Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:15

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Wszystko sie zgadza tylko nie zużycie paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Dzisiaj, 01:37
  •  

#62 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 26 marzec 2013 - 21:22

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Ursusczesio pękl z powodu nie spuszczenia wody z chlodnicy a pekl w okolicy alternatora wiec co robic silnik czy wstawiac perkinsa

#63 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:25

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Jeżeli jeden ciągnik albo pomocnicy to wstawiaj Perkinsa ,jezeli masz drugi mniejszy zosta przy 4 garach

#64 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:28

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika ja mialem za pompą wtryskową. Pospawali w słupsku 20 lat trzymało i chodzi po dzisiaj
Mój Wladimirec podbija świat

#65 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:33

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika No mam jeszcze wladimirca jeszcze W sadzie nie ma tyle roboty co na roli tutaj u nas pryskanie koszenie trawy zwozenie jablek przy zbiorze i od czasu do czasu wyrywanie drzew orka itd

Ale Łukaszu wacham sie nad zmiano bo to cholerny smok z niej z porownaniem do władka hehe

Edytowany przez odyniec, 26 marzec 2013 - 21:34.

#66 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:35

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Ja mam podobnie t 25 i c 355 w tym układzie 4 cylindry sa praktyczniejsze większa moc , większy moment obrotowy w szerszym zakresie obrotów co jest bardzo korzystne przy ciężkich pracach w trudnych warunkach

#67 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:40

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Zgadzam się z tobą ale nie wiem co bzo tej mojej była po remoncie ale lubiała sobie pociagnac z baku i to duzo

#68 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 26 marzec 2013 - 21:42

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika mi kiedyś też pękł. dałem spawać prywaciarzowi i skasował 1000 zł i za 3 miesiące znów pękł obok poprzedniego pęknięcia i dawał olejem jeszcze lepiej i poszła decyzja o zakupie nowego co uważam za bład bo pożniej miałem okazję kupić sam silnik z blokiem za 1600 i do dziś nie mogę sobie tego wybaczyć. Koszt samego bloku to teraz ponad 3000. :blink:

#69 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:44

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Tak codziennie to pracuje Wlaźlakiem ale w ciężkich pracach to biorac pod uwage różnice czasu na te sama prace t 25 a c 360 to wcale tak zle nie wychodzi

#70 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:44

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika GoRAL1 to wes perkinsa i 60tke tylko taka jak zegarek nie parowóz :wacko: bo o takim stanie mowa w 3 pługi do orania i zobaczymy oszczendnosc perkinsa...... Ale jak kolega pisze ze byłby to traktor raczej do lekkich prac to wtedy perkins mniej spali... I to pekniecie tam za tym deklem od popychaczy ale idze zrobic tylko niech ktos odpowiedni to zespawa i bedzie dobrze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:46

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Blok tani nie jest a spawanie jak to spawanie kto się zna to pospawa i bedzie trzymal. Ale niestety w mojej okolicy nie ma niestety spawacza zeby blok pospawał tak zeby wytrzymał

Edytowany przez odyniec, 26 marzec 2013 - 21:49.

#72 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 26 marzec 2013 - 21:51

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika dziwne. z reguły blok pęka za pompą. u mnie jest to pospawane miedzią czy tam mosiądzem i trzyma już 6 rok. jeżeli pęknięcie nie jest wielkie to bym spawał. a spalanie to kwestia regulacji pompy i sprawności wtrysków.
ps też mam t-25 i porównując np spalanie w orce na 1 ha wychodzi podobnie. większy traktor=większa moc=większe spalanie=szybciej wykonana praca

#73 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:56

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Kupiłem c355 z pękniętym blokiem za pompą paliwową na przeciw cylindra,spawałem elektrodami do żeliwa i nic z tego,blok nie przyjął obcego materiału,kupiłem specjalny klej do takich pęknięc,ciągnika nie oszczędzam i trzyma po dziś dzień,mineło 5 lat.Teraz gdybym miał go robić to bym nie robił,orka w glinie jest męcząca.Kupił bym silnik zetora a pompę paliwową wstawił 60,wtryski też,ustawił je na 170 jak mam teraz spalanie małe a moc większa.O ile pasuje pompa i wtryski,dokładnie się nie zagłębiałem w temat ale chyba tak.

#74 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 26 marzec 2013 - 22:06

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika spawać raczej nie warto bo to naprawdę nie jest proste. A bloki najczęściej pękają za pompami bo w tym miejcu ma najcieńsze ścianki ;)

#75 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:11

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika mnie 2 lata temu pękl blok w 3p.....wszyscy mowili ze ciezko pospawac, ze w domowych warunkach trzeba kleic....pospawalem pospolitym migomatem i nawet kropelki nie pusci....oczywisci jesli korbowody wyjda bokiem to nawet magik tego nie pospawie. jesli chodzi o spalanie 3p to porownywalne z t25, a jak ma 3p ciezko to napewno nie spali tyle co c-360 w tych samych warunkach. Zycze powodzenia w naprawie

Edytowany przez Daniel1987, 26 marzec 2013 - 22:11.

#76 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:13

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Wg. mnie najlepiej radzi @rafal831 tylko znajdz silnik 3 zetora moc ta sama co 3p spalanie nie większe dopasować dożo łatwiej, i w zetorze jest wyjście do ew. wspomagania.
@Alamo nie wiem po co zamieniać pompy wtryskowe jak w zetorze jest lepsza.

#77 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:36

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Może i lepsza ale chodzi o trwałość? według mnie pompa zetora podaję większą dawkę paliwa na wtrysk,stąd większe spalanie tego silnika, z tego co się orientuję,pozostawiając pompę 60 będzie mniejsze spalanie a moc pomimo tego większa dzięki srednicy cylindra i większych otworów ssących.

#78 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 26 marzec 2013 - 23:20

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika Jestem w stanie to pospawać. Mam do wykorzystanie 3 sposoby. Migomatem z drutem proszkowym, tigiem lub elektrycznie na elektrody żeliwne. Jeżeli cię to interesuje pisz. Ja w swoim case david brown też miałem walnięty blok tylko koło zaworka i trzyma.

Edytowany przez xerion3800, 27 marzec 2013 - 01:25.

Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#79 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 10:11

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika
xerion3800 a z kąd kolego jestes ???????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 marzec 2013 - 17:26

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika możesz sam pospawać tylko musisz najpierw podgrzać palnikiem i elektryczną zaspawać.tylko nawierć na końcach pęknięcia i krawędzie lekko fleksem przejedź żeby spaw głębiej wszedł :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.