adamossss

opasy -trzoda

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agro973    41

Według mnie opasy są bardziej dochodowe. Cena za wołowinę nie spada ponizej 4zł/kg a cena świń raz jest dobra raz zła. Ja sam mam zamiar nastawić się na opasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamossss    0

agro973- a co obecnie masz?ja mam 10 loch, i narazie będę je chował, ale tak myślę by również pójść w stronę opasów, tylko najtrudniejszy jest zakup mamek (jałówek)ja zdecydował bym się na limousine, no ale narazie nie mam za co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Według mnie trzeba mieć wszystkiego po trochu przy tych huśtawkach cen na naszym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkiego po trochu to było za mojego dziadka jak zaczynał gospodarzyć, teraz to raczej nie możliwe. A opasy są jednak bardziej dochodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Zauważyłem ze dużo osób pisze ze chce wejść w opasy, wiec za kilka lat(miesięcy) będzie ich nadmiar i cena poleci. Wszystko jest jedna wielka loteria w rolnictwie.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą, wszyscy z mlecznych przechodzą na mięsne, to samo z hodowcami trzody. Jak będzie za dużo wołowiny to powrócą czasy że byka po 3 zł będziesz sprzedawać. :D Obecnie jest górka na świnie ale będzie i dołek. Zauważcie że wstawiasz prosiaki do zagród one rosną sprzedajesz je jak widzisz że cena spada to wstrzymujesz się trochę z zakupem nowych. Świnia rośnie 6 miesięcy bydło 3 razy tyle. Znajomy kiedyś liczył ile tak naprawdę zarabia na chowie bydła i wyszło mu że utrzymanie sztuki przez 2 lata z zakupem cielaka oraz amortyzacja budynków, energia, leki oraz inne wydatki to 2,6 tyś zł. ( to było w zeszłym roku z żniwa) także jak Ci byk urośnie 700kg i sprzedaż go po 4 zł to zarobisz na nim 200zł. także to nie jest taki biznes jak się wydaje co niektórym.

Podstawa to:

-dobry odbiorca z którym najlepiej zakontraktować ilość oddanego mięsa w roku bo czasami zdarza się tak że zakłady nie skupują nowych sztuk bo maja zapas, a w tym wypadku musi kupić

-dobra genetyka aby bydło miało dobrą mięsność a także aby to mięso było wysokiej klasy

-praca musi być jak najbardziej zmechanizowana by się jak najmniej narobić.

-dobra cena która można negocjować z odbiorcą zawsze to możliwość obliczenia ile można wydać na sztukę i czy należy szukać oszczędności bo produkujemy poniżej kosztów.

 

W sumie te zasady można podpiąć i pod trzodę, także i na tym i na tym można zarobić kwestia tylko czy ktoś ma taką możliwość.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

Ile rośnie świnia? To nie te czasy.

 

A z tendencja nastawiania się na opasy to się zgadzam.

Też miałem zająć się opasami ale jak widzę co się dzieje na agrofoto (ile osób się tym interesuje) to dałem sobie spokój.


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

No to Mnie oświeć ile świnia rośnie :) Nasze rosną tyle bo co pół roku bijemy świniaka na własny użytek. :D Jednego się rąbnie to wstawiamy następnego. Może na paszach kupowanych rośnie szybciej. Ale nasze to na zbożu i zielonce oraz kiszonce w zależności co podajemy bydłu bo one tą samą paszę dostają tylko w ilości dostosowanej do ich wagi. :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

Teraz mam rzut prosiąt holenderskich myślę że 3,5 miesiąca i będą sprzedane ale to się okaże

 

a paszę przygotowuję sam

jeśli Ty dajesz im zielonkę i zmielone zboże to tak może rosnąć


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj