KarolTD90

Niski mocznik w mleku

Polecane posty

kyllee    14

Oczywiście przy takim moczniku i niskim białku na 100% masz i za mało białka i za mało energii. Krowy są głodne po prostu. A co do tak wysokiego tłuszczu - to jest KETOZA. Działaj, bo stracisz zwierzęta, a w lepszym wypadku ciąże, wydajność albo ich nie zacielisz.

Jeśli krowa ma białko np 2,8% i tłuszcz np 5% i jest do 100 dnia laktacji natychmiast podaj jej do pyska glikol (czysty glikol, nie glicerynę, bo ta działa słabiej i dużo wolniej). Musisz to wlać do pyska na siłę, bo glikol nie jest smaczny i to 0,5 litra i to 5 razy tj. rano, wieczór, rano, wieczór, rano. Wiem, że to dużo ale trzeba działać szybko i jak najszybciej pomóc takiej krowie, zanim nie zmarkotnieje, nie przestanie przeżuwać itd. Jeśli masz dobry glikol, powinno działać. Ja używam proglikolu w bańkach 5l.

Poza tym glikolem zwiększ dla krów do setnego dnia lakatacji i wysoko wydajnych ilość paszy treściwej: zbożowych, kukurydzianych i białkowych.

 

jak dasz tyle glikolu to ja bym sie bal ze kwasice bedzie miala ... wiec odrazu szykuj kwasny weglan ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaroRolnik    0

Koledzy wie ktoś może jaki powinien być prawidłowy mocznik dla krów w różnych dniach laktacji? To jest od 1-40 dnia, 40-100 dnia itd. widziałem kiedyś gdzieś taką tabelke ale teraz ni groma nie mogę tego znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Trzymaj ogólny między 200 a 250 i będzie ok... Każdej sztuki z osobna i tak nie upilnujesz.


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

jak poziom mocznika ma się do zacielania krów ? Jeżeli jest za niski to nie chcą się zacielać czy jak? Ja mam 118 w tym miesiącu i spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Kiedyś u nas krowy się niechciały zacielać a mocznik był wtedy jak zbadałem bo mleczarnia tego nie robi wynosił koło 450 odstawiłem śr rzepakową i było ok sianokiszonka była o dużej zawartości białka i powstały problemy. Uważam że 250 mocznik jest odpowiedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Najpierw do kolegi mammut - miałeś mocznik 450 i odstawiłeś rzepak? Najgorsza rzecz jaką mogłeś zrobić. Bo nie dość że zapewne twoje krowy miały za mało energii w dawce, to jeszcze im białko zabrałeś. Powinieneś był dorzucić kiszonki z kuku albo ziarna albo jakiś wysłodków i byś miał więcej mleka i pozacielane krowy.

Do kolegi rolnik 115, niski czy wysoki mocznik, co do zacielenia... W teorii powinno być od 150 do 300, ale czy to znaczy że jak będziesz tyle miał to będą Ci się krowy zacielały? Na pewno nie. Hodowla bydła, to nie są suche parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

sami dobrze wiecie poziom 200-250 to tylko teoria ja mam wiekszosc roku ponad 300 a bywalo i ponad 400 i zacielac odpukac ale mysle ze na osatnie 10 krow cielnych z potwierdzona ciąża zuzylem 11 slomek jak dojda kolejne potwierdzone troszke sie zwiekszy bo po sexach krowy powtorzyly ale konwencjonalne jesli zlapia to z konwencjonalnego wyjdzie okolo 1.2 slomki na pokrycie wiec z tym mocznikiem a zacieleniami to nie wierze a przynajmniej z tym ze jak wysoki to sie nie zacielaja bo byc moze jak jest ponizej 100 to ewidentny brak bialka i moze wtedy nie lapią a wiekszy nie powinien stwarzac problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

panowie a czym obnizyc i jak mocznik w mleku,,? dodam ze krowy jeszcze chodza po trawie dostają na noc kiszonke z kukurydzy i mlóto a mocznik 390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj