yacenty

Fotel pneumatyczny zasada działania

Polecane posty

dawidg2    31

To by musiał być taki od fotela właśnie i na odpowiednie napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A jakiś taki mały na 12 V? wiesz takie do pompowania kół co są. czy on musi mieć jakąś butle z odpowiednim zapasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie potrzeba żadnej butli. Tylko pompka, zawór/włącznik i poduszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Właśnie przeglądam allegro, butla myślę by się przydała bo nie chodził by wciąż tylko by się czasem załączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

z fotela wychodzi wężyk. czyli co może być jakiś taki zwykły kompresor na 12 V? Zaproponujcie cos z allegro właśnie. coś co by się do tego nadawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja mam fotel pneumatyczny i pompuje raz na nie wiem ruski rok bo powietrze się trzyma w poduszce i nie ucieka popytaj w tirach coś używanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Fotele do busów są z własną sprężarką, te od ciężarówek wymagają stałego podłączenia do instalacji. Te fotele w stanie spoczynku upuszczają powietrze z poduszki i obniżają się by ułatwić wsiadanie do ciężarówki. Fotele, które wymagają okresowego uzupełnienia powietrza, zamiast sprężyny mają poduszkę powietrzną.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
exploode    8

Mam pytanie do posiadaczy fotela pneumatycznego (lub samej podstawy) z Tatry lub Liaza. Czy tam trzeba cały czas doprowadzać powietrze z układu pneumatycznego ? Czy można to jakoś inaczej rozwiązać, żeby sprężarka nie musiała chodzić na okrągło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pompujesz tylko jak ustawiasz twardość/wysokość. Jak poduszka i przewody są szczelne to nawet pól roku może wytrzymać bez pompowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Odświeżę temat co do siedzenia grammer. Wszystko jest pięknie, sprężarka działa powietrze nie ucieka, tylko siłowniki są do wymiany i tutaj pytanie: Ma ktoś może jakiś patent żeby czymś zastąpić te siłowniki? Może źle szukam ale ceny tych siłowników to kosmos ponad 400 zł za jeden. Może wiecie gdzie są tańsze lub innej firmy tańszej bo inaczej będę musiał coś ze sprężyną kombinować lub coś takiego.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a tak koło tematu-ma ktoś jakieś schematy budowy zawieszenia i całej amortyzacji fotela. czy ta poducha działa jak zwykła spręzyna czy też jest aktywna, tzn np gdy ciągnik podskakuje ona upuszcza ciśnienia a na dołku szybko dopompowuje by przeciwdziałac ruchowi fotela za ciągnikiem (taki patent jest chyba stosowany w autobusach i tirach) ?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Aktywny to jest o tyle,że jak się dopompuje odpowiednio do wagi traktorzysty to na dolkach nie dobija do dołu i do gory .Może ktoś wie gdzie dokupić podłokietnik do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam mam problem, przy moim mf 3085 nie działa fotel pneumatyczny, gdy wcisnę ten przycisk do podnoszenia to mrugną tylko kontrolki i tyle. Co to może być? podobno jest tam jakaś pompka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim MF czasem zawieszą się szczotki w silniczku pompki. Wystarczy lekko w niego puknąć i jest ok. Pompka jest przykręcona pod siedziskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Fotel tzw. aktywny nie jest najlepszym rozwiązaniem w ciągniku między innymi dlatego że zbyt często wsiada się i wysiada, a fotel za każdym razem automatycznie dopompowuje do wagi kierowcy i spuszcza powietrze do zera. Jakiś czas temu kupiłem taki fotel z autobusu i chciałem zamontować w ursusie 902 i zamontowałem ale bez kombinacji nie obyło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

@Binek jeśli ktoś wcześniej zamontował ten fotel z autobusu lub ciężarówki to pewnie ze będzie się tak dziać jak napisałeś, ale ja jako że jeżdżę ciągnikami z pneumatycznymi fotelami, to nie zauważyłem żeby fotel upuszczał powietrze jak się wychodzi z kabiny i pompował powietrze jak się na niego siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

W ciężarówkach powietrze spuszcza i pompuję się samo. W ciągnikach nie. Jak zakładalem taki fotal do ciągnika to ten zawór wyrzuciłem i założyłem zaworek jak do pompowanie kół w przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Dokładnie zrobiłem tak samo, tylko nie wywaliłem zaworu tylko na ciepło włożyłem zaworek od rowera w wężyk którym powietrze uchodziło i w ten sposób ciśnienie utrzymuje się stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

ja mam taki problem ze swojim fotelem iż że jak napompuje do oporu to powietrze trzyma nawet miesiąc a jak chce aby było miękkie to schodzi po 1 godzinie czego może być winna zaworu poduszki czy przewody ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wodą z płynem do zmywania naczyń popsikaj (np. butelką po płynie do mycia szyb) po wszystkim co trzyma powietrze i będziesz wiedział co puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawer    0

Panowie,

Mam fotel grammera pneumatyczny z tym ze ktos juz cos w nim przerabiał.

Mianowice od poduszki wychodzą 2 rurki plastikowe i są zaślepione, tak jakby czegoś tam brakowało.

Dodam że fotel pompuje powietrze ale nie trzyma ciśnienia.

Po chwili samoczynnie opada na sam dół....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj