Skocz do zawartości

Zdjęcie

TURDUS - cała prawda o tym oleju

120 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 13:51

TURDUS - cała prawda o tym oleju Przeglądam różne fora i ile negatywnych opinie tyle samo pozytywnych o tym oleju, to w końcu jak to jest, dobry czy nie bardzo, mechanicy niby się żalą że dużo osadów jest ale dlaczego miałby być osady jeśli jest API-CH, no i nie ma w ogóle żadnych informacji o "lepszych" odmianach turdusa półsynetycznych i turdus powertec, dlaczego są 2 linie olei półsynetycznych i synetycznych powertec, np. turdus powertec 15w40 semisynetyk i turdus semisyntetyk CF 10w40, to semisynetyk może mieć API-CF, czy to jest minimalny dopuszczalny API silnika w jakim może być zalany ten olej?
Dlaczego na stronie lotosu turdus powertec semisynetyk opisują jako "dopuszczalny" do agrofarma 85 a już zalecany do agrofarma 420?
Lepszy ten powertec z API-CI, czy turdus 10w40 z api-CH (tylko dlaczego w nazwach podają CF?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TURDUS - cała prawda o tym oleju Dzisiaj, 11:21
  •  

#2 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 18 kwiecień 2010 - 13:58

TURDUS - cała prawda o tym oleju Ja mamzalanego JD Turdusem, tak powiedział handlarz, i jak będe wymieniał to chyba też go zaleje Turdusem. Fuscha u nas nie można dostac, więc tylko turdus pozostaje ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:08

TURDUS - cała prawda o tym oleju U nas w ciągnikach i kombajnie od kilkunastu lat (oczywiście wymieniany) jest Turdus i nie widzę żadnych osadów.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:21

TURDUS - cała prawda o tym oleju My lejemy Turdusa do kombajnow i ciagników i nie bylo zadnych problemów z silnikami w tych maszynach.
Z osadami to jest troche prawdy bo 15w40 nie ma wysmienitych wlasciwosci myjacych co widzialem po rozebranym silniki JD ale tragedii nie ma,bo wieksze osady widzialem w osobówkach po Castrolach syntetykach.

#5 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:22

TURDUS - cała prawda o tym oleju u mnie dwa kombajny,liaz, trzy ursusy chodzą na turdusie i nic się nie dzieje, jedynie w liazie robi się czarny jak smoła, ale to wina pewnie silnika, @Ferdek ja wysłałem do ciebie pw? bo coś nie pamiętam

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:24

TURDUS - cała prawda o tym oleju Tak doszło pw ;) a stosuje ktoś te półsynetyki turdusa?

#7 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:17

TURDUS - cała prawda o tym oleju Ja też mam zalany Turdusem silnik w John Deere i nie wiedzę żadnych problemów od wymiany do wymiany.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2010 - 16:10

TURDUS - cała prawda o tym oleju Ja też powiem że u nas są zalane 4 ursusy, bizon i sieczkarnia claas i jak do tej pory nie było z nimi żadnych problemów.

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 kwiecień 2010 - 16:27

Ja mamzalanego JD Turdusem, tak powiedział handlarz, i jak będe wymieniał to chyba też go zaleje Turdusem. Fuscha u nas nie można dostac, więc tylko turdus pozostaje ;)

A ten FUCHS jest taki dobry? Pytam bo ostatnio przyglądałem się bańkom właśnie tej firmy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 18 kwiecień 2010 - 17:44

TURDUS - cała prawda o tym oleju Nie wiem czy jest dobry, ale ma specyficzny olej przeznaczony do JD 6100 (tak pisze na stronie oleju, dlatego też brałem go pod uwagę ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 18:36

TURDUS - cała prawda o tym oleju wszsyscy lejecie zwykłego turdusa a co z tym powertec jest na rynku od 2005 r nikt tego nie używa?

#12 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 18:42

TURDUS - cała prawda o tym oleju a nawet jakby uzywal to jak organoleptycznie stwierdzic czy cos jest lepsze czy gorsze?

moim zdaniem najbardziej nalezy sie sugerowac marka i modelem oleju wskazanym przez producenta. czasem niektorzy producenci pojazdow podaja dodatkowe normy/klasyfikacje i ich nalezy bezwzglednie przestrzegac, pozniej dopasowywac olej wg uniwersalnych kryteriów.
jesli jakis producent wskazuje jakich olejow uzywa tak generalnie (np. renault - elf), to nie dlatego ze wg renaulta elf jest lepszy od castrola, tylko dlatego ze wspolnie z elfem prowadza badania i wg nich sa budowane silniki, co moze miec jakis minimalny skutek w uzytkowaniu.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:55

Przeglądam różne fora i ile negatywnych opinie tyle samo pozytywnych o tym oleju, to w końcu jak to jest, dobry czy nie bardzo, mechanicy niby się żalą że dużo osadów jest ale dlaczego miałby być osady jeśli jest API-CH, no i nie ma w ogóle żadnych informacji o "lepszych" odmianach turdusa półsynetycznych i turdus powertec, dlaczego są 2 linie olei półsynetycznych i synetycznych powertec, np. turdus powertec 15w40 semisynetyk i turdus semisyntetyk CF 10w40, to semisynetyk może mieć API-CF, czy to jest minimalny dopuszczalny API silnika w jakim może być zalany ten olej?
Dlaczego na stronie lotosu turdus powertec semisynetyk opisują jako "dopuszczalny" do agrofarma 85 a już zalecany do agrofarma 420?
Lepszy ten powertec z API-CI, czy turdus 10w40 z api-CH (tylko dlaczego w nazwach podają CF?

Trzy rzeczy:
1. klasyfikacja API oraz ACEA
2. aprobaty producentów
3. własności fizyko-chemiczne

...i powinno być klar. Wszystko jest na stronie producenta, można popatrzeć, porównać. Z pomocą przychodzą też takie animacje http://sas-origin.on...P/HD/index.html (w prawym dolnym rogu można przełączyć na oleje do osobówek).

Z ciekawostek - do 2011 roku ma zostać wycofana klasa API CF http://www.api.org/c...celicensees.pdf

@Ferdek, jakie konkretnie informacje Cie interesują? Turdus ma dwie linie zapewne ze względu na dwie różne bazy na których powstają oleje. Jeżeli olej ma jakąś klasę to właściwy będzie wtedy gdy spełnia ona minimum wymagane przez silnik lub więcej - to tak ogólnie. Jakieś pytania, niejasności? Chętnie odpowiem ;)

#14 Share jucha62

jucha62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 20:37

TURDUS - cała prawda o tym oleju Gdybyście wiedzieli ile "Turdusa" sprzedają różni pseudodystrybutorzy, hurtownie i sklepy,
to nie dziwilibyście się, że są opinie pozytywne i skrajnie negatywne.
Turdusa w Polsce sprzedaje się 3 razy więcej niż go produkuje Lotos.
Więc skąd bierze się tyle Turdusa w Polsce, skoro nigdy nie wyprodukowano tego oleju w takich ilościach?

Nigdy nie kupujcie tzw. Turdusa z "luzu", bez oznaczeń, bo raczej nie jest to Turdus.
Tylko oryginalne opakowania.
Wtedy nie będziecie mieć takich pytań.

#15 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 07:51

TURDUS - cała prawda o tym oleju Jucha62 masz rację Turdus luzem to superol albo jeszcze gorszy muł. Po orginalnym Turdusie silnik jest czyściutki, wiem bo regulowałem wielokrotnie zawory w silnikach z różnymi olejami a na klawiaturze osady widać najlepiej.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 09:36

TURDUS - cała prawda o tym oleju a superol luzem po 5zł/l to co to może być? tylko taki leje do c 330 i czasami do mf-a i chodzą :rolleyes:

#17 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 16:09

TURDUS - cała prawda o tym oleju To wlej Superol do Lambo, puść w robotę i potem pogadamy :rolleyes:

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 16:24

TURDUS - cała prawda o tym oleju zaraz tam do lambo, ale słyszałem że i superole i inne najtańsze najtańsze oleje hydrauliczne też podrabiają, także nawet na superolu luzem można się przejechać :rolleyes:

#19 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 16:28

TURDUS - cała prawda o tym oleju a co można podrobić w superolu? Czy jest coś gorszego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 16:43

TURDUS - cała prawda o tym oleju ja leje superol (nie luzem) do zetora 7211 i innych ciagnikow i maszyn od zawsze. Nie zauwazylem jakichs zmian, czy usterek w zwiazku z tym. Zetor ponad 8tys mth.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.