Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zrobic siewnik konny x2

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damianc360

damianc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 10:28

Jak zrobic siewnik konny x2 Mam prozbe jak pospawać 2 siewniki konne razem ?? Był bym wdzięczny za jakieś zdjęcia albo porady.
Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zrobic siewnik konny x2 Dzisiaj, 09:01
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 12:25

Jak zrobic siewnik konny x2 Jak chcesz rady to nie rób tego, dużo pracy a jak zrobisz słabo będzie się rozłamywał, taki jeden u nas zrobił na szynie kolejowej fakt trzymał się ale c 360 dęba szła jak grząsko było :D

#3 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 12:57

Jak zrobic siewnik konny x2 A ja polecam zrobiłem taki na 28 prawie 3 metry. Zrobiłem zaczepiany do tyłu i zetor 7211 śmiga z nim aż miło. Kilka przejazdów i zrobione. Jeśli umiesz spawać i masz czas to zrób sam a jeśli nie to daj jakiemuś spawaczowi ładnie ci to zespawa i będzie dobrze. A jakie siewniki chcesz połączyć. Co do zdjęć to poszukaj w galerii siewniki polskie.:D

#4 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 13:17

Jak zrobic siewnik konny x2 Ja dam lepszą rade... za nie dużą kasę można kupić poznaniaka a co fabryczne to fabryczne i dużo lepiej wygląda

Edit: chociaż by taki ...
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#5 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 26 kwiecień 2010 - 13:35

Jak zrobic siewnik konny x2 ja mam siewnik zrobiony z 1,5 siewnika konnego. Jeśli masz dobre redlice, rurki itp. to zrób go a jeśli redlice są zjechane i inne części też to nie radze. Jak dobrze zespawasz to będzie super siewnik. :D
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#6 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 13:41

Jak zrobic siewnik konny x2 Jeżeli wytrzymasz do soboty za dwa tygodnie, to mogę zrobić i wstawić zdjęcia takiego.

#7 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 26 kwiecień 2010 - 14:25

Jak zrobic siewnik konny x2 moim zdaniem bardzo duzo spawania ,ustawiania,a najwazniejsze by rowno sialy,jestem przeciw lepij cos poszukaj i kup

#8 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 26 kwiecień 2010 - 14:39

Jak zrobic siewnik konny x2 Nie dawno takowy zakupiłem. Miałem 13 lejowego ale nie szło nim siać. I zastanawialiśmy się czy dawać jakiemuś fachmanowi czy kupić. Ale woleliśmy kupić. Na 5ha znaleźliśmy siewnik połączony z 2 konnych. Za 950zł nabyliśmy go,ma jeszcze brony więc nie trzeba potem bronować. Wg nas to był lepszy wybór ponieważ widzieliśmy co jest a składając dwa nie wiadomo co ci wyjdzie. Jeśli chodzi o problemy z jakimi możesz się stykać to zapadanie się kół. Koła naciskają teraz z dwukrotnie większą siłą o podłoże więc przy mokrej glebie to nie ułatwia siania...
Ja mam taki siewnik do Władimirca i muszę przyznać że po zasypaniu siewnika na max kieruje się nim jakby miał wspomaganie a na górzystym polu jak ojciec siał to mówił że odrywały się koła od podłoża.

Bodajże użytkownik adi4512 ma taki siewnik na 30 ha więc można wysiać nim i duże areały ale uważam że jeżeli traktujesz rolnictwo jako coś co nie porzucisz za 5 lat to lepiej staraj się kupić Poznaniaka.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#9 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 15:03

Jak zrobic siewnik konny x2 http://www.agrofoto....mage&img=129901 nasz siewnik siał około 16 ha u nas i podobnie u sąsiada. Razem około 30 ha rocznie. I szczerze to takim siewnikiem posieje się tak samo jak takim za 30 tys.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#10 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 16:50

Jak zrobic siewnik konny x2 Taaaa tak samo jak jakimkolwiek nowym amazonkiem na redlicach talerzowych z znacznikami innymi pierdolami :D
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zielony33

zielony33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 18:02

Jak zrobic siewnik konny x2 jestem posiadaczem takowego siewnika. sam go zespawałem. nie było aż tak dużo roboty,jeden dzień i gotowy. obecnie jego szerokość robocza wynosi 3,3 m lecz wrażenie na sąsiadach w trakcie pracy nie do opisania. nie ma tu nic trudnego, potrzebne są same chęci. ja zespawałem 2 do czoła(z jednego należy zdemontować przekładnię i wykorzystać oś koła do prawidłowego ustawienia siewników) złączyłem je osią jednego z kół, a skrzynie zespawałem nakładkami. aparaty wysiewające zostały ustawione na zero,dotoczony wałek i połączono to razem, zdemontowałem z jednego dźwignię do przesuwu bo była już nie potrzebna, acha daj jeszcze odciągi z końców skrzyń przy kołach do samego zaczepu, to nie będzie ci aż tak bujało w trakcie transportu,no i nakładkę na ramę w miejscu złączenia osią oczywiście bez przesady(ja wykorzystałem ceownik taki jak w pługu 2 skibowym do zaczepiania kolczatki).
pracuję nim już 3 rok i bez zarzutów. no fakt władimirec przy pełnej skrzyni zboża to ma super wspomaganie ale cały zbiornik paliwa załatwia sprawę. :D

#12 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:26

Jak zrobic siewnik konny x2 to dosc drogie te obciazenie w przeliczeniu na kilogramy;)

Sprawa dosc prosta stac Cie na kupno siewnika 3 m uzywanego do 3 k juz trafi sie git maszyna lub jak ciezko z kasa a masz 2 takie siewniki i smykalke to sklejaj i tez bedzie smigac
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#13 Share damianc360

damianc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 14:07

Jak zrobic siewnik konny x2 Dzięki wszystkim. Przemyśle wszystkie propozycje. Pozdro dla wszystkich

#14 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:24

Jak zrobic siewnik konny x2 kolego damian jeśli potrzebujesz taki siewni to ja mam do odsprzedania 13+15 zespawane do kupy romo z przodu i z tyłu ceownik 10mm ławeczka stan dobry obsiewał co roku 30ha kupiłem traktorowy tylko ze względu na duży zasyp skrzyni mieszkam na pograniczu małopolskiego a świętokrzyskim

#15 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:56

Jak zrobic siewnik konny x2 jak posiadasz 2 takie siewniki ,spawarke i troche żelaztwa to jaknajbardziej za!!!
Z tyłu ławeczka do operratora :) ,4 ,czy 5 rurek ,zapinasz bronki i już nie musisz 2 razy po tym samym polu jeździć u nas służy taki od 20 lat!!!
2 całe może być troche za szeroko ,ale jeśli masz pola blisko domu to kombinuj!
siewnik to siewnik z amazone10 t z hektara nie będziesz miał :rolleyes:

#16 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 30 kwiecień 2010 - 21:08

Jak zrobic siewnik konny x2 Z tego co słyszałem to ważną sprawą jest to by były zespawane dwa identyczne siewniki ponieważ wtedy jest idealne wyważenie ciężaru.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#17 Share matek16

matek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 maj 2010 - 12:56

Jak zrobic siewnik konny x2 Ja z ojcem też pospawaliśmy dwa (fota u mnie w galerii) razem ma 28 leji i pola ubywa aż miło patrzeć. Ramę wzmocniliśmy profilem zamkniętym. Jeśli masz czas i chęci (i oczywiście umiesz spawać) to na pewno dasz rade.

#18 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 maj 2010 - 21:35

Jak zrobic siewnik konny x2

Taaaa tak samo jak jakimkolwiek nowym amazonkiem na redlicach talerzowych z znacznikami innymi pierdolami :rolleyes:

Zdecydowanie się zgodzę. Post kolegi wyżej mnie rozbawił. Wuj kupił siewnik stary używany nordsten, to jakość wysiewu do starego konnego siewnika to niebo a ziemia...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#19 Share Patryk923p

Patryk923p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 maj 2010 - 22:47

Jak zrobic siewnik konny x2 Tez miałem z 2x konny robić jeden, stwierdziłem ze nie ma sensu i za niewielką cenę kupiłem poznaniaka
Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 06 maj 2010 - 08:28

Jak zrobic siewnik konny x2 Fajnie tylko nie uwierze ,ze zespawanie 2 konnych wyjdzie drożej niż kupna starego poznaniaka-nawet jak te konne trzebaby kupić