lewy400

JOHN DEERE 9 3 5 proszę o słowa oceny

Polecane posty

lewy400    0

Witam!

jade nibawem bo jestem juz umówiony po JD 935

chciałbym zeby ktos powiedzial co zobaczyc dokladniej na co zwrocic wieksza uwage

ma kabine i sieczkarnie jst z 81 roku i chyba kolo 1800 motogodzin.

pomozcie bo to pierwszy kombajn

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompson87    0

Witam. Przez trzy sezony byłem posiadaczem JD 950.

To co musisz sprawdzić:

-silnik, czy nie kopci za bardzo, oczywiście jak się rozgrzeje (jak kopci to w najlepszym wypadku wtryski do wymiany po 150 zł za sztukę i pompa do regeneracji 450 zł

-bęben młócący ( czy cepy nie są pogięte lub nadmiernie zużyte, nie ma na nich już dość głębokich karbowań)

-klepisko (czy druty nie po przecierane, nie pogięte lub powyłamywane, czy działa regulacja szczeliny klepiska) dostaniesz się tam zdejmując osłonę nad gardzielą, oraz dwie zaślepki boczne na wysokości bębna młócącego)

-w jakim stanie jest heder ( kosa- czy są wszystkie stalki oraz czy bagnety nie ocierają o stalki; palce na ślimaku czy nie pogięte; w końcu przenośnik ślimakowy czy na wysokich obrotach nie łapie bić)

-klawisze i sita ( klawisze czy nie pogięte, nie ocierają o siebie, luzy na krzywce podtrzymującej klawisze- rzadko komu się chce rozkręcać te drewniane klocki w celu nasmarowania);( sita czy działa regulacja domknięcia szczeliny, czy nie są porwane)

-przekładnie pasowe oraz pasy ( najważniejsze i najdroższe to napędowy z silnika na skrzynię , oraz po prawej napędzający bęben młócący)

-zbiornik na ziarno ( najlepiej wejść do środka i zobaczyć czy pod osłoną ślimaka wygarniającego zboże nie ma przetarć, lub czy po prostu zbiornik nie jest przerdzewiały)

-przenośniki po prawej ( czy łańcuchy w środku nich nie są zbyt wyciągnięte, i czy jest jeszcze możliwość podciągnięcia)

- regulacja "wiatru" ( mała korbka po lewej z tyłu na wysokości mocowania krzywki wytrząsaczy, jak rozkręcisz ma maxa włączysz młocarnię i dasz na obroty robocze powinien "wypluć" jakieś słomiane śmieci)

- jak wchodzą biegi czy działa przyśpieszacz, czy prawidłowo działa hydraulika ( rozdzielacz w JD lubi wydawać dziwne dźwięki-norma), czy nie jest gdzieś spawana rama, w jakim stanie są noże sieczkarni ( obowiązkowo załączyć sieczkarnię)

To tyle co pamiętam, oględziny powinny Ci zająć około 40-60 minut.

Moja ex 960-ka nie miała zbyt wielu wad to co padło przez trzy sezony to:

rozrusznik, zapowietrzający się układ paliwowy, zerwane mocowanie sita, złamany klawisz, pęknięty łańcuch od wyrzutnika słomy ( powód złamania klawisza), pas młocarni (zużycie), zgięta listwa przenośnika po załapaniu starego wiadra z pola na zarobku.

Jako pierwszy kombajn jest super, w moim przypadku jako kombajn po bizonie, JD był cudem techniki i Tytanem niezawodności.Jeszcze jedna ważna sprawa, musi mieć wysuwane motowidła ( jak nie ma to nie będzie Ci się fajnie kosiło wyległego zboża)

Na mth nie patrz bardziej na stan podzespołów oraz na opony, jeśli już wymieniane to te 1800 mth między bajki wsadzić... Polecam, chociaż fajniejsza jest 970 ka ma już hydrauliczny wysyp i inne pierdoły troszkę bardziej przemyślane.

970ki

http://allegro.pl/item994625116_john_deere_970_turbo_diesel_5_wytrzasaczy_3_6m.html

http://allegro.pl/item1009188579_kombajn_zbozowy_john_deere_970_klima.html

Jak to ten to nie podobają mi się malowance http://allegro.pl/item1006613702_kombajn_zbozowy_john_deere_935_tanio.html

Jak zakupisz obowiązkowo wrzuć fotki. Udanego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

wielkie dzieki bo dla mnie to wazne i swiete slowa ktore napisałes!!!:D

ten co jade obejrzec jest własnie bardzo podobny do tego http://allegro.pl/it..._935_tanio.html'>http://allegro.pl/it..._935_tanio.html

tyllko ze ten do obejrzenia stoi w Niemczech i tam sie lepiej opłaca jak dla mnie...:)

a ten http://allegro.pl/it..._935_tanio.html mowisz ze za kolorowy czy jaki??:))

pozdrawiam serdeczniie!!

i jeszcze raz wielkie dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompson87    0

Jak dla mnie to kolory są mało istotne... Jednak weź pod uwagę fakt iż po malowaniu (jeśli ktoś się postarał) nie jesteś w stanie wizualnie ocenić maszyny ( czy była w rękach człowieka który o nią dbał, nie widać też napraw blacharskich oczywiście tych zrobionych wprawną ręką). Poza tym malowany nie jest już tak ładny jak oryginał i jeśli malował go handlarz to ta farba będzie schodzić za 2 sezony ( nie wierzę, że chce się któremuś przed malowaniem chociażby zmatowić lakier).

To trochę tak jak kupować malowany samochód, jest ładny, ale nie do końca ufasz sprzedawcy który mówi : "... pomalowałem bo lakier był zarysowany...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj