku w Lordzie, Owacji, Tajfunie i Satinie. Ja dałem 0.6l Agilu 23.05 i wczoraj byłem to perz ładnie żółknie, za kilka dni pójdzie druga dawka 0.6l. A wczoraj na dwuliścienne dawałem Mistral w dawce 0.5kg/ha w Jelly i Owacji.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

a mogę opryskać cebule i buraki pastewne opryskiem sencor bo mam je posadzone w ziemniakach i nie wiem czy ich nie zniszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Panowie a czym prysnąć ziemniaczki od zarazy? Tylko tak żeby mi nie wyszło że taniej wyjdzie mi gotowe ziemniaki kupić i żeby było skuteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

A ile chcesz kolego przeznaczyć kasy na to pryśnięcie i na jaki obszar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ziemniaczków mam ok 20 arów kasy ok 100 no z małym haczykiem byle było skuteczne i żeby było na opryskanie co najmniej 2-3 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DareckiStg    0

Proszę o Wasze opinie na temat działania tego środka i jak najlepiej go stosować, by przyniósł odpowiedni efekt? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

W poniedziałek opryskałem ziemniaki TITUSEM z niewielkim dodatkiem CHWASTOX EXTRA ok 0,5 litra na zbiornik 300l,dzisiaj patrzę a cała plantacja ziemniaków jest przywiędnięta.mam wrażenie że wszystko przez ten chwastox,posłuchałem jednego z forumowiczów że niewielka ilość chwastoxu extra załatwi chwasty dwuliścienne w zestawie z TITUSEM,koledzy pomóżcie co teraz robić,jakaś odżywka na ziemniaki pomoże czy coś ,szkoda byłoby stracić plon 1,5ha ziemniaków.Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

No to nie zazdroszczę. Każdy eksperyment niesie ze sobą ryzyko, a w przypadku takiej mieszaniny, zastosowanej, gdy rośliny są osłabione w wyniku suszy, można było się tego spodziewać.

 

Proponuję zacząć od deszczowania, później jakaś odżywka (sugerowałbym nie stosować mocznika, czy siarczanu magnezu - przy zbyt wysokiej temp i nasłonecznieniu może pogorszyć stan ziemniaków). Ale czy to pomoże? - Niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj