Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#2101 Share Krzysztofb

Krzysztofb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:03

Ochrona ziemniaka chciałem się dowiedzieć czy jak już pojawił sie kwiat to można pryskać na chwasty np titusem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 23:10
  •  

#2102 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3479 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 23 czerwiec 2014 - 23:49

Ochrona ziemniaka Moje ziemniaki sadzone były 15.05(po życie)dziś wykonywałem pierwszy zabieg fungicydowy poszedł ridomil gold+ actara(pojawiała się stonka)do tego dostały odżywkę PK+micro,podczas zabiegu zauważyłem,że w rzędach zaczyna pojawiać się chwastnica ziemniaki zaczynają zakrywać międzyrzędzia-czym mogę ją zwalczyć??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2103 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 05:42

Ochrona ziemniaka

Nie pryskałem je przedwschodowo Afalon+ Command : 1l+ 0,04l.
Podejrzewam że moze to być spowodowane brakiem magnezu , ale ekspertem nie jestem . Może niech ktoś inny się wypowie.

Owszem kolego, ale pamiętaj o mikroelementach bo jeśli są przed kwitnieniem to jest zwiększone zapotrzebowanie na miedź.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2104 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 07:47

Ochrona ziemniaka Wczoraj wykonałem drugi zabieg fungicydowy połączony z dokarmianiem dolistnym w Vinecie. Zastosowałem: siarczan magnezu, plonvit K, tytanit i Gwarant 500 SC w maksymalnej zalecanej dawce. Do tego wszystkiego na początku jeszcze dałem adjuwant Faster. Prognozy przewidują, że w czwartek może spaść u mnie nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy. Przydałoby się, aby się sprawdziły, bo jest bardzo sucho. Taka ilość deszczu na pewno zmyje fungicyd z powierzchni liści, więc trzeba będzie poprawić jak najszybciej. Jeszcze mam Revus i Tanos.

#2105 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 08:01

Ochrona ziemniaka Co sądzicie o odżywce Basfoliar 36 extra? Jest wart uwagi ? :)

#2106 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 931 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 09:42

Ochrona ziemniaka @lukaszm Popatrz na zdjęcie jak wygląda powierzchnia pokryta fungicydem po opadzie 50 mm.

#2107 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:45

Ochrona ziemniaka Mam pytanie. Liście w ziemniakach składają mi się ku górze i to na całej powierzchni plantacji która akurat jest w pełni kwitnienia. Czy to czasami nie jest niedobór boru?? Pod krzakami które są w najgorszej kondycji bulwy rozpękają się.

#2108 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9018 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 czerwiec 2014 - 21:36

Ochrona ziemniaka

Wczoraj wykonałem drugi zabieg fungicydowy połączony z dokarmianiem dolistnym w Vinecie. Zastosowałem: siarczan magnezu, plonvit K, tytanit i Gwarant 500 SC w maksymalnej zalecanej dawce. Do tego wszystkiego na początku jeszcze dałem adjuwant Faster. Prognozy przewidują, że w czwartek może spaść u mnie nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy. Przydałoby się, aby się sprawdziły, bo jest bardzo sucho. Taka ilość deszczu na pewno zmyje fungicyd z powierzchni liści, więc trzeba będzie poprawić jak najszybciej. Jeszcze mam Revus i Tanos.

Chlorotalonil może zostać zmyty przez deszcz ale to musi być duży deszcz. Porównaj wygląd liść po zabiegu i po deszczu. Jeżeli będzie potrzebna poprawka to lepszy byłby tanos, a revus na kolejny zabieg. A jak poprawka nie bedzie potrzebna to kolejnośc zabiegów taka sama lub revus-tanos-revus (jeżeli Ci zostanie).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2109 Share Piterek91

Piterek91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo,Sport,Motoryzacja,Rolnictwo I Dobra Muzykaa.:)

Napisany 24 czerwiec 2014 - 22:17

Ochrona ziemniaka rolnikursus.. stosowałem ostatnio ten basfoliar na ziemniaka,i kukurydze,w maksymalnej dawce,nawet ładnych kolorów dostały :)

Edytowany przez Piterek91, 24 czerwiec 2014 - 22:18.

#2110 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 19:30

Ochrona ziemniaka witam czy mogę stosować curzate cu 49 5 wp +odżywka NPK w ziemniakach w fazie kwitnienia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2111 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 931 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 22:13

Ochrona ziemniaka Tak.

#2112 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:05

Ochrona ziemniaka Panowie co polecicie na zarazę łodygową w średnio zaawansowanym stanie ;>???

#2113 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3845 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:17

Ochrona ziemniaka Zmianę sadzeniaka.

#2114 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:22

Ochrona ziemniaka Sadzonka w oryginale, wolna od jakichkolwiek chorób... Kolego pawelo111 powiedz co mi da zmiana sadzeniaka?? Tym przed zarazą nie ucieknę...

#2115 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 931 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 22:04

Ochrona ziemniaka Pewny jesteś że to zaraza łodygowa?

#2116 Share tomow

tomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:36

Ochrona ziemniaka Dodany obrazek

A to moje ziemniaki po tygodniu od pierwszego posta. Chyba jednak nie tylko brak wody... Opryskałem Folpanem.
Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

#2117 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:57

Ochrona ziemniaka Żółte zwijające się liście, potraktuj je siarczanem magnezu 5kg/100l wody i siarczanem potasu 4kg/100l wody i powinno coś pomóc ;)

#2118 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 14:41

Ochrona ziemniaka U mnie ziemniaki w tym roku sadzone 1 kwietnia. Odmiana Denar Vinetta i jakieś frytkowe niestety nie znam nazwy. Trochę dałem ciała z ochroną przeciw chwastom, pryskane przedwschodowo Mistralem i po wschodowo na 1-no liścienne leopardem. Wyłazi teraz miejscami rumian i "lepioda" tak samo sosenka (skrzyp polny) na tym polu daje się we znaki. Ale do rzeczy na części pola gdzie jest posadzona większa część denara, ziemniaki dosłownie zółte zrobiły się. Owszem deszczu brakuje i to sporo i wyglądają jak u kolegi tomow już dawno przekwitły i część już kopie na młode. Co z nimi robić? Warto jeszcze pryskać? Reszta ziemniaków zielone tylko kładą się dosłownie, brakuje im wody. Ochrona fungicydowa nie jest jakaś super bo pryskane raz Ridomilem i raz Indofilem.
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#2119 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 02 lipiec 2014 - 10:25

Ochrona ziemniaka Panowie a stosujecie jakieś fungicydy podczas desykacji? Wyczytałem że nawet połowa dawki ochrania dodatkowo bulwę i powoduje lepsze przechowywanie. W zeszłym roku stosowałem do Reglone fungicyd Nando. W tym roku zastanawiam się jak dalej pociągnąć program ochrony. Póki co wykonałem zabieg

1. Pyton Consento
2. Cabrio Duo.

Planuje w dalszej kolejności podać jeszcze:

3. Pyton Consento
4. Infinito
5. Revus + Reglone (desykacja)

Pozamienialibyście coś? Mam już zakupione Infinito więc tego muszę użyć na pewno. Resztę będę zamawiał więc mam jeszcze możliwość modyfikacji choć uważam że taki program jest całkiem w porządku. Jakieś sugestie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2120 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 11:02

Ochrona ziemniaka na ostatni zabieg dalbym cos z fluazymem czyli Nando, Altima, Banjo(najtansze)najlepiej zabezpiecza bulwy lub infinito
Teraz wiekszym prblemem bedzie temperatura niz choroba szykuje sie z 2 tyg po 30 stopni i wyzej