Skocz do zawartości

Zdjęcie

niski poziom białka w mleku

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 17:48

niski poziom białka w mleku Żywię krowy głównie kiszonką z kukurydzy, śruta zbożowa 2 kg na krowę, śruta rzepakowa, dodatki mineralno witaminowe, siano, tak od jesieni bez zmian. W zime białko było 3,5 a teraz 2,8 i ostatnio 2,5. Co sądzicie o tym i proszę o rade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
niski poziom białka w mleku Dzisiaj, 21:23
  •  

#2 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 18:38

niski poziom białka w mleku Kolego a kto ci bada te mleko mleczarnia czy inne laboratorium może mleczarnia chce zarobić i coś kręci.

#3 Share radeks

radeks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:13

niski poziom białka w mleku Kolego ja tez mam taki sam przypadek wcześniej było 3.7, 3.5, mniej niż 3,2 to nie było i jak przyszły wyniki z mleczarni to raptem 2,5 się zrobiło nie wiem pewnie mleczarnia sobie chce zarobić jak zawsze na rolniku, czekam aż próby z kontroli przyjdą to porównam wyniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:23

niski poziom białka w mleku 2kg śruty? Jaka masz wydajność? Trzeba jeszcze mocznik określić, w jakiej fazie laktacji są krowy.
Moja mleczarnia nie oszukuje :D

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:26

niski poziom białka w mleku Tak tak ta zła mleczarnia robi co zechce, dzisiaj sam dostałem plik zawiadomień o złych wynikach mleka, na szczęście mojego nazwiska tam nie było, ale wszyscy znajomi byli i znowu będzie jak to mleczarnie kręcą, a tak naprawdę to wisonę mamy i wychodzą wszystkie niedobory, a poprzedni sezon był tragiczny mokry złej jakości pasze długa zima i mamy to co mamy w tym roku dużo przypadków jest zapaleń płuc u bydła i wyjątkowo dużo upadków,
@Bel920 a jaki poziom mocznika w mleku? Tylko śruta zbożowa i rzepak, może krowy są podkwaszone ile tych minerałów i jakie? Kwaśny węglan sodu stosujesz?

ps. próbował ktoś te złote granule z doshche, bo ja żadnego efektu nie zauważyłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 18:38

niski poziom białka w mleku Kolego powiedz gdzie można dostać ten kwaśny węglan sodu i co to jest bo pierwszy raz o tym słyszę a poziomu mocznika moja mleczarnia nie podaje