Majster71

Malowanie ursusa C-330 [połączone]

Polecane posty

Panowie może głupie pytanie. Jak by się prezentował tylny TUZ pomalowany na czarno gdy reszta korpusu jest jasno szara??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar86    0

Witam,

przy okazji tego tematu chciałbym zapytać od którego roku ursusy c 330m były malowane na czerwono? Bo spotykam różne, niektóre są koloru żółtego a większość koloru czerwonego.

Czy można było sobie wybrać kolor nadwozia w fabryce czy poprostu od któregoś roku produkowano tylko czerwone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Gdzieś na forum był ten temat poruszany, wynikało z niego że standardowo wychodziła w danych kolorach a była możliwość zastosowania innych zestawień. Oczywiście nie jak ktoś sobie wymyślił a konkretny zestaw to takie tamto takie.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

Tematy połaczone

 

witam wszystkich i przepraszam jeśli temat jest powtórzony ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi chce pomalować mojego ursusa i nie wiem jakiego rodzaju farby wybrać bo akrylowe drogie :/ ursus ma być czerwoni i co sadzicie o tych farbach dziś je znalazłem : na blachy http://allegro.pl/fa...html?source=mlt na silnik http://allegro.pl/la...3411375678.html oraz felgi http://allegro.pl/la...3426034111.html co myślicie i czy ktoś juz malował takimi farbami ile ich potrzeba na c-330 i jaki podkład pod nie ? prosze o odpowiedz i z góry dziękuje :)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Podobno Nobiles autorenolak dobry, ale i tak akryl najlepszy. Znajomy malował blachy tą farbą agtech i nie polecał bym ci jej za bardzo bo kiepsko to wygląda

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie wyobrażam sobie malowania ciągnika inną farbą niż lakier akrylowy. Moim zdaniem to najlepsze wyjście z sytuacji. Pozatym wcale aż tak drogo to nie wychodzi. A pomalować po to żeby po 2 latch powłoka straciła wygląd to niepotrzebne wywalanie kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

ja Kupowałem autorenolak czerwony za 60 zł na pomalowanie mojego Władka. silnik malowałem chlorokauczukiem i na razie się trzyma, a na felgi kupiłem farbę przeznaczoną do felg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Najlepiej kup akryl, lepiej dać trochę więcej ale super wygląd masz zapewniony. Potem w słońcu będzie się błyszczał, bo po tych emaliach, itp wygląda beznadziejnie, a chlorokauczuk to się w ogóle do malowania natryskowo nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem mojego C-328. I generalnie tak na korpus mialem litr szarego na felgi 0.4 l kosci słoniowej na blachy poszedł litr zielonego i 0.5 litra czarnego na kabinę i detale. Z tego co pamiętam to wszysto razem z papierami wlukniną rozcienczalniki i utwardzacze wyszlo koło 5 stow. Do tego jeszcze podkłady. No tanio nie jest ale jest jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548

to wiadomo że sie trzyma ale myśle że jak dobrze autorenolakiem wymaluje czy renowacyjną też powinna sie trzymać wiadomo że nie ten efekt co akryl ale troche wytszyma chyba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzyma... Trzymać będzie nawet zwykła najtańsza olejnica tylko pytanie jak to będzie wyglądać po kilku latach. Mi zależało na efekcie na długi czas i mam nadzieję że się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

panowie pytanko za 170pkt :rolleyes:

Gdzie kupię naklejkę na maskę taką bym mógł przyłożyć i pomalować czarnym spreyem by był napis C-330 URSUS tak jak to było na masce 30 lat temu ....nie naklejki ale napis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niuniek1996    9

panowie pytanko za 170pkt :rolleyes:

Gdzie kupię naklejkę na maskę taką bym mógł przyłożyć i pomalować czarnym spreyem by był napis C-330 URSUS tak jak to było na masce 30 lat temu ....nie naklejki ale napis.

Tego nie kupisz... Możesz zamówić szablon u kogoś kto się takimi rzeczami zajmuje albo zrobić samemu :)Parę lat wstecz było można dostać taki szablon

w agromie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Zamów sobie szablon Ursus oraz c-360 w dowolnym rozmiarze i możesz pryskać


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez thesykacz
      Panowie z góry mówię jestem tu nowy i nie umiem się połapać w forum. A więc jestem w fazie malowania ww siewnika Rolmasz poznaniak 6 z roku 96. Chce to również pomalować na niebiesko tylko rzecz w tym jaka farba to pomalować oczywiście kompressorm , chciał bym żeby to był kolor jasno niebieski taki jak na zdjęciu i nie wiem czy np. Chlorokauczyk że śnieżki jasno niebieski będzie taki sam czy może jakiś nobiles. Może malowaliscie kiedyś na jasno niebieski.? Jaka farbę polecacie żeby była podobna do tej ze zdjęcia? Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj