damianc360

Jak zrobic siewnik konny x2

Polecane posty

damianc360    1

Mam prozbe jak pospawać 2 siewniki konne razem ?? Był bym wdzięczny za jakieś zdjęcia albo porady.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak chcesz rady to nie rób tego, dużo pracy a jak zrobisz słabo będzie się rozłamywał, taki jeden u nas zrobił na szynie kolejowej fakt trzymał się ale c 360 dęba szła jak grząsko było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A ja polecam zrobiłem taki na 28 prawie 3 metry. Zrobiłem zaczepiany do tyłu i zetor 7211 śmiga z nim aż miło. Kilka przejazdów i zrobione. Jeśli umiesz spawać i masz czas to zrób sam a jeśli nie to daj jakiemuś spawaczowi ładnie ci to zespawa i będzie dobrze. A jakie siewniki chcesz połączyć. Co do zdjęć to poszukaj w galerii siewniki polskie.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

ja mam siewnik zrobiony z 1,5 siewnika konnego. Jeśli masz dobre redlice, rurki itp. to zrób go a jeśli redlice są zjechane i inne części też to nie radze. Jak dobrze zespawasz to będzie super siewnik. :D


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Jeżeli wytrzymasz do soboty za dwa tygodnie, to mogę zrobić i wstawić zdjęcia takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

moim zdaniem bardzo duzo spawania ,ustawiania,a najwazniejsze by rowno sialy,jestem przeciw lepij cos poszukaj i kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Nie dawno takowy zakupiłem. Miałem 13 lejowego ale nie szło nim siać. I zastanawialiśmy się czy dawać jakiemuś fachmanowi czy kupić. Ale woleliśmy kupić. Na 5ha znaleźliśmy siewnik połączony z 2 konnych. Za 950zł nabyliśmy go,ma jeszcze brony więc nie trzeba potem bronować. Wg nas to był lepszy wybór ponieważ widzieliśmy co jest a składając dwa nie wiadomo co ci wyjdzie. Jeśli chodzi o problemy z jakimi możesz się stykać to zapadanie się kół. Koła naciskają teraz z dwukrotnie większą siłą o podłoże więc przy mokrej glebie to nie ułatwia siania...

Ja mam taki siewnik do Władimirca i muszę przyznać że po zasypaniu siewnika na max kieruje się nim jakby miał wspomaganie a na górzystym polu jak ojciec siał to mówił że odrywały się koła od podłoża.

 

Bodajże użytkownik adi4512 ma taki siewnik na 30 ha więc można wysiać nim i duże areały ale uważam że jeżeli traktujesz rolnictwo jako coś co nie porzucisz za 5 lat to lepiej staraj się kupić Poznaniaka.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Taaaa tak samo jak jakimkolwiek nowym amazonkiem na redlicach talerzowych z znacznikami innymi pierdolami :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony33    0

jestem posiadaczem takowego siewnika. sam go zespawałem. nie było aż tak dużo roboty,jeden dzień i gotowy. obecnie jego szerokość robocza wynosi 3,3 m lecz wrażenie na sąsiadach w trakcie pracy nie do opisania. nie ma tu nic trudnego, potrzebne są same chęci. ja zespawałem 2 do czoła(z jednego należy zdemontować przekładnię i wykorzystać oś koła do prawidłowego ustawienia siewników) złączyłem je osią jednego z kół, a skrzynie zespawałem nakładkami. aparaty wysiewające zostały ustawione na zero,dotoczony wałek i połączono to razem, zdemontowałem z jednego dźwignię do przesuwu bo była już nie potrzebna, acha daj jeszcze odciągi z końców skrzyń przy kołach do samego zaczepu, to nie będzie ci aż tak bujało w trakcie transportu,no i nakładkę na ramę w miejscu złączenia osią oczywiście bez przesady(ja wykorzystałem ceownik taki jak w pługu 2 skibowym do zaczepiania kolczatki).

pracuję nim już 3 rok i bez zarzutów. no fakt władimirec przy pełnej skrzyni zboża to ma super wspomaganie ale cały zbiornik paliwa załatwia sprawę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

to dosc drogie te obciazenie w przeliczeniu na kilogramy;)

 

Sprawa dosc prosta stac Cie na kupno siewnika 3 m uzywanego do 3 k juz trafi sie git maszyna lub jak ciezko z kasa a masz 2 takie siewniki i smykalke to sklejaj i tez bedzie smigac


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego damian jeśli potrzebujesz taki siewni to ja mam do odsprzedania 13+15 zespawane do kupy romo z przodu i z tyłu ceownik 10mm ławeczka stan dobry obsiewał co roku 30ha kupiłem traktorowy tylko ze względu na duży zasyp skrzyni mieszkam na pograniczu małopolskiego a świętokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

jak posiadasz 2 takie siewniki ,spawarke i troche żelaztwa to jaknajbardziej za!!!

Z tyłu ławeczka do operratora :) ,4 ,czy 5 rurek ,zapinasz bronki i już nie musisz 2 razy po tym samym polu jeździć u nas służy taki od 20 lat!!!

2 całe może być troche za szeroko ,ale jeśli masz pola blisko domu to kombinuj!

siewnik to siewnik z amazone10 t z hektara nie będziesz miał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Z tego co słyszałem to ważną sprawą jest to by były zespawane dwa identyczne siewniki ponieważ wtedy jest idealne wyważenie ciężaru.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek16    0

Ja z ojcem też pospawaliśmy dwa (fota u mnie w galerii) razem ma 28 leji i pola ubywa aż miło patrzeć. Ramę wzmocniliśmy profilem zamkniętym. Jeśli masz czas i chęci (i oczywiście umiesz spawać) to na pewno dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Taaaa tak samo jak jakimkolwiek nowym amazonkiem na redlicach talerzowych z znacznikami innymi pierdolami :rolleyes:

Zdecydowanie się zgodzę. Post kolegi wyżej mnie rozbawił. Wuj kupił siewnik stary używany nordsten, to jakość wysiewu do starego konnego siewnika to niebo a ziemia...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk923p    0

Tez miałem z 2x konny robić jeden, stwierdziłem ze nie ma sensu i za niewielką cenę kupiłem poznaniaka


Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Fajnie tylko nie uwierze ,ze zespawanie 2 konnych wyjdzie drożej niż kupna starego poznaniaka-nawet jak te konne trzebaby kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk923p    0

Fajnie tylko nie uwierze ,ze zespawanie 2 konnych wyjdzie drożej niż kupna starego poznaniaka-nawet jak te konne trzebaby kupić

Stwierdzę ze wyjdzie drożej :) bo popatrz na to o ile chcesz zrobić siewnik z prawdziwego zdarzenia, Kup 2x siewnik konny 2x 100zł (cena złomu), redlice 30x 30zł, lejki 30x 10zł, drabinka z tyłu za siewnikiem zagarniająca 30szt zębów x 5zł + profil zamknięty wydatek ok 20zł (w cenie złomu)

teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda, następnie policz elektrody, tarcze do szlifierki ok 100zł, farba 3x 13 zł znaczniki 50 zł x 2, także podliczając w zaokrągleniu wychodzi ci 2 tys :) a ja kupiłem za 800zł poznaniaka, nie pisz mi tylko o tym ze chodzi o samo zespawanie bo do d... taki siewnik ze redlice ma wytarte na wylot, lejki porwane ze za każdym przejazdem musisz sie zatrzymać i czyścić bo zapychają się, i po zakończonym siewie jechać i bronować pole, mówię o heheh zeby głupio nie zabrzmiało o profesjonalnym siewniku


Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1304

Wg mnie to nie ma sensu spawac x2. Do 2 tys. to na allegro jest pełno tego, chociazby nawet zachodni jakis prosty, i robote bedzie robił


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony33    0

Stwierdzę ze wyjdzie drożej :) bo popatrz na to o ile chcesz zrobić siewnik z prawdziwego zdarzenia, Kup 2x siewnik konny 2x 100zł (cena złomu), redlice 30x 30zł, lejki 30x 10zł, drabinka z tyłu za siewnikiem zagarniająca 30szt zębów x 5zł + profil zamknięty wydatek ok 20zł (w cenie złomu)

teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda, następnie policz elektrody, tarcze do szlifierki ok 100zł, farba 3x 13 zł znaczniki 50 zł x 2, także podliczając w zaokrągleniu wychodzi ci 2 tys :) a ja kupiłem za 800zł poznaniaka, nie pisz mi tylko o tym ze chodzi o samo zespawanie bo do d... taki siewnik ze redlice ma wytarte na wylot, lejki porwane ze za każdym przejazdem musisz sie zatrzymać i czyścić bo zapychają się, i po zakończonym siewie jechać i bronować pole, mówię o heheh zeby głupio nie zabrzmiało o profesjonalnym siewniku

chyba dosłownie chcesz kupić siewnik na złomie. ja miałem jeden, kupiłem drugi 15 za 150zł w dobrym stanie. zespawałem dwa razem i już 3 rok go użytkuję i tak samo posieję jak jakimś tam AMAZONE, czy POZNANIAKIEM. Całkowity koszt nie był aż tak duży wszystko co było potrzebne miałem pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda,

Czemu szyna?? Wiesz ile to wazy??? 42 lub 49kg mb. Mo chyba ze trafisz na inny typ. Moze wazyć nawet 60 kg 1m

 

Wogóle szyna to nie jest taki dobry pomysł. Jest ona elastyczna i ciężka. Lepiej dać ceownik lub dwuteownik.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj