Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niski mocznik w mleku

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 16 październik 2012 - 09:14

Niski mocznik w mleku odświeżam
witam
mam podobny problem a mianowicie
uśredniając tłuszcz powyżej 5% białko poniżej 3% mocznik w granicach100 wydajność byle jaka 20-25l kukurydza praktycznie do woli sianokiszonka z koniczyny i z gps(po mojemu za późno cięty) a i treściwa dossche 18% (0,95JPM, 115BTJE)4-5kg zamówiłem teraz 22% (1,06JPM, BTJN180, BTJE150) nie mam możliwości zwiększenia sianokiszonki z koniczyny (bo rok długi a dużo nie ma) co poradzicie ??
wiem że mało białka ,a czy mało jest też energii??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niski mocznik w mleku Dzisiaj, 11:04
  •  

#22 Share Lordzik

Lordzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 październik 2012 - 13:26

Niski mocznik w mleku Oczywiście przy takim moczniku i niskim białku na 100% masz i za mało białka i za mało energii. Krowy są głodne po prostu. A co do tak wysokiego tłuszczu - to jest KETOZA. Działaj, bo stracisz zwierzęta, a w lepszym wypadku ciąże, wydajność albo ich nie zacielisz.
Jeśli krowa ma białko np 2,8% i tłuszcz np 5% i jest do 100 dnia laktacji natychmiast podaj jej do pyska glikol (czysty glikol, nie glicerynę, bo ta działa słabiej i dużo wolniej). Musisz to wlać do pyska na siłę, bo glikol nie jest smaczny i to 0,5 litra i to 5 razy tj. rano, wieczór, rano, wieczór, rano. Wiem, że to dużo ale trzeba działać szybko i jak najszybciej pomóc takiej krowie, zanim nie zmarkotnieje, nie przestanie przeżuwać itd. Jeśli masz dobry glikol, powinno działać. Ja używam proglikolu w bańkach 5l.
Poza tym glikolem zwiększ dla krów do setnego dnia lakatacji i wysoko wydajnych ilość paszy treściwej: zbożowych, kukurydzianych i białkowych.

Edytowany przez Lordzik, 16 październik 2012 - 13:27.

#23 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 20 październik 2012 - 23:48

Niski mocznik w mleku Lordzik ma rację. Może być również gliceryna po wycieleniu, ale także w formie wlewu do pyska, a nie polewając na tmr.

#24 Share agusia023

agusia023

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:58

Niski mocznik w mleku Bardzo proczę o poradę. przyszły wyniki okresowe i okazało się że poziom mocznika jest poniżej STO. Od około 4 miesięcy karmione są nowo ułożoną paszą przez żywiciela ze Sano i nie widać żadnych rezultatów. Oto skład tej paszy:
pszenżyto/żyto 30%
mieszanka 30%
protamilk complex 30%
profisan 2,5%
primasan 2,5%
kristall hefe 1,25% (drożdże)
kwaśny węglan 1,25%
kreda 1,5%
Pasza objętościowa to kukurudza i sianokiszonka.
Chciałabym się dowiedzieć co może być powodem takiego niskiego poziomu mocznika, a co za tym idzie spadek ilości mleka no i problem z zacieleniem.
jeszcze raz proszę o wszelkie porady

#25 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:40

Niski mocznik w mleku zmniejsz kukurydzę a dołoż sianokiszonki. Zamiast protamilku daj 20% śruty rzepakowej i 10% sojowej.

#26 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 18:12

Niski mocznik w mleku

Oczywiście przy takim moczniku i niskim białku na 100% masz i za mało białka i za mało energii. Krowy są głodne po prostu. A co do tak wysokiego tłuszczu - to jest KETOZA. Działaj, bo stracisz zwierzęta, a w lepszym wypadku ciąże, wydajność albo ich nie zacielisz.
Jeśli krowa ma białko np 2,8% i tłuszcz np 5% i jest do 100 dnia laktacji natychmiast podaj jej do pyska glikol (czysty glikol, nie glicerynę, bo ta działa słabiej i dużo wolniej). Musisz to wlać do pyska na siłę, bo glikol nie jest smaczny i to 0,5 litra i to 5 razy tj. rano, wieczór, rano, wieczór, rano. Wiem, że to dużo ale trzeba działać szybko i jak najszybciej pomóc takiej krowie, zanim nie zmarkotnieje, nie przestanie przeżuwać itd. Jeśli masz dobry glikol, powinno działać. Ja używam proglikolu w bańkach 5l.
Poza tym glikolem zwiększ dla krów do setnego dnia lakatacji i wysoko wydajnych ilość paszy treściwej: zbożowych, kukurydzianych i białkowych.

jak dasz tyle glikolu to ja bym sie bal ze kwasice bedzie miala ... wiec odrazu szykuj kwasny weglan ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share DaroRolnik

DaroRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motocykle i dobra muzyka

Napisany 18 marzec 2013 - 09:56

Niski mocznik w mleku Koledzy wie ktoś może jaki powinien być prawidłowy mocznik dla krów w różnych dniach laktacji? To jest od 1-40 dnia, 40-100 dnia itd. widziałem kiedyś gdzieś taką tabelke ale teraz ni groma nie mogę tego znaleść.

#28 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 31 marzec 2013 - 10:42

Niski mocznik w mleku Trzymaj ogólny między 200 a 250 i będzie ok... Każdej sztuki z osobna i tak nie upilnujesz.
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#29 Share rolnik115

rolnik115

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 19:00

Niski mocznik w mleku jak poziom mocznika ma się do zacielania krów ? Jeżeli jest za niski to nie chcą się zacielać czy jak? Ja mam 118 w tym miesiącu i spada

#30 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:32

Niski mocznik w mleku Kiedyś u nas krowy się niechciały zacielać a mocznik był wtedy jak zbadałem bo mleczarnia tego nie robi wynosił koło 450 odstawiłem śr rzepakową i było ok sianokiszonka była o dużej zawartości białka i powstały problemy. Uważam że 250 mocznik jest odpowiedni

#31 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:57

Niski mocznik w mleku Najpierw do kolegi mammut - miałeś mocznik 450 i odstawiłeś rzepak? Najgorsza rzecz jaką mogłeś zrobić. Bo nie dość że zapewne twoje krowy miały za mało energii w dawce, to jeszcze im białko zabrałeś. Powinieneś był dorzucić kiszonki z kuku albo ziarna albo jakiś wysłodków i byś miał więcej mleka i pozacielane krowy.
Do kolegi rolnik 115, niski czy wysoki mocznik, co do zacielenia... W teorii powinno być od 150 do 300, ale czy to znaczy że jak będziesz tyle miał to będą Ci się krowy zacielały? Na pewno nie. Hodowla bydła, to nie są suche parametry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:16

Niski mocznik w mleku sami dobrze wiecie poziom 200-250 to tylko teoria ja mam wiekszosc roku ponad 300 a bywalo i ponad 400 i zacielac odpukac ale mysle ze na osatnie 10 krow cielnych z potwierdzona ciąża zuzylem 11 slomek jak dojda kolejne potwierdzone troszke sie zwiekszy bo po sexach krowy powtorzyly ale konwencjonalne jesli zlapia to z konwencjonalnego wyjdzie okolo 1.2 slomki na pokrycie wiec z tym mocznikiem a zacieleniami to nie wierze a przynajmniej z tym ze jak wysoki to sie nie zacielaja bo byc moze jak jest ponizej 100 to ewidentny brak bialka i moze wtedy nie lapią a wiekszy nie powinien stwarzac problemu