Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 16:21

Ochrona ziemniaka oczywiscie mozesz dodac do jednego lub drugiego insol najlepiej insol 7. Zdecydowanie lepszy jest infinito aktualnie najlepszy srodek. Mozna zrobic jeszcze lepszy srodek mieszajac kilka substancji aktywnych ale na tym trzeba sie znac.pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 17:06
  •  

#2062 Share tomow

tomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 21:25

Ochrona ziemniaka Pojawił się problem z moją uprawą ziemniaków. Przy dzisiejszym oprysku na stonkę zauważyłem, że ziemniaki się pokładają po przekwitnięciu (odmiana wcześniejsza), te późniejsze wciąż kwitną, są ładnie zielone i jeszcze je nie dopadło. Co to może być?
Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

#2063 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 21:38

Ochrona ziemniaka Musisz wrzucić zdjęcie bo położyć to one mogły się z wielu powodów. Moje denary leżą po wykonaniu T2 bo były do pasa, a mam 190cm wzrostu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2064 Share tomow

tomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 22:05

Ochrona ziemniaka Jutro wrzucę zdjęcia. Nie są takie wysokie. Wydaje mi się, że dopadła je zaraza...
Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

#2065 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 czerwiec 2014 - 22:44

Ochrona ziemniaka

Czy można zastosować Apacz dwa razy w sezonie bo zostało mi jeszcze jedno opakowanie a i larwy stonki po raz drugi zaczynają się pojawiać.

Powiem Ci że kiedyś tak zrobiłem i nie byłem zbytnio zadowolony. Ale decyzja należy do Ciebie.

pierwsze pytanie.... panowie a mozna dodac do infinito lub revusa nawóz dolistny insol? drugie pytanie który srodek jest lepszy infinito czy pyton? mam zamiar kupic tylko nie wiem który

Jak najbardziej możesz dodać insol niezależnie czy dasz infinito czy revus. Co do hierarchii w fungicydach ziemniaczanych uważam że infinito jest lepszym fungicydem od pytona. Pewnie to tez widać po cenach poszczególnych fungicydów (choć nie jestem zbytnio w temacie, w tym roku nie kupowałem żadnych środków na ziemniaki). Wg mnie w czołówce najlepszych fungicydów jest infinito, revus i ten nowy z BASF też zapowiada się obiecująco.
Więcej mogą powiedzieć praktycy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2066 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 12:07

Ochrona ziemniaka Zaraza mocno atakuje wczesne odmiany, efekt po ridomilu praktycznie zerowy, po 4 dniach od zabiegu (3kg/ha) na nieporażone rośliny widać pierwsze objawy choroby, już zamówione zampro i cabrio duo. Po tym pójdzie infinito.

#2067 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 13:57

Ochrona ziemniaka Wydaje mi sie ze cabrio jest przereklamowane bo po 6 dniach od zastosowania w dawce 2,5l/ha pojawia sie zaraza łodygowa
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2068 Share tomow

tomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 14:40

Ochrona ziemniaka Wrzucam zdjęcia ziemniaków dotkniętych zarazą. Macie pomysł co z tym na szybko zrobić?

http://i62.tinypic.com/2q3osh4.jpg

http://i60.tinypic.com/3vwd2.jpg

#2069 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 16:47

Ochrona ziemniaka tak jak sie spodziewalem amistar i Cabrio Duo to srodki na alternarioze a nie na zaraze. Pewnie ten nowy srodek Zampro tez nic ciekawego gdzie w swoim skladzie ma mankozeb i initium. Jak na razie samodzielnym liderem oczywiscie co do zarazy jest Infinito potem Revus nigdy nie stosowalem Ranmana ponoc calkiem niezly.w przyszlym roku bede sam sie bawil w mieszanki substancji aktywnej. Taki mankozeb mozna mieszac z wieloma fungicydami np. z Revusem

#2070 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 17:20

Ochrona ziemniaka

Wrzucam zdjęcia ziemniaków dotkniętych zarazą. Macie pomysł co z tym na szybko zrobić?

pryskać infinito w dużej dawce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 18:20

Ochrona ziemniaka Kolego Tomow według mnie to słaba ziemia stara/chora sadzonka i ziemniaki ugotowane na słońcu... Zaraza to są zwijające się liście a alternarioza to brązowe kropki na liściach. Infinito żeby zadziałało na alternariozę to musisz wlać 1,6l...

#2072 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 21 czerwiec 2014 - 20:26

Ochrona ziemniaka

Wrzucam zdjęcia ziemniaków dotkniętych zarazą. Macie pomysł co z tym na szybko zrobić?

Ja bym je podlał - wodą - chociaż wygląda że już za późno .... jakie ty widzisz objawy zarazy ????

#2073 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 20:32

Ochrona ziemniaka Ja pitole jacy tu "fachowcy", jeden na fiknięte ziemniaki każe lać infinito w dużej dawce a drugi infinito na alternariozę. Infinito dobre na wszystko :) pewnie na przeczyszczenie też.

Edytowany przez mikad, 21 czerwiec 2014 - 20:34.

#2074 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 20:57

Ochrona ziemniaka To co? Pługiem? Albo pomóż albo nie komentuj bo nic nie wnosisz.

#2075 Share tomow

tomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 21:09

Ochrona ziemniaka Panowie, nie chodzi mi o to, żeby Was skłócić. Ziemia to IVb o odpowiednim PH. Odmiana wczesna ma problemy takie jak widać, późniejsza jeszcze nie jest mocno porazona, aczkolwiek na słabszej ziemi (mam taki pas przetliskowy) objawy są mocniejsze. Sucho u mnie nie jest.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#2076 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 21:48

Ochrona ziemniaka

To co? Pługiem? Albo pomóż albo nie komentuj bo nic nie wnosisz.

W czym niby mam mu pomóc w zasychających ziemniakach. A Ty co wnosisz? Bzdurne teorie. Chcialeś zabłysnąc w zarazie o której nie masz zielonego pojęcia.

#2077 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 21 czerwiec 2014 - 22:41

Ochrona ziemniaka Brałem ziemniaki z centrali Bellaroze i kwitnie ........część ziemniaków ma różowe kwiatki a część białe :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:
Co jest nie hallo ?

#2078 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 22 czerwiec 2014 - 02:15

Ochrona ziemniaka Kolego powiem jeszcze raz to nie jest ani alternarioza ani zaraza - jak chcesz zobaczyć przyczynę - wykop sobie krzaczek zobaczysz że łodyga jest zaatakowana pod ziemią przez rizoktnonie - a wysoka temperatura i mniej wody spowodowało obumieranie części nadziemnej - sadziłeś jak było za zimno, pewnie niekoniecznie dobrego sadzeniaka i bez albo z za niską dawką zaprawy. Ale możesz jak kolega sugeruje lać infinito na wszystko bo z tymi ziemniakami to niestety FINITO ....

#2079 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 22 czerwiec 2014 - 08:20

Ochrona ziemniaka No Finito.Plonu to tutaj nie bedzie ale myślę że na zime doobiadu starczy starczy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 09:45

Ochrona ziemniaka Jesli masz dwa kolory kwiatow w Bellarosie to znaczy dostales z centrali pomieszane-:) Powinne byc rozowe