pleban111

Ursus C-360 - pęknięty blok silnika

Polecane posty

pleban111    0

Witam wszystkich.

Doslownie od dwoch miesiecy borykam sie z zakupem "sprawnego" nowego bloku silnika do C360. Niestety moj blok nie nadaje sie do regeneracji (pekniecie pomiedzy cylindrami i wbity jakis kolek w szczeline... :angry:). Problem polega na tym ze wszystkie bloki dostepne w sprzedazy od razu nadaja sie do regeneracji (wada: sa niedokladnie wytulejowane - po pol roku pracy 100% pekniecie walu).

Doslownie jakas firma partacz to robi.... :angry: te z ktorymi mialem stycznosc sciagane podobniez byly z Kalisza - przerabialem juz 5 szt od tego dostawcy.

Wiadomo - ponowne "wykonowanie" nowego bloku oznacza utrate gwarancji.

 

 

Moze kros z uzytkownikow ma do sprzedania uzywany ktory nadawalby sie do regeneracji?

Albo jakis namiar na firme gdzie odlewaja bloki - takiego surowca to by mi na spokojnie obrobili...

Jestem z woj. mazowieckiego

 

Pozdrawiam.

Czas nagli - zniwa blisko a nie ma czym robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

zgłoś się do zakładów lotniczych w Bydgoszczy to ci pospawają ten blok,mało dostaniesz na to gwarancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

pleban ja mam dokładnie ten sam problem. Dziura w bloku jak od granatu. Obawiam sie że nie zniesie tego sezonu i musze jak najszybciej kupić jakiś silnik ale nigdzie nie można go dorwać..tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

A allegro ? Chyba, że nie ufacie aukcjom internetowym :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

A wiec silnik przez około rok czasu leżał pod zadaszeniem cały kompletny i nikt na tłoki nie wlał oleju i szlak trafił tuleje ale to inna sprawa oprócz tego przyrdzewiał blok wokół tulei przed poskładaniem płukałem go myjka ciśnieniowa bo myłem cały blok trochę się to wymyło ale chyba nie wszystko no i tu pojawia się problem mam nowa chłodnice i cała ta rdza leci mi do chłodnicy czym mogę wypłukać taka rdze z bloku i chłodnicy??????? Żeby nic nie przeżarło??


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0
W sodzie kaustycznej !

A ile tego kwasku a nie zje mi czegoś przy okazji jakiś uszczelek


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej904    0

Jak pospawać lub skleić blok silnika ursusa C360?

Będę wdzięczny za wskazówki, lub podanie adresu lub telefonu firmy , która może to wykonać.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

mi 3 lata temu też pękł blok. ale nie dąło sie skleić. musiałem załozyć nowy


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spawa lub klei nie warto, po jakimś czasie moze sie odkleic. Lepiej kupic nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

już były takie pytania na forum

a agromie albo w jakiejś składnicy z częściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Gdzie mozna kupic blok do c 360?

z kąd jestes?? my kilka lat temu kupilismy blok od kolesia który ma rózne czescie używane do ciągników. Koleś miezka w Rzgowie :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

o jaki ci chodzi blok nowy czy używany? bo nowy powinieneś znaleźć w agromie, przynajmniej u nas mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu    0

pekł mi blok za pompa paliwowa z 5cm nie wiem czy zespawac czy sklejc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj