Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezbieczenie wstecz w krusie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam521

Adam521

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:19

Ubezbieczenie wstecz w krusie Witam, w latach 2005-09 chodziłem do technikum o profilu nierolniczym teraz od 2009 roku chodzę na studia dzienne także o profilu nierolniczym, chciałbym się starać o premię dla młodego rolnika jednak nie mam do tego wykształcenia, a boję się że nie dam rady uzupełnić wykształcenia aby starać się o premię na MR, wyczytałem w internecie że jest możliwość ubezpieczenia wstecz w krusie na podstawie donosu kogoś z moich krewnych że pracowałem ileś lat w gospodarstwie powiedzmy że 3 lata bo tyle jest potrzebne do uzyskania premii na MR, jak sądzicie czy możliwe jest aby złożyć donos na te lata w trakcie których chodziłem do szkoły średniej, bo wyczytałem że jak ktoś chodził na studia dzienne w okresie który jest uwzględniony w donosie to potem trzeba udokumentować że codziennie dojeżdżało się na uczelnię, a także jaka może być wysokość nałożonych odsetek, nasze gospodarstwo ma pow. 8h. Proszę o odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubezbieczenie wstecz w krusie Dzisiaj, 21:28
  •  

#2 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:26

Ubezbieczenie wstecz w krusie Teraz aby otrzymać premię na MR trzeba mieć tytuł Technik Rolnik . Już nie jest tak jak kiedyś że ubezpieczenie wystarczyło

#3 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:36

Ubezbieczenie wstecz w krusie Witam,nie baw się w żadne donosy i inne pierdoły.Ja byłem w podobnej sytłacji i pojechałem do krusu ,tam mnie skierowali prosto do kierownika i powiedziałem co i jak.Gość bez zbędnej filozofii powiedział że da się to zrobić, tylko muszę zapłacić ustawowe odsetki .Płaciłem za trzy lata wstecz ,odsetki były troche większe od kwoty naliczonej.Po zapłaceniu wystawili zaświadczenie i było OK.Sprawę załatwiałem w Inowrocławiu.

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:39

Ubezbieczenie wstecz w krusie ale to chyba kosztuje ok 5000 zl

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:52

Ubezbieczenie wstecz w krusie Właśnie niedawno przerabiałem papiery kumpla w innej sprawie.
Gospodarstwo posiadał dwa lata dłużej niż opłacał KRUS.
Po prostu ucząc się dziennie (technikum rolnicze) był zwolniony z płacenia KRUSu.
Była pani kierownik OT w którym byłem ubezpiecznony kiedyś powiedziała że ucząc się dziennie nie opłaca się KRUSu. Jeżeli studiuje się zaocznie to się płaci (oczywiście mając gospodarstwo na siebie).
Ja natomiast ucząc się dziennie opłacałem KRUS.

Tak więc nawet w jednym oddziale co pracownik to inna interpretacja.

Co do ubezpieczenia wstecz - da się i nawet nie jest potrzebny donos. Pytałem i powiedzieli mi, że jeśli mi bardzo zależy to owszem te 6-12 miesięcy wstecz mogą ubezpieczyć ale musi być jakiś dobry powód.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 kwiecień 2010 - 21:14

Ubezbieczenie wstecz w krusie można się ubezpieczyć do 5 lat wstecz. ze studiami dziennymi może być problem bo musisz wykazać że pracowałeś w tym okresie na gospodarstwie. jak masz daleko od domu na studia to może być słabo. zależy od kierownika. mnie to kosztowało ok 5 koła ale warto było bo tak by renta i MR przepadł...

#7 Share Gemini

Gemini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 21:19

Ubezbieczenie wstecz w krusie a Kiedy się pytałeś ? o te ubezpieczenia wstecz ? ja mam powazniejszy problem bo studia rolnicze (zaoczne) skończe w lutym 2011 r ;) a modernizacja gospodarstw jest w tym roku ostatnia tak wiec nie ma opcji zebym sie załapał :)
chyba ze w jakis inny sposób zdobęde odpowiednie kwalifikacjje wczesniej :)

#8 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 06:36

Ubezbieczenie wstecz w krusie a jesli ktos jest juz ubezpieczony jako domownik to moze sie jeszcze jakos ubezpieczyc wstecz przed tym okresem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Adam521

Adam521

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 09:00

Ubezbieczenie wstecz w krusie A czy mogę się ubezpieczyć wstecz na okres w którym chodziłem do technikum.