kpiotr

Przyczepy ZASŁAW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
case-jxu-95    12

Ostatnio woziłem dużo kukurydzy od sieczkarni i nie wiem gdzie widzisz problem czy denerwowały cię te znikome ilości które zapierały się o słupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Kris... większość producentów proponuje przyczepy na Bandenmarkcie więc nie udawaj zdziwionego. Jeżeli dużo jeździsz to było dołożyć do tych przyczep nowe opony i było by po sprawie. To że przyczepy wężykują odpowiedziałeś sobie pod koniec Twojego postu. Rozciągnięte oczko powybijało tuleje na dyszlu. Trzeba czasem zainteresować się eksploatacyjnymi elementami. Producent oferuje dwa lata gwarancji jeżeli po roku używalności zgłosi sie przyczepę do przeglądu. Po takiej ( płatnej) wizycie serwis podbija gwarancje na następny rok. Przeglądają również hamulce więc miał byś je wyregulowane, przyczepa była by przesmarowana i ewentualnie doszczelniona gdyby była taka potrzeba.

Ma to wpływ również na zgłoszenie serwisowe opon w drugim roku ich używalności. Tuleje oczka wymieniamy oceniając ich stan zużycia.... kosztuje to naprawdę grosze.

Tak jak w samochodzie...uszkodzony wachacz po jakimś czasie może uszkodzić całe zawieszenie. Kończąc post.... gdybyś wymienił oczko dyszla nie wybił byś tulei dyszla i przyczepa jeździła by prawidłowo. Osie w standardzie są do 30km/h więc na taką prędkość są obliczone. Sądzę że przez trzy lata sporo przewiozły więc miały prawo się powybijać elementy eksploatacyjne. Co do rury stelaża...... masz całkowitą rację.

 

Kamil... faktycznie Metaltech podskakuje ponieważ ma sztywną ramę ponieważ jest wykonana z profilu zamkniętego. Dlatego nie pracuje podłoga i burty się nie rozszczelniają.

w MT wystarczą 4 zamki i można wozić rzepak, u pozostałych producentów jest ich nawet 6 aby burty były szczelne. W Wieltonie czy Zasławiu drgania wyłapuje rama która wykonana jest z teowników i dodatkowo pracuje. Co do wybijania opon możesz mieć rację.

Problem zgłosiłeś w trakcie pierwszego roku gwarancji czy po ? Jeżeli zgłosiłeś po roku bez wizyty serwisu na roczna gwarancję, to nie ma sie co dziwić że spotkałeś się z odmową.

Ale jeżeli zgłosiłeś to w pierwszym roku i Cie olali to nie w porzatku z ich strony, faktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

@buuz40 podskakują bo amortyzacja wcale nie działa i nie wiem co ma rama do tego, przyczepy praktycznie nie sa używane a i tak sa same problemy z nimi dlatego polecam zasławia czy pronara a odradzam Metal-Techa bo to padaczka. Problem o podskakiwaniu był zgłoszony na samym początku ale według tych osób co próbują robić coś co nazywają przczepa to normalne.

Mam zasławia i pronara i jakoś tam problemu ze szczelnością nie ma a w Metal Techu bardzo suchu rzepak jary ucieka wiec jesteś w błędzie

 

ludzie uważajcie na produkty tego pseudo producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja mam Db 6000 i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filipek    2

Buzuu40 bronisz tego Metaltecha jak możesz ;) wiesz ramy z profilu zamkniętego moim zdaniem porażka, w obecnym momencie (jesień, później wiosna) temp. w dzień +16 w nocy -2 i w tym profilu od środka wilgoć a tam oczywiście nie pomalowane bo i jak wszystko sobie koroduje od środka. Poza tym czy widziałeś mosty bądź naczepy do szybkiego transportu z profilu zamkniętego? nie, a dlaczego a dlatego że dwuteownik przenosi największe ciężary, pracuje i przy tej pracy nie pęka tak jak profil zamknięty. Dlatego Zasław czy Wielton maja dwuteownik ponieważ mają doświadczenie w tego typu ramach a Zasławki z 90 lat juz miały taka ramę. Znajomy ma 2x14ton Zasławia i lata z kukurydzą do Krotoszyna znam jego zdanie bo wcześniej jeździł 2x14 Metaltech. Dosyć że Zasław mocniejszy, więcej ładuje to na transporcie MaseyFerguson 240KM pali na tej trasie z Zasławiem 30L mniej niż z Metaltechami, przyczepy nie wężykują i nie bujają się na boki i nie wiąże się to z uchem dyszla tylko z odpowiednim rozłożeniem nacisku na osie i rozstawem osi na ramie ;) kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji przyczep rolniczych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiook    2

Pod ktoryms zdjeciem kolega @buuz40 napisal ze pracuje w metal techu jak dobrze pamietam? i temu tak zachwala :) ja tez pracuje w jednej z firm co produkuja przyczepy ale nie bede ani ich zachwalal ani na nie narzekal bo ich nie posiadam. niech sie wypowiadaja posiadacze tych przyczep a najlepiej po 2-3 sezonach,czy sa z nich zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Podobność w Bednarach była nowa przyczepa 8 tonowa Zasławka na nowej ramie i burtami 80cm bez nadstawek (tak jest na stronie oficjalnej Zasławia). Czy ktoś ma fotki tej przyczepy i jak ogólnie się prezentowała? Wie ktoś coś więcej na jej temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

bednary2.jpg

To chyba ta,zdjęcie ze strony producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

Witam, Chciałem odnowić temat, stoje przed wyborem przyczepy 14 ton,z tym ze do mnie bardziej przemawia ZASŁAW sa tez Pronar, Metal-tech,no i pytan ie do was na temat systemu drzwiowego co sadzicie, czy warto brac ta opcje? 3tys dopłaty,a i jeszcze jaka opinie ma firma DOUBLE STAR opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

W poprzedniej stronie tematu jest dużo napisane o przyczepach Metal Tech,nie wiem czy to prawda że słabo się prowadzą(Podskakują itp) ale jeśli są wykonane z profilu zamkniętego to u mnie odpadają na starcie bo po latach może być problem z korozją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Po latach z korozją każda będzie miała problem. :)

 

Do Agronomka. System drzwiowy zdaje egzamin w przypadku zakupu przyczepy z przeznaczeniem do przewożenia palet i okopowych. Jest jednak problem z utrzymaniem szczelności przy wożeniu zboża. Ciężko jest zrobić aż tak uniwersalną przyczepę. Po kilkukrotnym użyciu drzwi występuje częściowa utrata szczelności. Tak więc zastanowił bym sie nad doposażeniem przyczepy w ten system. Jeżeli chodzi o Duble Star to są dobre opony. Zero reklamacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel33311    0
Napisano (edytowany)

W zasław przyczepe 6t mozna wybrac kolor niebieski

Edytowano przez pawel33311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam ponownie, moj wybor padł na zasław D-737AA 14 ton opony double star 425/65.. 2X800mm burty,zaczep rockinger 24tony automat. czekam teraz na test polowy...ale co do uszczelnienia to jak sie cieplej zrobi to zrobie test i mysle ze jak wode naleje to mozna bedzie poływac w skrzyni, :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucio426    0

witam . Wiecie moze kiedy bedzie w sprzedaży zasław d-55 ta co miała premiere na polagrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Niebawem gucio ,W Sprzedaży ma być od połowy roku a tak na marginesie pozdrawiam ziomka z Buczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Panowie witam po przerwie, właśnie jestem na etapie wyboru przyczepy, myślę o ładowności 6 - 8 ton do ciągnika JD 90KM,  Producentów wielu a doświadczenie w nowych maszynach mizerne,  w związku z tym może jakieś sugestie, porady. używana głównie będzie do zwózki zbóż, rzepaku z pod BIZONA ZO56. Pozdrawiam i wysokich plonów   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

8t mają słabe opony .Lepiej w perspektywie czasu dołożyć i kupić 10t z tirowskimi oponami i resorami parabolicznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

D-737AA-12 long bez słupa środkowego od zasławia ma ktoś takie coś ? ponoć dopiero wprowadzają... widziana na jakiś targach ? łańcuch łączący boki ma na burtach czy nadstawkach ? czy u każdego dilera max rozmiar kół to 425 r 22,5 ? jest możliwość brania nalewanych ww zasławiu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj