Polecane posty

lukaszm    11

W tym roku niestety nie udało mi się nabyć w centrali odmiany Vineta, stąd kupiłem ziemniaki Irga. Wiem, że odmiana ta jest wrażliwa na metrybuzynę, ale i tak nie będę używał herbicydu mającego w składzie tą substancję aktywną. Prosiłbym o udzielenie mi odpowiedzi, czy odmiana ta nie jest jeszcze wrażliwa na inne substancje aktywne herbicydów (oczywiście, jeśli Ktoś z Forumowiczów ma własne doświadczenia w tej kwestii)? Zamierzam po posadzeniu opryskać ziemniaki pendimetaliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

W innym temacie napisałeś że chcesz zastosować herbicyd przedwschodowo więc wrażliwość odmiany na metrybuzynę nie ma znaczenia.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Pendimet. możesz pryskać. A z własnego doświadczenia wiem że jeżeli odmiana jest wrażliwa na metrybuzyne , to daj 100 g na ha samej metrybuzyny + połowa dawki pendimet. + ewentualnie dorzuć 20 g rimsulfuronu na samosiewy rzepaku. Taka mieszanka powschodowa może być ale tylko do max do 10 - 15 cm krzaków.

W tamtym roku dałem 100 g metrybuzyny na innovatora powschodowo ( odmiana mega super wrażliwa na sencor ) i po za lekkimi przypaleniami listków, to potem w plonie nie było żadnych strat, w porównaniu do innych plantacji nie pryskanych powschodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

I pozniej poszedl na sadzeniaka?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Metrybuzyna nie wpływa bezpośrednio na bulwę, ale zastanawia mnie jak wykonał potem selekcję bo po takim zabiegu liście wyglądają jak marmur i kto to potem zakwalifikował.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W innym temacie napisałeś że chcesz zastosować herbicyd przedwschodowo więc wrażliwość odmiany na metrybuzynę nie ma znaczenia.

Zgadza się, że chcę zastosować herbicyd przedwschodowo. W tym temacie wspominając pendimetalinę, miałem na myśli wyłącznie zabieg przedwschodowy. Na etykiecie np. Stomp jest wyraźnie napisane, że nie wolno pryskać po wschodach ziemniaków.

Dodatkowo na początku powyższego postu zaznaczyłem, że wiem, iż Irga jest wrażliwa na metrybuzynę, dlatego nie zamierzam jej stosować, ale chcę na wszelki wypadek wiedzieć, czy jest jeszcze wrażliwa na inne substancje aktywne, np. pendimetalinę. Gdy uprawiałem Vinetę, to wiem, że nic się jej nie działo po tej substancji aktywnej, stosowanej przedwschodowo.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

A czym najlepiej opryskać zaraz po sadzeniu aby przykryć włókniną? Chodzi o herbicyd oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

mikad

zabieg był na 10 cm rosliny i przypalenia były potem juz w czasie kwalifikacji i selekcji tylko na dolnych starszych listkach więc to żaden problem. Wpływy na sadzeniaka nie ma. Holendrzy nawet byli i stwierdzili że to żaden problem. Przy selekcji jak juz rosliny podrosły , nie było problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

na batdziej zwiezlej ziemi nie ma problemu, na lekkich glebach o 30% mozna obciac dawki bo faktycznie moze wystapic KUKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie jaką polecacie odżywkę do ziemniaka z takimi składnikami jak

bor

magnez

mangan

cynk

wapń

Dobrze jak by najwiecej było boru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten super5 mozna dostac? Bo ani osadkowscy tego nie maja, ani procam. A w okolicy innych sklepow ze sor nie mam.
Chyba, ze znajdzie sie jakis zamiennik o podobnych skladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ja kupowałem go w sklepie z środkami ochrony roślin w Koryczanach , przy okazji jak kupowałem inne środki , gość go bardzo zachwalał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

scandagra


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

poważnie? :blink:   wystarczy zadzwonić, dowiedzieć się gdzie mają najbliżej swoje produkty i już. Do mnie przyjechała paleta kurierem, bo w okolicy nie ma ich punktu.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

@pawelec Powiedz mu ile kosztuje worek bo się może lekko zdziwić jak zamówi w ciemno.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Super5 są w 2kg oraz 20l i w górę.

Natomiast bor zaczyna się od 20l

woreczek 2kg kosztuje 28zł.dawka 1-3kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj