Zaloguj się, aby obserwować  
frix

Jak u was wygląda uprawa pola dużymi ciągnikami??

Polecane posty

walek    0

Cześć

Kolego na stronie Amazone jest pełen zestaw instrukcji i katalogów - ja znalazłem tylko stety lub niestety po niemiecku http://et.amazone.de/files/pdf/mh276.pdf

Twój rozsiewacz dorzuci na 18 m a nawet na 24m tylko musisz mieć odpowiednie tarcze na 3 stronie jest pokazany wygląd poszczególnych tarcz. a dalej jest opis jak pochylić rozsiewacz do jakiego nawozu i jak odchylić koncówki łapek.

Więc w najgorszym wypadku będziesz musial 2 komplet łapek dokupić i po sprawie.

Nie czytaj gdzieś tylko w tabelach rozsiewu.

Mam nadzieję ze pomogłem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

Wiem też znalazłem to na stronie amazone. Tylko co to są za cyfry te po lewej stronie np od 20 do 50?? Czy to jest ilość wysiewu na skali jaką trzeba ustawić w rozsiewaczu?? I skąd mam wiedzieć jakie mam łapki? Mam je pomierzyć?? Już nie chciał bym mieszać z tymi 18 i 24 chciałbym na te 12 i miec spokój że np nie dorzuca czy np mieć nie wiadomo ile śladów jezeli było by na 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja rozsiewaczem ZAU 1800 rozsiewam na 20 metrów a niekiedy 24.Mocznik też na 24, ale zakładam 2 łapki max długie koło 30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Cześć

Nie jasne że nic nie musisz robić zgraj tabele wysiewu na pendriva i dotknij nim rozsiewacza a on sam się ustawi i będzie siał.

Ja też nie znam niemieckiego ale się domyślam że łapki niestety trzeba będzie się wysilić i zmierzyć.

cyfry po lewej stronie oznaczają skalę jaką trzeba ustawić.

I tak żeby wysiewać wszystko jak nalezy na 12 m musisz miec 2 rodzaje talerzy (TALERZY NIE ŁAPEK)N i S3 i odpowiednio do nawozu je zmieniać czyli czeka cię zakup co najmniej jednego rodzaju talerzy chyba że masz jeszcze inne talerze teraz to wtedy będziesz musial kupić 2 rodzaje talerzy. Oczywiście musisz mieć odpowiednio pochylony rozsiewacz bo w innym wypadku dalej nie będzie siał dobrze. Pytanie za 100 punktów w jakim stanie masz łopatki na swoich tarczach - no bo może sa wytarte i trzeba jej wymienić (pytanie za 1000 czy masz dobre łopatki tzn. od tego modelu).

 

A jak uważasz że możesz wysiewać nawóz bez zmieniania tarcz czy posiadania łopatek w dobrym stanie to się mylisz - no bo w koncu ktoś to tam wszystko kiedys policzył i wyprodukował właśnie po to żeby rozsiewacz siał równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja do bronowania, siania nawozu, pryskania i robienia plewiaczem w burakach używam władimirca ( T25) to ciągnik idealny do tego

ursus c 360 3P kopanie buraków kombajnem klein

no i belarus 1025 do reszty

chodzi ( będzie chodził bo dopiero kupiony)

- pługi 4 x 40

- agr. aktywny ( brona wirnikowa) rabewerk 2,5m z siewnikiem nordsten na hydropaku i wałem packera

- no i jakiś ścierniskowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj