Skocz do zawartości

Zdjęcie

opasy -trzoda

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 10:10

opasy -trzoda jak myślicie co jest bardziej przyszłościowe i dochodowe? opasy/trzoda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opasy -trzoda Dzisiaj, 21:33
  •  

#2 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 11:37

opasy -trzoda przy ciagle spadajacych cenach nic chyba nie jest oplacalne...:/

#3 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 11:42

opasy -trzoda Szczerze Masz racje,Ale jednak coś trzeba robić chociaż przynosi to JAKIŚ tam dochód.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 22 kwiecień 2010 - 13:25

opasy -trzoda Według mnie opasy są bardziej dochodowe. Cena za wołowinę nie spada ponizej 4zł/kg a cena świń raz jest dobra raz zła. Ja sam mam zamiar nastawić się na opasy.

#5 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 13:34

opasy -trzoda agro973- a co obecnie masz?ja mam 10 loch, i narazie będę je chował, ale tak myślę by również pójść w stronę opasów, tylko najtrudniejszy jest zakup mamek (jałówek)ja zdecydował bym się na limousine, no ale narazie nie mam za co :D

#6 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 22 kwiecień 2010 - 13:37

opasy -trzoda Według mnie trzeba mieć wszystkiego po trochu przy tych huśtawkach cen na naszym rynku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 22 kwiecień 2010 - 16:07

opasy -trzoda Wszystkiego po trochu to było za mojego dziadka jak zaczynał gospodarzyć, teraz to raczej nie możliwe. A opasy są jednak bardziej dochodowe

#8 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 16:09

opasy -trzoda Zauważyłem ze dużo osób pisze ze chce wejść w opasy, wiec za kilka lat(miesięcy) będzie ich nadmiar i cena poleci. Wszystko jest jedna wielka loteria w rolnictwie.
AF - to Jest To:)

#9 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 kwiecień 2010 - 16:58

opasy -trzoda Dokładnie zgadzam się z przedmówcą, wszyscy z mlecznych przechodzą na mięsne, to samo z hodowcami trzody. Jak będzie za dużo wołowiny to powrócą czasy że byka po 3 zł będziesz sprzedawać. :D Obecnie jest górka na świnie ale będzie i dołek. Zauważcie że wstawiasz prosiaki do zagród one rosną sprzedajesz je jak widzisz że cena spada to wstrzymujesz się trochę z zakupem nowych. Świnia rośnie 6 miesięcy bydło 3 razy tyle. Znajomy kiedyś liczył ile tak naprawdę zarabia na chowie bydła i wyszło mu że utrzymanie sztuki przez 2 lata z zakupem cielaka oraz amortyzacja budynków, energia, leki oraz inne wydatki to 2,6 tyś zł. ( to było w zeszłym roku z żniwa) także jak Ci byk urośnie 700kg i sprzedaż go po 4 zł to zarobisz na nim 200zł. także to nie jest taki biznes jak się wydaje co niektórym.
Podstawa to:
-dobry odbiorca z którym najlepiej zakontraktować ilość oddanego mięsa w roku bo czasami zdarza się tak że zakłady nie skupują nowych sztuk bo maja zapas, a w tym wypadku musi kupić
-dobra genetyka aby bydło miało dobrą mięsność a także aby to mięso było wysokiej klasy
-praca musi być jak najbardziej zmechanizowana by się jak najmniej narobić.
-dobra cena która można negocjować z odbiorcą zawsze to możliwość obliczenia ile można wydać na sztukę i czy należy szukać oszczędności bo produkujemy poniżej kosztów.

W sumie te zasady można podpiąć i pod trzodę, także i na tym i na tym można zarobić kwestia tylko czy ktoś ma taką możliwość.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#10 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 17:32

opasy -trzoda Ile rośnie świnia? To nie te czasy.

A z tendencja nastawiania się na opasy to się zgadzam.
Też miałem zająć się opasami ale jak widzę co się dzieje na agrofoto (ile osób się tym interesuje) to dałem sobie spokój.
URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

#11 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 23 kwiecień 2010 - 08:58

opasy -trzoda No to Mnie oświeć ile świnia rośnie :) Nasze rosną tyle bo co pół roku bijemy świniaka na własny użytek. :D Jednego się rąbnie to wstawiamy następnego. Może na paszach kupowanych rośnie szybciej. Ale nasze to na zbożu i zielonce oraz kiszonce w zależności co podajemy bydłu bo one tą samą paszę dostają tylko w ilości dostosowanej do ich wagi. :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 11:16

opasy -trzoda Teraz mam rzut prosiąt holenderskich myślę że 3,5 miesiąca i będą sprzedane ale to się okaże

a paszę przygotowuję sam
jeśli Ty dajesz im zielonkę i zmielone zboże to tak może rosnąć
URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441