Ferdek07

TURDUS - cała prawda o tym oleju

Polecane posty

Adi96    1848

Nic tam wygórowanego,pokaże jak porobię orki zimowe wtedy zmienie olej.Foto wrzucę jutro tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ostatnio robilem remont silnika w bizonie i mechanik z wieloletnim doswiadczeniem nie poleca Turdusa do silników wolnoobrotowych tylko zwykly superol cc40 a Turdus jego zdaniem jest ok do Perkinsów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7942

dam Ci radę :D zmień mechanika :D Perkins szybciej się kręci np. od silnika w bizonie ? Bez urazy ale kto takie głupoty łyka ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W POMie 😛

Silnik w Bizonie tak 2100 obr/min a perkins (moze bardziej mowa o starszych 3 cyl) to i 2500 w transporcie się lata ciagnikiem a w Tarpanach znacznie wieksze obroty osiagaly wiec akurat w tym jest logika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co mają wysokie obroty do tego jeśli chodzi o silniki diesla,jeden i drugi osiąga temperaturę i ochrona musi być a zwłaszcza że one w lato pracuja

Jazda na superolu tak wygląda36445435a0ad1666gen.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7942
27 minut temu, pawlus224 napisał:

W POMie 😛

Silnik w Bizonie tak 2100 obr/min a perkins (moze bardziej mowa o starszych 3 cyl) to i 2500 w transporcie się lata ciagnikiem a w Tarpanach znacznie wieksze obroty osiagaly wiec akurat w tym jest logika .

to nie ma znaczenia. Mechanik ma dziwne teorie, mi jakby polecił superol to bym mu tym superolem po zawiasach polał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@Adi96 skoro jazda na superolu tak wygląda to ja jestem ciekaw co się dzieje wewnątrz silnika po 30 latach użytkowania,dodam tylko że po sianokosach zaczął walić olejem przez kolektor wydechowy i to też ma najprawdopodobniej wpływ moim zdaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
2 minuty temu, akowicz111 napisał:

Panowie jak myślicie na czym się jeździło 30 lat temu i jaki był wybór .  Postęp idzie …. 😎

Wtedy to przeważnie był superol CC30 ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wiadomo jak było 30 lat temu,chodzi o to że ludzie do dziś zalewają tym szajsem olej nie wytrzymuje temperatur i się zapieka.Nic wygoni tego spalonego szajsu z tych pierścieni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Wystarczy spojrzeć do kart produktu, jaka kolosalna różnica jest pomiędzy superolem, a turdusem. Turdus spoko, jednak ja poszedłem w kierunku STOU i teraz leję Revline kratos 10w40. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7942
revline to oleje z rafinerii w Jaśle, czyli mają swoje odpowiedniki pod nazwą jasol, jesteś kolego z tego oleju zadowolony czy tak o, bo o Jaśle to różne opinie krążą a raczej o ich olejach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jasol czyli najtańsze oleje .

Cóż do c-330 w instrukcji zalecano superol CB wiec jeszcze gorszy .

To nie jest tak ze Ja ślepo wierzę w to co ten mechanik mowi ale i nie od dzis on naprawia silniki bo ma 68 lat , złych opinii o jego robocie nie słychac a wrecz przeciwnie wiec nie widzę powodu by mu nie zaufac ?

Moze nie jest wcale złą metodą w moim przypadku lac ten superol do bizona skoro rocznie koszę 15-20 ha to moze lepiej lac gorszy olej a co roku wymienic - jak sadzicie ?

Co do Turdusu to chcialbym w 3512 i mf 675 przejść na cos pewnego i lepszego ale znowu bez szaleństw , co polecicie lepszego a niewiele drozszego od Turdusa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Ja w nh 5020 w tym roku pierwszy raz zalalem turdusa traktorek 8lat znajomy mówi ze do nich nie ma sensu lepszych lac a co polecicie do skrzyni bo musze caly wymienic od nowosci nie byl zmieniany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ja przeszedłem z turdusa na fuscha.

Nie wiem czemu ale dwie ostatnie zmiany turdusa wypadaly po 80-90 mtg, silnik w ciężkiej pracy musiał trzymać obroty powyżej 1000, bo migala kontrolka oleju, i czuć było spalenizne przy wymianie.

Teraz fusch ma już nabite 170 mtg, nie czuć spalenizny, a ciśnienie trzyma nadal bardzo dobrze☺

Także wole zalać lepszy i później zmieniać niż tańszy a częściej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja mam wszystkie maszyny na turdusie i jest ok.Ale ciagniki robią ok.100 godzin rocznie więc mało i stoją w zimie.Gdyby przebiegi były wieksze raczej polecilbym cos lepszego.Kiedyś robiłem silnik w Zwoleniu i kazali zalać turdusem aby nie stracić gwarancji .W anglii jak pracuje to ciagniki serwisuje dealer ale bywa zazwyczaj że w nawale pracy  przekracza się godziny i nawet....uwaga do 1000 h wymiane oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj