Majster71

Malowanie ursusa C-330 [połączone]

Polecane posty

janczar810    302

Odświerzam temat a wiec prosze o linki co do podkładu jakiegoś dobrej jakości

chodzi mi o podklad akrylowy ile go trzeba ogolnie na cały ciągnik

po drugie z tego co czytam widze ze chlorokaczuk nie jest wcale taki rewelacyjny i trwały wiec prosze o jakąś podpowiedz lakieru samochodowego koloru BURSZTYNOWEGO(pomarańcz) no i ile takze go trzeba kupić :) to samo tyczy sie farby na felgi i silnik muysle ze felgi standardowo na ciemną biel a silnik szary-ciemny

pod pistolet idzie C-330M najwyższa pora po 20latach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

ja na swojego ciapka zakupiłem farby

silnik -chlokauczuk szary

koła - kremowy polysk tak jak orginalne

buda - czerwona taka pod bordowy ;d a jak wiadomo czerwone szybsze ;)

teraz tylko pistolet i jazda ale silnik bede malował pedzlem bo to chlorokauczuk tylko jakies niedociagniecia bede pistoletem poprawiał


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Odświerzam temat a wiec prosze o linki co do podkładu jakiegoś dobrej jakości

chodzi mi o podklad akrylowy ile go trzeba ogolnie na cały ciągnik

po drugie z tego co czytam widze ze chlorokaczuk nie jest wcale taki rewelacyjny i trwały wiec prosze o jakąś podpowiedz lakieru samochodowego koloru BURSZTYNOWEGO(pomarańcz) no i ile takze go trzeba kupić :) to samo tyczy sie farby na felgi i silnik muysle ze felgi standardowo na ciemną biel a silnik szary-ciemny

pod pistolet idzie C-330M najwyższa pora po 20latach :D

Podkład akrylowy to taki będzie dobry: KLIK

Na maskę to jakiś poliuretan w kolorze "żółty melonowy" RAL 1003+1%czerwieni

Na silnik to szary jasny RAL 7038,szary ciemny RAL 7010 80%połysk

Felgi RAL 1014

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie będę odnawiał blacharke u swojego ciapka .Chciałbym pomalować na kolor czerwony.Doradzcie mi jaki czerwony wybrać. Myślę nad czerwonym sygnałowym.Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

asharot a jak ten lakier wygląda podglądowo......on jest bardziej ciemniejszy czy w podobie coś jak czerwień meksykańska?ile kosztuje litr?i gdzie go kupię ?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Podobny jak czerwień meksykańska.Ja chciałem coś ciemniejszego ....niewiele ale troszke ciemniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

też malowałem tym odcieniem farby 41 zl 1 liter

cytowanie poprzedniego posta


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1994    0

Moim zdaniem maskę błotniki warto pomalować Hamerite bodajze kolor czerwona na silnik jakąś szarą farbę z nobilesu i utwardzacz a felgi hemerite srebrny młotkowy . Ja tak pomalowałem i efekt bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ursus328 no i jak ? ładny kolor ten F-113 ? szukałem na internecie jak wygląda ten odcień ale nie mogę odszukać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

pomaluj na takie kolory jak był pomalowany wcześniej , poniewaz jak będzie jakiś odprysk czy zadrapanie nie bedzie tego tak bardzo widać


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Teraz jest żółty. A chce zrobić czerwony.Dzięki asharot teraz już wiem jaki to kolorek. Kolor wybrałem , wybór padł na RAL 3020 :rolleyes: . Zobaczyłem ten kolor dziś w pracy jak malowali słupki , coś pięknego taki jaki szukałem :rolleyes: .

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
energe    6

Cześć, podepne sie do Twojego tematu. Możecie mi powiedzieć od którego rocznika silniki w C-330 były malowane na niebiesko?. Szukam szukam i znaleść nie moge. Mam rocznik 1975 i chciałbym go pomalować zgodnie z orginałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ja mam C-330 z 1975r jeszcze w oryginalnym malowaniu i wszystkie podzespoły są malowane na niebiesko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja przemaluje na fioletowy i będę miał najlepszy :lol: :lol: ale piszecie głupoty.......co ma kolor do "lepszości" Wersja export była chyba niebieska , ale w Polsce też były egzemplarze niebieskie , sam miałem pierwszą C-330 niebieską , ale "udana" to ona nie była .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo każdy uważa inaczej. To tak samo jak bizony w kolorze wiśniowym, niektórzy twierdza że były lepiej wykonane, a inni że w fabryce farby zabrakło :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

Odświeżam temat. Na jako pomalowa c 328 w starej masce jakie dobrać kolory chodzi mi o kolory RAL moze ktos juz malował ja mysle tak maska na ciemny czerwony cos pod bordowy a silnik na niebiesko bądź szaro doradzcie mi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula    0

witam. Mam pytanie jak orginalnie byly malowane c-330 w latach

od 68 : obciązniki na przedniej osi w kolach , pradnica, bąk olejowy,obiciązniki tyle na cale kolo

od 76; obciązniki przednie na przedniej osi ,alternator,filtr olejpwy,hydraulika,zmodyfikowane tylne obciazniki

od 79:płaska oś , rozdzielacz na blotkiu, zmieniona kierownica

tzn jak byly malowane blotniki maska, silnik skrzynia most, i kolory kabin, z góry dzieki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez thesykacz
      Panowie z góry mówię jestem tu nowy i nie umiem się połapać w forum. A więc jestem w fazie malowania ww siewnika Rolmasz poznaniak 6 z roku 96. Chce to również pomalować na niebiesko tylko rzecz w tym jaka farba to pomalować oczywiście kompressorm , chciał bym żeby to był kolor jasno niebieski taki jak na zdjęciu i nie wiem czy np. Chlorokauczyk że śnieżki jasno niebieski będzie taki sam czy może jakiś nobiles. Może malowaliscie kiedyś na jasno niebieski.? Jaka farbę polecacie żeby była podobna do tej ze zdjęcia? Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj