Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika

95 odpowiedzi na ten temat

#81 Share GrzesiekK4

GrzesiekK4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:18

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Jeśli chodzi o spawanie to u mnie w c 355 urwał się korbowód i walnął w tuleję i blok wyrywając niezłą dziurę przez co woda poszła do oleju. Silnik był remontowany, blok pospawany przez specjalistę i kilka lat już chodzi i nie ma żadnych problemów w związku z tym. Tak się składa że mam też ursusa C 360 3P tylko jest na sekcyjnej pompie wtryskowej i wykonuje on wszystkie cięższe prace tzn pług 3, belarka itp. Co do spalania to w cięższych pracach jest podobne, choć 3p jest nieco oszczędniejszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Dzisiaj, 19:46
  •  

#82 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 27 marzec 2013 - 22:41

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Jestem z woj. Pomorskiego powiat starogardzki
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#83 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 00:16

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika w 3p tez jest wyjscie do ew. wspomagania.a co do spasowania 3p i silinika zetora niema wiekszego problemu

#84 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 07:51

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Wylazł mi korbowód za pompa wtryskową w 4011 i wyrąbał dziurę. Spawałem to i jakiś czas trzymało ale tu jest problem. Uzupełniając otwór materiał się kurczy i jeśli nie pęknie od razu to z czasem pewnie tak. Samo pęknięcie nie ma problemu uszczelnić. jest tyle klei do metalu. Naciąć porządnie szczelnie, odtłuścić i wypełnić klejem. Gwarancja że spaw będzie szczelny w takim miejscu to może 20% a klej najmniej 80%
KPK Kumurun Team

#85 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 08:12

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Własnie,pojawiają sie mikropęknięcia które nie raz trudno zauważyć,dopiero po oszlifowaniu spawu widać linię pęknięcia i nawet grube nalewanie nic nie pomaga.Na własnym przykładzie spawałem raz za razem szlifując i spawając w końcu dałem spokój,kupiłem klej i sprawa załatwiona

#86 Share rotez1127

rotez1127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:32

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika drogi odyniec
jeżeli chodzi o oszędną i niezawodną c360 to wstaw sobie silnik od zetora 5211, ja mam tak już 2 rok i nienażekam silnik kupiłem od agregatu prądotwórczego z przebiegiem 80 mth od nowości zamontowałem go z ojcem i po odpaleniu było wielkie zdziwienie ponieważ chodził jak 3p, jest jeden mankament takiej przeróbki mianowicie taki że przedni zaczep jest krótszy i wchodzi pod maske jest ciężko zaczepiś przyczepe do przodu, ale za to nadrabia spalaniem 10 litrów na hektar przy 3 skibowym pługu na glebie 3 klasy
Zetor Team !!!
Zetor is power !!!

#87 Share BykuxD

BykuxD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 21:15

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika -- połączono --

Witam. w moim ursusie c-360 pękł blok silnika. Kupiłem nowy i nw czy mogę wsadzić części z tego starego i czy dam rade zrobić to samemu(nigdy tego nie robiłem)

Edytowany przez Marcin91, 08 listopad 2013 - 22:55.

#88 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 21:56

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Części możesz przełożyć, ale należy dokonać weryfikacji co się nadaje, a co przydało by się wymienić.
Nie znam Twoich umiejętności-wiedzy, a skoro nigdy tego nie robiłeś to tym bardziej trudno powiedzieć. Uda się albo się nie uda.

Edytowany przez Marcin91, 08 listopad 2013 - 22:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 24 luty 2014 - 16:09

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Jakie sprawdzone kleje stosowaliscie do klejenia bloku w c360?

#90 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:35

Panowie zabrałem sie za remont mojej c360-tki ii okazało się po rozebiórce że mój blok ma pękniecie miedzy tulejami w dwóch miejscach. Do tego ktoś już to spawał i nawet sie to trzyma z tym ze spaw jest puszczony od kanału wodnego w góre do gniazga na tuleje a samo gniazdo już nie jest pospawane tak że pod głowicą między cylindrami widać pękniecia.

dodam ze za pompą nie ma pęknięcia.  problem cały czas był taki ze kompresja do wody szła i gotowanie motoru.  głowice sprawdzone i ok. 

pytanie:

1 czy to mogło byc powodem pojawienia sie cisnienia w układzie chłodzenia i grzania?

2 czy potrzebyje drugiego bloku?. 

A i jeszcze jeden fachman mi powiedział ze to niema nic do tego bo uszczelka pod głowica uszczelnia na tulei tylko i mówi żeby składać na ten blok co mam , ale jakaś przyczyna musi być.

#91 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 luty 2015 - 23:12

Rozbierałes silnik, nie widac było dmuchnietej uszczelki pod głowicą?

Obejżyj tuleje czy nie pekniete.

#92 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 luty 2015 - 11:19

tuleje całe a po uszczelkach ciężko coś powiedzieć teraz bo nie zwróciłem od razu uwagi ale żeby któraś była wypalona to nie . nie wiem co robic dla pewności pasował by cały blok ale z tym ciężko.

#93 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 17:50

Piszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu.

Pękł mi blok między odolejaczem a tyłem silnika (nad zbiornikiem powietrza) Pęknięcie około 10 cm długości. Było pospawane 2x migomatem i zaklejone klejem do metalu, ale po rozgrzaniu nadal się sączy olej. Co można jeszcze z tym zrobić we własnym zakresie?

#94 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 18:08

Odwiercic otwory i dać z wierzchu łatę na klej .

#95 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 21:23

Ale łatę z czego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#96 Share agrof

agrof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 październik 2016 - 09:04

Witam.
Po zdjęciu głowic i oczyszczeniu bloku, zostało zlokalizowane pęknięcie, niestety między cylindrami :(
Na bloku widać, że woda musiała tamtędy wypływać. 

W oleju nie widać wody.
 Czy tzw "szycie miedzią" coś da czy lepiej zostawić jak jest (...robota w polu czeka) ?

krótka historia

Jak zacząłem używać ten ciągnik to jeździł na płynie chłodniczym, także czy był wcześniej zamarznięty nie wiem.

Głowice zostały zdjęte bo woda była wypychana z chłodnicy. Uszczelki nie nosiły oznak przedmuchów. Wtryskiwacze i głowice poszły do regeneracji.

Prawdopodobnie głowice a konkretnie gniazda wtryskiwaczy były przyczyną, że raz się zagotował przy ciężkiej pracy w upale, dlatego ubytek został uzupełniony wodą.
Czy przedmuch zniknie okaże dopiero po złożeniu...

Edytowany przez agrof, 11 październik 2016 - 09:05.