Mirage16

[500 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

jarekm600    0

deutz fahry są bardzo awaryjne wiec nie polecalbym ci ich kupywać ..............

na ten areal kupił bym fendta serii c ma on funkcje power flow dzieki której kombajn sunie po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid300696    0

Chciałbym się dowiedzieć jaki kombajn class jest najlepszy na gospodarstwo 430 ha. Lexion 780/ 770/760/670. Jaka jest wydajność tych kombajnów na 8h? Zależy mi na szybki transporcie, ponieważ pola nie są za duże i oddalone od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

heh lex 780 na 430 ha, nie za dużo ? ;P

670, 660 powinno starczyć

Edytowano przez hadler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

jeżeli preferujesz markę deutz to na ten areał może pomyśl nad 6095 lub 6090 no i jest jeszcze 6065, zawsze większe i nadal czekamy na odpowiedź co i ile uprawiasz, do tej pory czym kosiłeś?

Edytowano przez vodz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Nieco odświeżę. Generalnie prosiłbym o radę co do kombajnu na podobny areał. Struktura: 300ha kukurydzy, 150 zboża, 50 rzepak. Do tej pory obsługuje wszystko TC56, ale to jest sporo jak na niego. Dodam, że plony nie są tęgie, bo i ziemie na to nie pozwalają. 5-6t pszenicy z ha to sukces. Wracając do kombajnu. Interesują mnie w zasadzie dwie marki: NH i Claas. Z NH czekam na nowego CXa 7000. Z claasa to bardziej mały Lexion niż duże Tucano. Tak do końca nie wiem, czy Lexion i CX7000 to maszyny z tego samego segmentu. Patrząc na dane to nowy CX 7000 ma być starym CX8000 w wersji z 5 wytrząsaczami. Pozostaje jeszcze kwestia ceny, bo jeżeli Lexion będzie droższy 200tys, to wybór raczej będzie oczywisty.

A może trochę mnie fantazja poniosła i na takie ha to powinienem szukać coś w niższym segmencie. NH CX6090?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kukurydze jak długo kosisz?

mysle ze taki 6 klawiszowy cx 6000 dałby rade, a czy to bedzie wersja 70,80 czy 90 to już są tylko niewielkie różnice.

200ha zbóż to spokojnie można zrobić małym 5 klawiszowym kombajnem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

W tym roku kukurydza szybko poleciała, bo i słaba była i suszarnia wydajniejsza...

Był dzisiaj u mnie przedstawiciel Case i twierdził, że ma gospodarstwa, gdzie Lexiony wymieniają na Case'y, gdzie JD wymienia ją na Magnumy. Jakoś takoś mi się w to wierzyć nie chce...

Jak myślicie, czy warto interesować się rotorem? W qq jak najbardziej, ale rzepak, pszenica? Nie będzie siał? Tylko proszę, nie piszcie banałów, że zależy od ustawień. Pytanie czy się da ustawić i kosić pszenicę 5t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

witam mam zamiar wymienić kombajn ale nie moge sie zdecydować jaki .miał by rocznie kosić 300 hektarów + około 100 usług


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj