yacenty

Fotel pneumatyczny zasada działania

Polecane posty

Ziel    115

Mam Problem. Co 10-15min schodzi powietrze z fotela. Nieraz trzyma 1h. Rozbierałem pare razy fotel niczego sie nie dopatrzyłem. Dodam że jest tam mnóstwo jakiś mechanizmów itp idt nie do ogarnięcia. Da sie wymienić te wszystkie zawory bo podejrzewam że tam coś sie nie domyka i ucieka powietrze. Zawory mogą być od każdego innego fotela ponieważ każdy pneumatyczny fotel działa tak samo. Pytanie tylko czy można takie coś dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

udaj się na szrot z ciężarówkami, tam na pewno coś będzie, albo szukaj w hurtowniach z częściami do ciężarówek. spisz numery z zaworów i się udaj z nimi do hurtowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

,Jak chcesz znaleźć gdzie ucieka, to do zmieszaj wodę z mydłem, płynem, nawet płynem do naczyń popsikaj lub polej i wtedy zobaczysz gdzie ucieka powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ma ktoś może kompresor do takiego fotela pneumatycznego, ten który jest zamontowany pod siedziskiem? Chętnie odkupię.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klonos    0

KUPILEM siedzenie od renault magnumki , ktore ma zasilanie ze sprezarki od ciagnika Nie wiem zabardzo jak mamm podlaczyc by nie uszkodzic siedzenia zbyt dzuzym cisnieniem? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przecież w ciężarówkach jest co najmniej 8 bar ciśnienia więc nic nie uszkodzisz. W siedzeniu masz zawór regulacji twardości/wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Miał ktoś styczność z tymi fotelami:

siedzenie-ursus-zetor-mf-koparka-itp-pneumatyczne-11-3679861064.jpg

 

Są 2 wersje taka jak na zdjęciu mechaniczna i pneumatyczna. Ten mechaniczny, ma mechanizm amortyzujący z wyglądu identyczny jak w JD5080M, tylko góra inna..

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

U mnie w maxxumie jest wlaśnie dziurawa poduszka od fotela, dziura spora bo około 3 cm i szybko schodzi. Nie wiecie gdzie można dostac jakos niedrogo taka poduszke albo czym ta dziure zakleic (o ile sie da)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

witam

 

czy można w jakiś sposób nasmarować fotel . Bo trochę zaczyna skrzypiec a niby on jest na poduszczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Witam. kupiłem siedzenie grammer do swojego zetora i o tuż mam pytanie czy to jest tak że jak się podłączy do prądu to fotel się opuści i następnie można będzie dopompować do wagi czy inaczej działa ?, dodam że siedzenie nie jest nowe i do spuszczania mam założony wentel od rowera założonego przez poprzedniego właściciela


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! zakupiłem johny deera z siedzeniem gramera ,ale nie mam pojecia jak to działa jak włączyć ? pomoze ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Po przekręceniu stacyjki prąd powinien dochodzić do fotela, łapką od podnoszenia/opuszczania regulujesz wysokość (taka szeroka, po lewej stronie fotela [jak siedzisz])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

u mnie jest chyba inaczej z przodu fotela jest taki przycisk ,ale naciskam i nie działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Szczerze nie spotkałem się żeby Grammery miały z przodu przycisk od podnoszenia siedziska, no chyba że na prawdę stary jest ten fotel. Jak możesz to daj foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

postaram się zrobić zdjęcie i wstawić próbowałem naciskać ten przycisk i nic nie pompuję ,a podobno działał dzwoniłem do kolesia od którego kupiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie mam dziurawą poduszkę w siedzeniu, czy da sie ją zakleić? W internecie nie mogę znaleźć takiej poduszki podaje typ. Grammer ms095a/31.

 

Da rade zamontować inną poduszkę? Bo węrzyk podłącze tylko jeden do pompowania powietrza z tej racji że ja mam podłączane 3 a nigdzie nie moge takiej znaleźć poduszki.

Nadal aktualny problem.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, fotele Grammer moga posiadać również dźwignie regulacji z przodu.

 

Poprawnie działający fotel pneumatyczny Grammer, z systemem automatycznego pozycjnowania powinien działaś następująco:

 

- Po zajęciu miejsca na fotelu, oraz pociągnięciu dźwigni regulacji wysokości w górę, fotel powinien napompować się do odpowiedniej wagi. Po opuszczeniu maszyny i ponownym zajęciu miejsca, w pełni sprawny fotel będzie w dalszym ciągu napompowany do wcześniejszej wagi.

 

---

Poduszki w siedzeniu raczej nie da się zaklepić, jest w niej spore ciśnienie, więc każda łatka po chwili się rozpadnie.

 

---

Jestem pracownikiem firmy, która jest oficjalnym dystrybutorem firmy Grammer.

Gdyby pojawiło się zapotrzebowanie na fotele lub części zamienne, zapraszam do kontaktu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

O fajnie, bo właśnie dzisiaj pękła mi rączka  z prawej strony, sama końcówka ta guma, ile to może kosztować ciągnik to NH  T 5060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Troche odswieże temat. Posiadam fotel grammer maximo evolution i przestała mi działać automatyka i w ogóle nie pompuje powietrza i również nie idzie go spuścić. Kompresor sprawdziłem i jest sprawny wszystkie bezpiecznik są dobre. Miał ktoś z takim czymś doczynienia i co może być powodem awarii ? Ewentualnie jest w wielkopolsce jakaś firma zajmująca się naprawa taki foteli ? 


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj