Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sria 6020 -wada fabryczna mechanizmu róznicowego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 14:49

Sria 6020 -wada fabryczna mechanizmu róznicowego Wczoraj dowiedziałem się że koledze w Jelonku chyba 6120 pękł wałek w koszu mechanizmu różnicowego.
Po zaciągnięciu języka przez kolegę po "cichu" u servisantów dowiedział się wychodziła seria ciągników
z źle zaprojektowanym tym wałkiem i po paru latach użytkowania wałek się ukręcał.Oczywiście JD po wyjściu
tych awarii wzmocnił ten wałek.
Słyszeliście coś o tym ??? .Nie wiem czy ja się też łapie ;) .Mój 6820 jest 2 lata młodszy od kolegi.
Jeszcze jedna sprawa są podobno dwie plotki na temat serii 6020 Premium .Jedna mówi że cała seria to ten sam ciągnik
różniący się oprogramowaniem ,oponami ,obciążeniem i pompą hydrauliki a druga mówi że jedna seria jest od 6120-6520 a
druga od 6820-6920S.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sria 6020 -wada fabryczna mechanizmu róznicowego Dzisiaj, 19:23
  •  

#2 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 19:49

Sria 6020 -wada fabryczna mechanizmu róznicowego Na pewno różniący się oprogramowaniem ale nie tylko. Na pewno są 2 rodzaje silników 4 i 6 garów.

I nie pisz głupot że 6520 to 6920 tylko inna pompa i oprogramowanie. Inny jest przedni most i podnośnik tylny.
6120 i 6220 są z turbo a od 6320 w górę z intercoolerem. Premium był od modelu 6320 więc ten 6120 to wersja z mechaniczną pompą i może mniej dopracowany bo to pewnie SE.

Do którego roku szła ta wadliwa wersja z wałkiem?

#3 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 09:32

Sria 6020 -wada fabryczna mechanizmu róznicowego Robert pisze te głupoty tylko dla tego że mi takie informacje przekazał servisant obsługujący mój ciągnik ;)
Ten kolegi nie wiem jaki model konkretnie ale ma 115 koni ,silnik 6 CR ,półbiegi elektryczne więc to chyba nie model
SE
Pax :)

Co do tej wadliwej serii to właśnie nie wiem czy akurat ten rocznik i partia ale kolegi JD jest z 2002 roku.
Informacje o tej wadzie otrzymałem również od takich obwoźnych mechaników co to chyba 2 powiaty obsługują i też o
tym słyszeli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 19:28

Sria 6020 -wada fabryczna mechanizmu róznicowego Jedno drugiego się kupy nie trzyma, najpierw piszesz że 6120 potem że 6 garów, to jedno drugie wyklucza.
2002 rok to pirewsze egzemplarze 6020 szły, mój się nie tyczy tego ;)

#5 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 07:02

Sria 6020 -wada fabryczna mechanizmu róznicowego ;)
Wiesz naprawdę nie pamiętam co to za numer miał na masce.Po prostu widzę gościa raz na rok na polu
i to w dodatku jak się zjedziemy w tym samym czasie :)
Na 100 % była to 6 z CR -dokładnie sobie go obejrzałem zanim podjołem decyzje o zakupie mojego 6820.
Ciekawe ile wypuścili tych ciągników z wadliwymi wałkami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 07:31

Sria 6020 -wada fabryczna mechanizmu róznicowego Napewno Twój jest z tym wałkiem.

Ha, ha, ha......
Tak się rodzi i rozwija plotka.