wojteczek20

Fendt 312 czy JD 6630 co wybrać?

Polecane posty

statek    140

na 60ha po co 6 cylidrowy? pewnie ze bedzie lepiej chodzil ale nie wykorzystasz jego mocy

 

jesli na taki areal to obstawialbym 312, przeciez nie bedziesz czepial do niego 5-obrotowki wkoncu:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

no ja wiem ze janek bedzie sztywniejszy w robocie od 312 no ale 312 nie starczy na 60ha gruntów ornych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no wlasnie o to chodzi ze starczy z powodzeniem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie 120KM w 4 cyl. to jednak za dużo. :rolleyes: Na 60ha to by śmiało styknął jakiś ciągnik 100KM. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0
Napisano (edytowany)

no ale troche zapasu tez musi byc :rolleyes:

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

jeden z moich klientów ma 312 Vario z TUZ WOM przednim i osią amort. Ciągnik pracuje na 70 ha ciężkich gleb. prace jakie wykonuje to 2 kosiarki, pług Ibis XL 4 skibowy, agregat 4,2 Kombi, rozrzutnik 10 ton beczkowóz 10 tys litrów. Klient upierał sie przed zakupem za 6 cylindrami bo miał Ursusa 1224. Przekonał się że te 4 cylindry jest dla niego z zapasem i niezamieniłby go na żaden inny ciagnik. Do tej pory jeszcze nawet nie używał obciążnika blokowego. Dodam że w najblizszym czasie do pracy tego ciagnika dojdzie prasowanie okolo 1000 bel sianokiszonki i 1000 bel słomy nową prasą Fendt 2600VS :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

jestem ciekawy co ten klient powie za kilka lat kiedy fend będzie miał grubo ponad 10 000mth i silnik nie wytrzyma. 6 cylindrów zawsze jest elastyczniejsze i więcej przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a dlaczego silnik ma nie wytrzymac 10 000 mth?:rolleyes: a na 60ha trzeba byloby zeby on chodził około 20 lat zeby tyle nabić

 

silniki nowszej generacji sa do tego stworzone a skrzynia vario sprzyja temu aby optymalnie wykorzystac silnik.

 

u mnie na terenie chodzi 900 vario z przebiegiem 20tys h (godzin) zero awarii, zero usterek)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jestem ciekawy co ten klient powie za kilka lat kiedy fend będzie miał grubo ponad 10 000mth i silnik nie wytrzyma. 6 cylindrów zawsze jest elastyczniejsze i więcej przeżyje.

odpowiedz mi dlaczego 6 cylindrów jest elastyczniejsze??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie zastanawiajmy sie dlaczego 4 a dlaczego 6, bo od tego jest oddzielny temat. Na 60ha bralbym 4 cylindrowca. Jak sie ma wiecej arealu do obrobienia to mozna sie zastanowic na 6. Ja mam 100ha i hodowle i spokojnie 125 koni wystarcza


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

dokładnie elektryka swoją drogą ale jednak 4 musi byc bardziej podkręcona od 6 żeby uzyskać tą samą moc i żywotnośc jest mniejsza....sam miałem dylemat w ostatnich miesiącach jaki ciągnik kupić i deeler od korbanków sam mi powiedział że jak już to 6 tzn 712 mam wziąćś ale ostatecznie i tak wziąłem JD6830;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wszystko zależy od tego ile ciągnik będzie robił godzin, jesli ja rocznie zrobię 400rbh w tym 5/6 jest w lekkich pracach, to po co mi 6 cylindrów? Jeśli zaś ciągnik zrobi 400rbh i 90% tego będą to ciężkie prace to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

wszystko zależy od tego ile ciągnik będzie robił godzin, jesli ja rocznie zrobię 400rbh w tym 5/6 jest w lekkich pracach, to po co mi 6 cylindrów? Jeśli zaś ciągnik zrobi 400rbh i 90% tego będą to ciężkie prace to co innego.

u mmie ten ciagnik by robil 1/2 cierzkich prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a ile godzin rocznie przepracuje, bo z moim użytkowaniem to 10000rbh zrobię w 25lat, a sam silnik to tyle spokojnie wytrzymał by nawet jeśli miałby 130KM, wszystko inne się będzie lasować :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

hm godzin to nie wiem ile bo u mnie w starym ciagniku licznik nie dziala ;/

a to prawda ze fendta w zime nie mozna odpalac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

he no tak mi 2 osoby powiedzialo ze elektryka sie sypie jak w zime go palic na duzym mrozie no ale jakos mi w to tez sie nie chce wieżyc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

z tym mrozem to bardziej o olej w skrzyni chodzi pewnie, nie wiem jak to jest w Vatio ale pewnie przy większym mrozie nie wolno nim jeździć zaraz po odpaleniu a trzeba kilka minut poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

no ja mam i zetora i mf i fendta i tez mam swoje spostrzezenia na temat spalania. Jeszcze nie znam uzytkownika JD (poza robertbara) ktory powiedziałby ze JD mało pali

Wiesz ja nie sprzedaje tych ciągników i nie zależy mi na wciskaniu nieprawdy. Nie pisz czy mało czy dużo ale pisz spalanie w konkretnej robocie.

 

Co spalania to mam tutaj cytat przedstawiciela Korbanków która odczytał spalanie z komputera pokładowego:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=212150

 

Jak ta 200 radziła sobie z tym pługiem?

 

Wyśmienicie... 12 km/h nawet. spalanie 4,7 litra/h.

 

Sam myślę o 200 Vario ale tego komenterze jakoś nie przekonują mnie. Skoro nawet Ci co sprzedają nie potrafią liczyć i wychodzi im spalanie w orce 4 l/ha to wybacz ale coś tu jest nie tak. Czemu JD ludzie więcej kupują niż Fendtów mimo iż JD pali jak smok, nie mogę pojąść tego.

 

Nie mało pali tylko adekwatnie do zrobionej pracy. Charakterystyka w Power Techu odbiega od innych marek właśnie kosztem zwiększonego zużycia paliwa przy mniejszym obciążeniu ale tam gdzie inne silniki poniżej 1500 obr po prostu dostają zadyszki tam PT daje radę.

Zapnij im maszyny które ciągam 100 konnym JD i zobaczymy czy Ci spali mniej. Beczkę 8 tys to 120 KM wiadomo że nie spali dużo.

W pługu spali Ci mniej jak 12 l/ha?

 

jaro postaw 412 a 6430 obok siebie i wystarczy ze zerkniesz na wykonanie tylnego podnosnika. W jd jest znacznie delikatniejsze. Po za tym skrzynia:) vario to kosmiczna technologia w porownaniu z AQP.

Delikatniejszy nie znaczy gorszy, liczy się materiał.

Porównanie skrzyni półpowershift do bezstopniowej, no bez przesady, porównaj Vario z AP.

Porównujesz komfort to weź podobnie wyposażone ciągniki z podłokietnikiem Command Arm w JD i siedzeniem Active Seat.<br style=""> <br style="">

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

@wojteczek20 to uwierz,wiem coś o tym.Miałem w swoim w tym roku podobny problem.... :rolleyes:

i co sie dzialo ? zepsuło sie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie,nic się nie zepsuło.To było tak,przy zapalaniu wyskoczyła informacja na komputerze EDC (błąd sterowania silnikiem) i po niecałych 10sek traktor sam gasł.Zadzwoniłem do serwisu.Facet w serwisie powiedział że paliwo na wysokim mrozie "zgęstniało" i elektronika wykryła za niskie ciśnienie paliwa,tak że silnik nie był w stanie odpowiednio pracować,i rozłączał wszystko.Od razu spuściłem te paliwo i zalałem lepszego (verwy).Mróz spadł i później było wszystko ok.Starszy fendt na pompowtyskach to gdy zajdziesz przy -30 pali od razu,no a ten ma tą wadę że przy większym mrozie ma małe problemy :rolleyes: Kuzyn jeździ na tirach,i mówi tak samo,że te starsze palą od razu,a już te nowsze muszą czekać aż mróz opadnie.Ale nic nie poradzimy,coraz dalej idąca elektronika....

 

@robertbara twój link nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

eh no niestety te wynalazki to i w jd pewnie to samo bedzie ;/ a z kad jestes adrian300895?? bo ja tez z podlasia okolice zambrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj