Janke008

Case 115 vs DF k610i vs NH t6030

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Janke008    0

Witam.Już od kilku miesięcy przymierzam się do zakupu ciągnika o mocy ok. 120KM.Pod uwagę brałem wszystkie marki.Teraz wybieram pomiędzy Case 115 Maxxum,New Holland t6030 Delta oraz Deutz Fahr k610i (wszystkich Dealerów mam od siebie oddalonych o ok 20-30km).Ciągnik będzie pracował na 60ha w transporcie(przyczepy 8 i 10 TON),siewnik upr.siewny 3m i w orce przy pługu 5skibowym lub 4skibowym obracanym.Proszę o wasze opinnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Moim zdaniem wybierz Case jest to dobra maszyna i na pewno da sobie rade. Case jest bardziej komfortowy niż New Holland. Case z Power Booster będzie miał więcej mocy i na pewno sobie poradzi z 5 skibowym pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

Power Boost jest tylko na transport i WOM a po drugie case 117 KM to 5 skibowcu sobie poradzi ale zagonie a nie w życiu z obrotem bo 115 by w dużej 4 miał ciężko na ciężkiej glebie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ale Case jest moim zdaniem dużo lepiej wykonany niż NH. Deutz Fahr ma najoszczędniejszy silnik z tych co podałeś i raczej ma najmniej elektroniki. Duży komfort w kabinie, ładny wygląd. Więc raczej może Deutz Fahr przecież to ważne żeby ciągnik był oszczędny, bo przecież paliwo nie jest takie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

osobiscie wybral bym Case 115 lub NHt6030 (zalezy od gustu i oczywiscie case bedzie troszke drozszy)

napewno bedzie sobie lepiej radzil case lub nh w polu niz DF,kolega narzekal ostatnio ze mu w df-ie skrzynia szarpie przy transporcie,model jego dfka to k100 nie wiem jak jest teraz z tymi nowszymi modelami,ale jezeli bys sie zdecydowal na nh lub casea to bym sie zastaawial nad skrzynia Power Schifft (nie pamietam jak to sie pisalo ;p) osobiscie jezdzilem nh t6030 w delcie wlasnie z ta skrzynia i mialem dobre wrazenie,skrzynia fajnie sychrynizowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Co do ceny N111 to na allegro jakiś diler wystawia 4 sztuki w cenie od 206 do 208 tys netto z tym że są to tzw "golasy" i jest to wyprzedaż rocznika 2009 więc na pewno można jeszcze coś wynegocjować tu masz linki

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B179979

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B179985

 

agro973 dlaczego uważasz że DF ma niej elektroniki przecież w standardzie ma elektrohydrauliczny rewers,EHR, półbiegi i klimatyzacje tak jak wszystkie z wymienionych ciągników no chyba że NH w wersji Delta ma mniej bajerów

Z tych trzech zdecydowałbym się na Case albo NH bo wyjdą dużo taniej od DF który bardzo się podniósł. Z drugiej strony to w mojej okolicy o NH trudno znaleźć dobra opinię także w ostateczności wybrałbym Case. Sam miałem brać DF K610 na PROW ale zrezygnowałem bo z ceny 185tys netto podnieśli się na 210 tys za wersję standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

A jak ci się sprawuje twoja valtra? Jak myślisz lepiej wziąć taką valtrę w 4-cyl. czy coś w szóstce?? A i jeszcze mam pytanie: O ile się nie myle to twoja jest advanced,ile może teraz taka wersja kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Na twój areał to ja zdecydowanie bym brał 6-cyl i ponad 130KM a jeśli już chcesz 4-cyl to tylko z przednim podnośnikiem i jakimś dużym obciążnikiem bo 4 do pługa 4obr i agregatu upr-siewnego jest za krótka i lekka ja wziąłem bez i żałuje

Co do valtry to ma dopiero przepracowane 270mth także nie ma się co w niej psuć na początku był wymieniony tylko jakiś czujnik od przedniego napędu. Jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony tylko kuzyn ma mi dorobić dodatkowe obciążniki na przód bo przy IBISie trochę go podrywa.

Ja za swoją advanced dawałem rok temu w styczniu 214tys netto teraz nie mam pojęcia ile może kosztować ale myślę że po negocjacjach za tyle byś kupił bo euro jest po 3,8 a mój był po takim kursie liczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

kolego @Janke008 nie mam pojecia ile moze kosztowac,ale moge ci powiedziec,ze kolega dal za tego nh 205tys brutto tylko nie wiem czy ta cena to po upuscie byla czy katalogowa,nh byl prawie w full opcji nie mial tylko przedniego WOM-u i TUZ-a;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

@Przem85 też bym chciał ciągnik coś ok. 130km ale ciągnik ma być na PROW i nie mogę przekroczyć 123km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

No właśnie dużo ludzi popełnia błąd bo zamiast podać we wniosku moc np 120-130KM to podaje dokładną moc ciągnika z oferty a później jak chce zmienić na trochę mocniejszy to ma problemy i tak samo jest z kosztem inwestycji. Ja zrobiłem błąd bo nie zawyżyłem kosztów i później jak ceny maszyn poszybowały w górę to się okazało że 20 tys mam nierefundowane

 

Co do ciągników to zawsze możesz wziąć np NH 6030 i po gwarancji zwiększyć moc do 127KM jak w 6050 bo one się praktycznie tyko mocą różnią z tego co widzę w prospekcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie kolego, sprzedaję Case i dokładnie się orientowałem co i jak... ciągniki różnią się głowicami, wtryskami i mają nieraz różnice w budowie pomp wtryskowych, można trochę podkręcić te 10-12% więcej nieraz się nie opłaca bo wraz ze wzrostem mocy mocno wzrasta spalanie.(oczywiście są różnice w różnych markach tu można tyle a tam troszkę mniej lub więcej)

Co do różnic między Case a NH to proponuje po prostu dokładnie obejrzeć i z zewnątrz i kabinę przede wszystkim :D różnice w jakości wykonania widać od razu :)

Co do problemu kolegi...

A ile masz we wniosku dokładnie koni? przecież można do 10 % więcej niż we wniosku bez specjalnych ceregieli...

No chyba że masz super upierdliwą osobę w ARiMR.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

We wniosku był DF k610i czyli 119km,max.jakie nam dają to 120km i możemy przekroczyć 3km czyl max.123km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrotron    0

Deutz-fahr agrotron k610 fajny sprzęt mam takiego, kupiłem go 1 rok temu z początku miał malutko siły po każdych następnych zrobionych mth znacznie przybywało. Teraz mam zrobione 470mt i działa bez zarzutu.

 

Polecam ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Jeżeli potrzebujesz dużo kucyków a na PROW masz moc ograniczoną ze względu na ilość hektarów (ja tak miałem) to bierz ciągnik na Common Rile sterowany komputerem i ze zwiększeniem mocy nie będzie problemu ogłaszają się firmy koszt około 2 tysiące i podnoszą moc na przykładzie mojego NH o około 15-20 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj