Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmocnienie podwozia w c330

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vigi87

vigi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:12

Wzmocnienie podwozia w c330 Witam. posiadam Ursusa c330 i mam zamiar zbudować pług śnieżny mocowany z przodu. Jak zauważyłem wiele takich pługów ma "ramę" łączącą pług z tylną częścią ciągnika. Czy rzeczywiście takie wzmocnienie ma sens? czy c330 jest na tyle słabą konstrukcją że mógłby ulec uszkodzeniu bez takiego wzmocnienia ? Pytam ponieważ sam myślałem o zbudowaniu takiego usztywnienia podwozia, a widziałem też c330 z pługami bez wzmocnienia. co myślicie ?? z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmocnienie podwozia w c330 Dzisiaj, 19:10
  •  

#2 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:19

Wzmocnienie podwozia w c330 A ta "rama" co idzie to tyłu ciągnika to ty w ogóle wiesz do czego ona jest??? Jeżeli się nie orientujesz to się nie zabieraj za budowę pługa. A jak tak chcesz zrobić ten pług to byś zapytał się tam http://www.agrofoto....nieny-do-c-330/ . Najpierw poszukaj a potem zakładaj temat.

#3 Share vigi87

vigi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:28

Wzmocnienie podwozia w c330 nie poszukuję informacji na temat budowy pługa, a chodzi mi o samą wytrzymałość ciągnika przy obciążeniu jego przedniej części i sens wzmocnienia jego konstrukcji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:38

Wzmocnienie podwozia w c330 To tam mogłeś zapytać a nie zaśmiecasz forum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:44

Wzmocnienie podwozia w c330 Moim zdaniem warto wzmocnić.Zawsze taka rama przejmie część obciążeń i zawsze konstrukcja będzie pewniejsza i mniej podatna na zgięcia.Ja w ursusie c-360 mam poprzeczkę od mocowania pługa do miejsca gdzie zakłada się dolny zaczep.Daje ona bardzo dużo,gdyby jej nie było pewni trzeba by było kilka razy ramę prostować,chociaż jest solidnie wykonana ;) .Myślę że jeśli nawet będziesz używał pług tylko do śniegu to rama ma sens bo nieraz zaspy też potrafią być naprawdę twarde :)
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!