Polecane posty

walkol    34

pryskałem Vinete i denara przed wschodami Plateenem i chyba nic nie działa bo zielsko jak sie patrzy, nie wiem co robić, czy mozna te odmiany prysnąć sencorem? czy zostaje mechaniczne zwalczanie?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nie było za sucho jak pryskałeś? A teraz po tych deszczach nie widać nic na chwastach? No i zależy jakie chwasty są na polu. Bo może perz a tego plateen nie zwalcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34
Napisano (edytowany)

No bez przesady o perzu bym nie pisał, głownie chwastnica i rdest, chwastnice to by można fusilade ale rdesty?A czy było sucho- obredliłem wieczorem ,zeby nie wyschła ziemia i zaraz opryskałem dawką 2kg,bo juz zaczęły wyłazić ,ale niestety deszczu nie było długo po oprysku, ja wiem że najlepiej na ziemię po deszczu no ale...

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

no właśnie ta wilgotność gleby ;[ . Ja pryskałem koral(odpowiednik sencoru)+ command. I zielono od chwastnicy no ale to nie problem. Rdesty i komosa też się zdarza. Ale teraz po każdym deszczu część chwastów pada. Denara na pewno sencorem można a vinetę koledzy z forum też pryskali( jak dobrze pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

kiedy pryskales Plateenem?czy po wykonaniu oprysku byly opady..pare dni,tydzien czy w ogole nie bylo opadow


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49

Vineta jest wrażliwa na sencor,kiedyś nim pryskałem tą odmianę ale oprysk wyhamowywał wzrost i krzaki ziemniaków miały z dwa tygodnie takie żółte przebarwienia,strata w plonie na 100%!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

zalezy od dawki

stosowal ktos na chwasty mieszanke titus+sencor+saletra(5kg)?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34
Napisano (edytowany)

kiedy pryskales Plateenem?czy po wykonaniu oprysku byly opady..pare dni,tydzien czy w ogole nie bylo opadow

Było sucho ale opryskałem na świeżo obredlone a deszczu nie było lepiej jak tydzień

ostatnio pare razy popadało ale zielsko rosnie i zastanawiam sie czy ruszyć opiełaczem

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

zalezy od dawki

stosowal ktos na chwasty mieszanke titus+sencor+saletra(5kg)?

 

Ja samym Titusem + saletrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
Napisano (edytowany)

zwykłą saletrą? Lepiej wapniową ale w mniejszym stężeniu

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A co daje dodanie saletry jeżeli można wiedzieć? Poza tym pryskałem przez kilka lat z rzędu vinete sencorem ( dancorem), i nic niepokojącego nie zauważyłem


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@bobytemplton, a jaką dawkę stosowałeś w Vinecie? Łączyłeś Sencor z titusem?

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ale co miałem łączyć z sencorem? dawki nie pamiętam , dawałem taką jak pisze na pudełku dancoru czy sencoru, i pryskałem samym wyżej wymienionym środkiem bez dodatków później ,w okolicy połowy czerwca agil i tyle, jak ziemniaki w sierpniu zaczeły usychać to dopiero wyszły chwasty.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A co daje dodanie saletry jeżeli można wiedzieć? Poza tym pryskałem przez kilka lat z rzędu vinete sencorem ( dancorem), i nic niepokojącego nie zauważyłem

 

Przyspiesza działanie środka bo roślina pobiera go wgłąb siebie razem ze saletrą.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0
Napisano (edytowany)

panowie u mnie już stonka się pojawiła macie jakiś dobry specyfik wypróbowany ? chciałem razem na chwasty z titusem od razu popryskać i na grzyba do jednej beczki nie wiem czy nie za dużo co sądzicie ? aaa jeszcze co polecacie na grzyba mam zamiar 3 razy na niego pryskać ?

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Przyspiesza działanie środka bo roślina pobiera go wgłąb siebie razem ze saletrą.

mocznik to rozumiem ale saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

A co daje dodanie saletry jeżeli można wiedzieć? Poza tym pryskałem przez kilka lat z rzędu vinete sencorem ( dancorem), i nic niepokojącego nie zauważyłem

A jakie plony uzyskiwałeś po stosowaniu tego środka w vinecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak była nowa vineta to normalne w miarę ok18-20 t z 0.5ha (tyle miałem vinety),a później to wiadomo coraz mniejsze


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pryskał ktos z Was Sencorem Lordy po wschodach? są jakies uboczne objawy? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

panowie u mnie już stonka się pojawiła macie jakiś dobry specyfik wypróbowany ? chciałem razem na chwasty z titusem od razu popryskać i na grzyba do jednej beczki nie wiem czy nie za dużo co sądzicie ? aaa jeszcze co polecacie na grzyba mam zamiar 3 razy na niego pryskać ?

jesli maja ok 20 25cm daj cos z grupy perytroidow,zwalczysz stonke i przy okazji larwy rolnicy :)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przemol z grypy perytroidow czyli możesz podać konkretne nazwy środków i kiedy stosować? W nocy trzeba aby rownież larwy ugryzło :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

w poprzednich latach dawalem nurelle a rok temu mieszanke sherpy 100ec (0,3l) i dursbanu 0,6l. najwazniejsze to trafic z opryskiem.

rok temu jak pojawiały sie stare stonka to wowczas opryskalem normalnie w dzien na stonke i rolnice bo larwy rolnicy wykluwaja sie na powierzchni a pozniej schodza pod ziemie(takie info dostalem w koscierzynie)

w ubieglym roku u mnie nagryzione ziemniaki trafialy sie sporadycznie

 

mysle ze w tym roku bedzie duze nasilenie rolnicy bo jest sucho

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj