Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z jałówką

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 05:48

problem z jałówką Mam problem z jałówką, od wczoraj nie żre nie oddaje kału i bardzo paskudnie dyszy, szybki płytki oddech, lekko podwyższona temperatura, lekarz stwierdził że to bardzo dużo możliwych przyczyn podał wapno antybiotyk ale stan się nie poprawił, co dalej, czy to wirus i samo przejdzie, czy inne leczenie zastosować? (jest w 5tym miesiącu cielna)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z jałówką Dzisiaj, 21:38
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 21 kwiecień 2010 - 06:37

problem z jałówką A jest wzdęta? Ja bym zaczął od czegoś na przeczyszczenie a potem na pobudzenie pracy żołądka np kminek(gotowany) + alkochol

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 06:40

problem z jałówką Nie wzdęcia ani nie jest opuchnięta, dysze wyciąga jęzor i przez otwartą mordę dysze i nic nie żre

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 07:40

problem z jałówką Może zatkała się jakimś śmieciem z siana albo bułką(miałem kiedyś taki przypadek). Skoro wywala jęzor to ma problem ze swobodnym oddychaniem. Tak mi się wydaje. Spróbuj jej coś wlać do pyska to będziesz wiedział czy ma zatkany przełyk czy nie...

#5 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 07:43

problem z jałówką Jak dyszy to na pewno ma zapalenia płuc, pewnie przewiało i gotowa ;)

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 08:09

problem z jałówką

Może zatkała się jakimś śmieciem z siana albo bułką(miałem kiedyś taki przypadek). Skoro wywala jęzor to ma problem ze swobodnym oddychaniem. Tak mi się wydaje. Spróbuj jej coś wlać do pyska to będziesz wiedział czy ma zatkany przełyk czy nie...

Dostała wlew z drożdży, przełyka ale z trudnością no ale przełyka, może nie lubi wlewów ;)
zapalenia płuc wczoraj lekarz nie stwierdził, ale obrzęk płuc jest, dostała antybiotyk wczoraj wieczorem, ale poprawy jako takiej nie ma, przejdzie jej czy dzwonić po innego znachora?

#7 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 09:47

problem z jałówką Dzisiaj bydło jest coraz delikatniejsze. Miałem rok temu podobny przypadek, ale sztuka poszła do handlarza. Należy zwierzę ochronić od przeciągów. Spróbuj podawać ciepłą wodę do picia, bo pewnie zimną wodą z poidła wcale nie jest zainteresowana.

#8 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 21 kwiecień 2010 - 11:13

problem z jałówką Może ją odymało? Jest nadęta ;)

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 13:28

problem z jałówką Nie jest nadęta i nic nie chce jeść, temperatura dzisiaj spadła ale dalej dyszy wyprostowany kark i oddycha przez otwarty pysk

#10 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 00:03

problem z jałówką I co tam z tą jałówką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 07:08

problem z jałówką Poszła w pizdu, wczoraj wieczorem padła, a w dzień jeszcze wydawał się że było jej lepiej, dziwne żeby tak szybko ją zcieło, niby zapalenie płuc miała, ale wczoraj gorączki już nie miała,

#12 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 08:02

problem z jałówką Szkoda...na twoim miejscu zrobiłbym sekcje zwłok. Mój weterynarz bierze 200 zł za rozebranie krowy. Ja żałuje że nie zrobiłem jak mi w zimie niespodziewanie krowa zdechła, okaz zdrowia i władzy. Przynajmniej bym wiedział co się jej stało a tak to do tej pory się zastanawiam co mogło jej się stać

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 08:14

problem z jałówką U mnie też zimą taki okaz zdrowia i energii padł nie wiadomo dlaczego, ale z tego co słyszę to u każdego większego hodowcy przez tą zimę po kilka dużych sztuk padło, prawdopodobnie tragiczna jakość pasz tzn. siana, wymokło 70% łąk w zeszłym sezonie i kosiło się co się dało do tego deszcze i dużo pleśni w belach

#14 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 14:43

problem z jałówką Objawy te są podobne do zatrucia mikotoksynami. Nie dawaj spleśniałych kiszonek. Masz wóz paszowy czy każda dostaje z osobna???

#15 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 23 kwiecień 2010 - 22:54

problem z jałówką Czy ta jałowica jeszcze żyje? Moim zdaniem już "odjechała " sądząc po objawach.
kto sieje ten zbiera....

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 09:19

problem z jałówką Przecież napisała ze padła...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 17:34

problem z jałówką Wg mnie włókninowe zapalenie płuc.

#18 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 13:25

problem z jałówką Ferdek właśnie padł mi byk na to samo co twoja jałówka, masa ok 300kg. U mnie lekarz od razu stwierdził zapalenie płuc, ale co z tego jak nic mu nie pomagało. Męczył się ok 2 tyg. po antybiotyku trochę mu się poprawiało a potem znowu dychawica. w sumie 2 lekarzy i 5 różnych antybiotyków a i tak nic z tego. Dziś przyjechał lekarz i mówię uśpi go pan niech się nie męczy, a on go zbadał i stwierdził, że jest poprawa i dał następny lek, skasował 100 i pojechał, a byk jakieś 20 min później padł.Co gorsza to 3 inne byki z tego samego kojca też coś podobnego zaczyna brać i mam teraz dylemat czy leczyć czy do żyda z nimi bo jak dostaną antybiotyk to d*pa zimna.

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 17:44

problem z jałówką Jak zaczyna brać, to sprzedawaj czym prędzej puki nic nie widać że coś się dzieje z tymi bydlakami, ja już nie wiem jak Ci lekarze leczą te bydło, czy na te antybiotyki pouodparniało się bydło czy są nowe zarazy bydlęce, czy te bydło coraz słabsze, od kilku lat za dużo tych padnięć było, kiedyś normą było że krowa tydzień leżała po porodzie i sama wstawała i nikomu to dziwne nie było, teraz weterynarz skasuje ze 400zł i tak padnie,
u mojej jałówki to też kilka dni się rozwijało a wzięło ją ostro po pierwszym wygnaniu na pastwisko, ale znajomy co handluje bydłem opowiadał że w tym roku na wiosnę to jest dużo przypadków jak nigdy zapalenia płuc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:30

problem z jałówką Mam problem z krową, wypuściłem na łąkę kilka sztuk(4godziny dziennie)i po 4 dniach jedna dostała biegunki od czego ? Nigdy nie miałem takiego problemu. Co podać aby ustało ?