Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 1523A

92 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:51

Pronar 1523A

Znajomy przeżywał niedawno paraliż z powodu Pronara 1025, a raczej jego serwisu. Ma kilkadziesiąt krów i codziennie musi załadować paszowóz owym Pronarem (ma na nim tura) jak i też zrobić inne rzeczy typu przełożenie obornika na płycie, itp. Ciągnik jest jeszcze na gwarancji, niestety padła mu pompa wody. Przyjechał serwis, wyjeli starą i pojechali zostawiając ciągnik na dobry tydzień (!!!) w bezruchu (nie mieli części na stanie czy coś). Ja bym sie chyba pochlastał ;)

zmiana Pompy to we dwóch 1,5godz roboty -alternator wyjmujesz i osłony boczne od chłodnicy -chłodnica zostaje
i to wszystko -nowa pompa (kompletna) kosztuje o ile sie nie mylę 170zl (do SA) a 1025A ma chyba taką samą no i warto bylo by jeszcze plyn chłodniczy wymienić ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1523A Dzisiaj, 07:39
  •  

#42 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:06

Pronar 1523A Zrobiłby to sam odrazu ale nie chciał tracić gwarancji i musiał czekać na serwis który z jakichś powodów nawalił... ;)

#43 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:33

Pronar 1523A

Zrobiłby to sam odrazu ale nie chciał tracić gwarancji i musiał czekać na serwis który z jakichś powodów nawalił... ;)

ja doskonale to rozumie a tych serwisantow to za jaja popowiszac -do mnie jak zaczeli przyjezdzac z tlumikami to sobie sam ze zwyklej rury zrobiłem bo jak bym miał czekac to.....
heh czwarty czy piąty tlumik mam juz (wzmacniany) ;)
-tamte na zgrzewach ,,puszczały" i teraz pytanie do @mirasek
-czy możliwe bylo to ze kąt wtrysku jest za pozny i paliwo spalane jest w korektorze (on robi sie czerwony wraz z kolanem) i poprostu te zwykle tlumiki sie urywały??

Kontakt 661995047

#44 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 21:47

Pronar 1523A

-czy możliwe bylo to ze kąt wtrysku jest za pozny i paliwo spalane jest w korektorze (on robi sie czerwony wraz z kolanem) i poprostu te zwykle tlumiki sie urywały??

Gdyby początek wtrysku był za późny silnik pracował by bardziej "twardo" i nie miał odpowiedniej mocy. To o czym piszesz jest możliwe, spalanie w cylindrach rozpoczynało by sie późno i gwałtownie a jak wiadomo olej napędowy spala sie stosunkowo długo i przy otwarciu zaworu wydechowego może udzielać sie to kolektorowi (fajnie musi wyglądać rozgrzany do czerwoności ;))

#45 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 14:37

Pronar 1523A szyba kosztuje 800 zl :angry:
@mirasek a ile Ty dales za szybe do MF?

#46 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 15:00

Pronar 1523A Eee to jeszcze tanio ;)
Do MF'a kosztowała 2x więcej + uszczelka bo stara poszła w kosiarke, razem 2000zł :)

#47 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 15:13

Pronar 1523A w sumie to nie jest tak strasznie ale jednak spodziewalem sie ceny w okolicy 500 zl.
kupilbym to nawet dzisiaj ale jechalem jeszcze do bialegostoku po towar i balem sie ze po drodze gdzies zbije ;)

#48 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 16:00

Pronar 1523A 800zł i jeszcze niektorzy narzekają na nie ;)

Kontakt 661995047

#49 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:11

Pronar 1523A witam(p1025a) ja dziś robiłem wymianę wszystkich płynów + fitry (2szt) + pare uszczelek wyszło razem 950zł w tym filtry i uszczelki kosztowały 34zł. niektóre uszczelki po 1 zł ;), znajomy ostatnio wymienał uszczelniacze w przednim napędzie przy fendtcie faworicie mówił ze dał jakies 700zł.
kujawy to jes to!!!!!

#50 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:49

Pronar 1523A ...bo to pronar :D ;) :)

znajomy ostatnio wymienał uszczelniacze w przednim napędzie przy fendtcie faworicie mówił ze dał jakies 700zł.

a dolicz jeszcze oleje, filtry, resztę uszczelniaczy :)

Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:51

Pronar 1523A

witam(p1025a) ja dziś robiłem wymianę wszystkich płynów + fitry (2szt) + pare uszczelek wyszło razem 950zł w tym filtry i uszczelki kosztowały 34zł. niektóre uszczelki po 1 zł ;), znajomy ostatnio wymienał uszczelniacze w przednim napędzie przy fendtcie faworicie mówił ze dał jakies 700zł.

Wszystkich płynów, czyli olej w silniku, skrzyni, zwolnicach, moście i płyn chłodniczy też?

#52 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:57

Pronar 1523A no dlatego mowie ze na polskie warunki to oki. przypomnialo mi sie jak koles opowiadał w kolejce jak pojechał po czesci do jd to tydzien chodził jak struty ze tyle wydał.

od a do z nawet w przednim moście i zwolnicach (robocizny nie licze bo sam robiłem)
kujawy to jes to!!!!!

#53 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:12

Pronar 1523A

od a do z nawet w przednim moście i zwolnicach (robocizny nie licze bo sam robiłem)

Czyli koszty eksploatacji Pronara doganiają zachodnie :D U mnie w MF przegląd 1000mth kosztował ~ 1000zł (wymiana wszystkich oleji i niezbędnych filtrów), robocizna równierz własna. Pronar wygrywa tylko cenami części ;)

#54 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:30

Pronar 1523A

Czyli koszty eksploatacji Pronara doganiają zachodnie :D U mnie w MF przegląd 1000mth kosztował ~ 1000zł (wymiana wszystkich oleji i niezbędnych filtrów), robocizna równierz własna. Pronar wygrywa tylko cenami części ;)

to ile płaciłes z filtry a ile za oleje i płyn
no niestety ceny płynów nie przeskoczysz oleje swoje kosztują
kujawy to jes to!!!!!

#55 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:46

Pronar 1523A w przedni most(2,7l), zwolnice(2X1l), podporę walu (w przypadku modelu 82SA) (0,3l) wchodzi okolo 5l, w silnik 12-13l, (układ chłodniczy tez tyle) skrzynie okolo 40l i w hydraulikę około 15l :)

przedni most,
zwolnice,
podporę walu,
hydraulikę leję agrol
silnik-turdus
układ chłodniczy-borygo
skrzynia-parus
filtr paliwa około 15zł, wymycie bąka bezcenne ;) :D

@mirasek -naprawdę tyle kosztował Cie przegląd??
w nasze pronary w sumie wchodzi okolo 80l płynów a w Twojego mf'a ile?? :)

Kontakt 661995047

#56 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:12

Pronar 1523A

w przedni most(2,7l), zwolnice(2X1l), podporę walu (w przypadku modelu 82SA) (0,3l) wchodzi okolo 5l, w silnik 12-13l, (układ chłodniczy tez tyle) skrzynie okolo 40l i w hydraulikę około 15l :)

przedni most,
zwolnice,
podporę walu,
hydraulikę leję agrol
silnik-turdus
układ chłodniczy-borygo
skrzynia-parus
filtr paliwa około 15zł, wymycie bąka bezcenne ;) :D

@mirasek -naprawdę tyle kosztował Cie przegląd??
w nasze pronary w sumie wchodzi okolo 80l płynów a w Twojego mf'a ile?? :)

a jaka specyfikacje ma parus jk sie ma np do hipolu( u nas nikt takiego nie leje do skrzyni) silnik mam zalany fuchsem bo turdus strasznie łajdaczy silnik( CHOĆ PONOĆ TEZ DOBRY)
kujawy to jes to!!!!!

#57 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:23

Pronar 1523A o specyfikacji postaram się dowiedzieć ;) co do turdusu to może i masz racje -jak zrobisz ponad 200mth w dużym obciążeniu to normalne, natomiast gdy regularnie co 150mth (zalecane 125mth) będziesz zmieniał olej to nie ,,złajdaczysz"silnika :D -to nie stwierdzam na podstawie ,,podobno" :)

ale myślę ze parus przy ujemnych temperaturach nie gęstnieje tak jak hipol (takie moje przypuszczenie) :)

Kontakt 661995047

#58 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:36

Pronar 1523A Silnik 6,5 l
Skrzynia/hydraulika 50 l
Przedni most 7,5 l
Zwolnice 2x 1,2 l
-czyli razem ponad 66 l oleju po 12,60 / litr (silnikowy zalałem droższy ale ten tańszy też mógłby być), płynu chłodniczego nie zmieniałem i nawet nie wiem ile go idzie.

Filtry: od przekładni nawrotnej 40 zł, powietrza 69 zł, silnikowy i paliwa xx zł (nie pamiętam dokładnie, dwucyfrowa liczba za oba)

Razem wyszło koło tysiąca, choć jak ktoś sie "postara" to może pewnie ponad 2000 zapłacić ;)

#59 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:39

Pronar 1523A

o specyfikacji postaram się dowiedzieć ;) co do turdusu to może i masz racje -jak zrobisz ponad 200mth w dużym obciążeniu to normalne, natomiast gdy regularnie co 150mth (zalecane 125mth) będziesz zmieniał olej to nie ,,złajdaczysz"silnika :D -to nie stwierdzam na podstawie ,,podobno" :)

ale myślę ze parus przy ujemnych temperaturach nie gęstnieje tak jak hipol (takie moje przypuszczenie) :)

o f..c a ja zalalem hipolem zresztą u mnie wszyscy tym zalewają i jest ok. ty a agrol po ile stoi i dlaczego do mostu lejesz inny a do skrzyni inny?
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:41

Pronar 1523A no tak i-my wykonujemy przegląd średnio co 150mth a Ty?? -i pewnie wychodzi na to ze mf jest tańszy w eksploatacji niż nasze ,,ruski" :D

o f..c a ja zalalem hipolem zresztą u mnie wszyscy tym zalewają i jest ok. ty a agrol po ile stoi i dlaczego do mostu lejesz inny a do skrzyni inny?

Przyznam sie szczerze ze w skrzynie jest jeszcze fabryczny olej -ponad 1600mth i nie wymieniany (na dodatek skrzynia synchronizowana :) )
u nas jak tylko rolnicy kupują nowe traktory to nie leją hipolu, natomiast c-360 mam nim wlasnie zalaną
a w mostach olej to mialem tylko na 30mth zmieniany ;)
teraz wlasnie po robocie wszystkie oleje (oprócz hydrauliki) w nim zmieniamy,
myslelismy nad wlaniem do skrzyni agrolu ale to były by znacznie wieksze koszty (o ile dobrze pamietam to 5l kosztuje okolo 45zł) tylko agrol ma to do siebie ze w -20stopniach i +10 zachowuje taką samą gęstosc :)

Kontakt 661995047

Dodaj odpowiedź