Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!!

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lagnar

lagnar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 13:48

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Hej, mam taki problem. Pomóżcie mi wybrać , która kosiarka spalinowa jest lepsza jest, to drugi mój post ale muszę zainwestować narzędzia bo już wiosna za oknem:) zastanawiałem się nad dwoma modelami:

http://centrum-ogrod...nowa-vss-50b60/

czy

http://centrum-ogrod...tnia-gwarancja/

Z góry dzięki za pomoc:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Dzisiaj, 05:06
  •  

#2 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 14:23

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! A tatowy sierp nie lepszy?

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#3 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 15:00

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Najlepiej to kup jakąś firmówkę - dostaniesz do niej najdrobnieszą część. Nie wiem czy do takiego VICTUSA będzie Ci łatwo dostać nóż - będzie inaczej wyprofilowany, kosiarka zacznie gubić trawę i nie będzie rozdrabniać. Patrzyłem na allegro to taki podobny VICTUS nie ma osłonki na pasek napędu - wszystko jest odsłonięte, może się ślizgać. Jeśli możesz sobie pozwolić - kup sobię taką z regulacją szybkości napędu. Chyba najlepsze są z napędem na tył, bo z tego co miałem w swoim 43s(też na tył) to przy pełnym koszu przednie kółka mogą się podnosić.

"Miałem" Husqvarne royal 43s - silnik B&S 4,5KM nie do zdarcia praca 12 godzin na dzień nic mu szkodzi. Jednak zmieniłem obudowę bo plastikowa się rozpadła i ciężko jest dopasować noż.

Jeszcze przyjemnym gadżetem jest otwierany kosz(posiada zawias i się otwiera) bo wysypywanie trawy przez ten mały otwór do przyjemności nie należy.

Może wybierz Stigę, Viking(STIHL), Husqvarne?

#4 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 kwiecień 2010 - 16:26

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Polecam HUSQVARNE 333R, sam taką posiadam i jestem bardzo zadowolony.
Nie lec na moc w jakims padziewiu, bo może miec katalogowo 4,5km a co do czego to w żylce ledwo chodzi-znam takie przypadki. A pali 3 razy tyle co moja.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 18:54

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Jeśli kosiarka jest silniejsza to w cięższych warunkach spali mniej. Silnik to tylko BS, słyszałem że Tecumsech ma wał z aluminium, który jest bardzo słaby. Ile zamierzasz przeznaczyć na ten cel?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 19:44

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! ja mam kosiarke MTD sprzedaje je takrze sthil . 3 sezony super sie sprawuje odpala nawet w zimie na mrozie

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 07:33

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Jeśli kupować kosiarkę to z płynną regulacją wysokości koszenia, koszem, wyrzutem z boku, oraz z możliwością mulczowania. Mam taką i choć to chińszczyzna to kosztowała tyle że po 5 latach nie będzie mi żal jej wyrzucić, ważne że silnik to B&S. Możliwość mulczowania jest o tyle wygodna że trawy odpowiednio często koszonej nie trzeba zbierać jest mocno rozdrabniana i wdmuchiwana w murawę. Koszę nią około 40 arów trawnika wliczając park maszynowy co rocznie daje ponad 4 hektary spokojnie, dzięki mulczerowi kosza używam sporadycznie wtedy gdy trawa jest przerośnięta

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:48

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Silniki Briggsa stosuje wiele renomowanych, firm posiadających w swojej ofercie kosiarki. By z powodzeniem kosić samobieżną, to te 6KM mocy powinna mieć.
http://www.husqvarna...for-homeowners/

#9 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:07

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Ja mam od zeszłego roku husgvarne z silnikiem Briggsa i jak na razie zero awarii. Także silniki godne polecenia :D
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 11:40

Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!!!! Myślę że temat do zamknięcia @lagnar nie interesuje się tematem, a na zadane pytania nie odpowiada.
Pozdrawiam