Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Jak zrobic siewnik konny x2

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
49 odpowiedzi na ten temat

#21 Patryk923p

Patryk923p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 maj 2010 - 11:14

Fajnie tylko nie uwierze ,ze zespawanie 2 konnych wyjdzie drożej niż kupna starego poznaniaka-nawet jak te konne trzebaby kupić

Stwierdzę ze wyjdzie drożej :) bo popatrz na to o ile chcesz zrobić siewnik z prawdziwego zdarzenia, Kup 2x siewnik konny 2x 100zł (cena złomu), redlice 30x 30zł, lejki 30x 10zł, drabinka z tyłu za siewnikiem zagarniająca 30szt zębów x 5zł + profil zamknięty wydatek ok 20zł (w cenie złomu)
teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda, następnie policz elektrody, tarcze do szlifierki ok 100zł, farba 3x 13 zł znaczniki 50 zł x 2, także podliczając w zaokrągleniu wychodzi ci 2 tys :) a ja kupiłem za 800zł poznaniaka, nie pisz mi tylko o tym ze chodzi o samo zespawanie bo do d... taki siewnik ze redlice ma wytarte na wylot, lejki porwane ze za każdym przejazdem musisz sie zatrzymać i czyścić bo zapychają się, i po zakończonym siewie jechać i bronować pole, mówię o heheh zeby głupio nie zabrzmiało o profesjonalnym siewniku
  • 0
Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

#22 GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 06 maj 2010 - 12:06

Jak zrobic siewnik konny x2 Wg mnie to nie ma sensu spawac x2. Do 2 tys. to na allegro jest pełno tego, chociazby nawet zachodni jakis prosty, i robote bedzie robił
  • 0

#23 zielony33

zielony33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 maj 2010 - 17:56

Stwierdzę ze wyjdzie drożej :) bo popatrz na to o ile chcesz zrobić siewnik z prawdziwego zdarzenia, Kup 2x siewnik konny 2x 100zł (cena złomu), redlice 30x 30zł, lejki 30x 10zł, drabinka z tyłu za siewnikiem zagarniająca 30szt zębów x 5zł + profil zamknięty wydatek ok 20zł (w cenie złomu)
teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda, następnie policz elektrody, tarcze do szlifierki ok 100zł, farba 3x 13 zł znaczniki 50 zł x 2, także podliczając w zaokrągleniu wychodzi ci 2 tys :) a ja kupiłem za 800zł poznaniaka, nie pisz mi tylko o tym ze chodzi o samo zespawanie bo do d... taki siewnik ze redlice ma wytarte na wylot, lejki porwane ze za każdym przejazdem musisz sie zatrzymać i czyścić bo zapychają się, i po zakończonym siewie jechać i bronować pole, mówię o heheh zeby głupio nie zabrzmiało o profesjonalnym siewniku

chyba dosłownie chcesz kupić siewnik na złomie. ja miałem jeden, kupiłem drugi 15 za 150zł w dobrym stanie. zespawałem dwa razem i już 3 rok go użytkuję i tak samo posieję jak jakimś tam AMAZONE, czy POZNANIAKIEM. Całkowity koszt nie był aż tak duży wszystko co było potrzebne miałem pod ręką.
  • 0

#24 przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • 17221543

Napisany 06 maj 2010 - 20:50

Jak zrobic siewnik konny x2 Ja swojego konnego 27 lejków sprzedam za 1000zł(cena wywoławcza) wykonanie staranne i solidne.
  • 0

#25 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 06 maj 2010 - 21:00

teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda,

Czemu szyna?? Wiesz ile to wazy??? 42 lub 49kg mb. Mo chyba ze trafisz na inny typ. Moze wazyć nawet 60 kg 1m

Wogóle szyna to nie jest taki dobry pomysł. Jest ona elastyczna i ciężka. Lepiej dać ceownik lub dwuteownik.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#26 GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 07 maj 2010 - 09:56

Jak zrobic siewnik konny x2 No jeśli już przerabiać i wzmacniać to raczej tak jak Andrzej2110 pisze- jakimś dwuteownikiem IPE , szyna jest za ciężka
  • 0

#27 Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 07 maj 2010 - 13:32

Jak zrobic siewnik konny x2 Ceownik tez by wystarczył aż tak dużo taki konny siewnik nie kosztuje, szyna? Może kolejowa? :)
  • 0
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#28 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 07 maj 2010 - 15:51

Jak zrobic siewnik konny x2 A jest inna??
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#29 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 07 maj 2010 - 17:28

Zdecydowanie się zgodzę. Post kolegi wyżej mnie rozbawił. Wuj kupił siewnik stary używany nordsten, to jakość wysiewu do starego konnego siewnika to niebo a ziemia...

Rozmieszylem a to czym ????
Nie wmowisz mi ze nowym dobrym sprzetem zasieje gorzej od 2 konych siewnikow
Mam siewnik nordsten ten starszy dalismy za niego 2 tys jak zaczal sie bum na sciaganie maszyn z zagranicy i jest 2 x lepszy od konnego
Tu tez chodzi o jakos siewu napewno konnym ustawisz dokladnie ilosc wysiewu i inne pierdoly i napewno bedzie dokladniejszy konny siewnik od nowego "amazonka" :)

Panie adminie jest i to wiele http://www.allegro.p...=0&string=szyna :)
  • 0
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#30 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 07 maj 2010 - 17:56

Jak zrobic siewnik konny x2 Hee no fakt. Ja myślałem o takich http://www.expres-po...0/032021/11.jpg

PS ja nie admin :)
  • 0

#31 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 07 maj 2010 - 18:26

Jak zrobic siewnik konny x2 PRoblem z szyna u mnie np niema problemu most kolejowy niedaleko:lol:

Admin a moderator prawie to samo :)

Ja niewidze sensu jak nie posiadasz 2 siewnikow konnych za 1500 poznaniaka kupi w dobrym stanie wiadomo wyczysci wymalowac ale to nie sa koszty wysokie czesci tanie itd.

Ja ci dam most kolejowy :) andrej2110
normalno czy wąskotorowy??

• 0
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#32 Patryk923p

Patryk923p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 maj 2010 - 20:23

Jak zrobic siewnik konny x2 u mnie znajomy szyną właśnie wzmacniał andrzej pytasz jaka moze być szyna? a trawerza? to co to ? też szyna ale na strop wiele szyn jest
  • 0

#33 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 07 maj 2010 - 20:34

Jak zrobic siewnik konny x2 Szyny często stosowano w stropach. Ja bym jednak jej nie zastosował.
  • 0

#34 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8059 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 maj 2010 - 20:41

Rozmieszylem a to czym ????
Nie wmowisz mi ze nowym dobrym sprzetem zasieje gorzej od 2 konych siewnikow
Mam siewnik nordsten ten starszy dalismy za niego 2 tys jak zaczal sie bum na sciaganie maszyn z zagranicy i jest 2 x lepszy od konnego
Tu tez chodzi o jakos siewu napewno konnym ustawisz dokladnie ilosc wysiewu i inne pierdoly i napewno bedzie dokladniejszy konny siewnik od nowego "amazonka" :lol:

Panie adminie jest i to wiele http://www.allegro.p...=0&string=szyna :lol:

To Twoje zdanie. Jak dla mnie konny jakościowo gorzej sieje od np zagranicznego.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#35 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 07 maj 2010 - 21:47

Jak zrobic siewnik konny x2 Nie zauwazyles pewnej ironi w mojej wypowiedzi ????

Normalna pociagi do Huty Sendzimira ida teraz (Wczesniej huta lenina Nowa Huta moze mowi Tobie cos :lol:)

Edit sorki @milanreal1 zle przeczytalem twoj post i myslalem ze jestes za konnym ze niema nic lepszego od konnego :lol:

Pudziana ogladne i ide spac bo ciezko dzis zemna B)
  • 0
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#36 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8059 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 maj 2010 - 22:36

Jak zrobic siewnik konny x2 Niestety nie zauważyłem, brałem to na poważnie.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#37 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1211 postów

Napisany 12 maj 2010 - 18:21

Jak zrobic siewnik konny x2 mialem taki zespawany a potem kupilem poznaniaka i zapewniam was ze poznaniak gorzej sieje niz taki wynalazek nie zatyka sie tak zanieczyszczeniami ,sprzedalem sasiadowi i u niego ladniej zasiane :lol:
  • 0

#38 Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • 11609848
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 13 maj 2010 - 06:03

Jak zrobic siewnik konny x2 Jak na łącznik na max rozkręcony to sie nie dziw ze redlice ci się zapychają. Siewnik to nie kultywator!Łącznik powinien być skręcony tak by redlice siewnika robiły lekka bruzdę na ziarno. Tak mnie uczyli i ta metoda się sprawdza
  • 0

#39 Patryk923p

Patryk923p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 maj 2010 - 12:30

mialem taki zespawany a potem kupilem poznaniaka i zapewniam was ze poznaniak gorzej sieje niz taki wynalazek nie zatyka sie tak zanieczyszczeniami ,sprzedalem sasiadowi i u niego ladniej zasiane :lol:

W życiu nie zgodzę sie z tym mogę stwierdzić ze zachodnie siewniki sieja lepiej niż poznaniak, ale poznaniak w porównaniu z konnym? w zyciu!! poznaniak precyzyjniej sieje, i ma drabinkę za sobą lub brony
  • 0

Google AgroFoto Ads Jak zrobic siewnik konny x2

• Reklama google
Dzisiaj, 01:39
  •  

#40 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 14 maj 2010 - 12:35

Jak zrobic siewnik konny x2 A konny to nie może mieć Bronek albo drabinki z tyłu?? Może.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s