andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

gucik131    28

teraz maja gięte ramy i wysokie wieżyczki, mnie ona nie potrzebna taka wysoka, kiedyś sobie zapomniałem i przy wjeździe do garażu zahaczyłem, oczywiście delikatnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

MAM PROBLEM. a dokładnie wujek, kupił opryskiwacz tej firmy 600l, 12m, rozdzielacz DURO 3 sekcyjny i pompa biardzkiego 120l wspolpracuje z C 360 3p i problem lezy w tym ze za chiny zadna wydajnosc sie nie zgadza z tabela, zeszlismy juz nawet do min 2 at. i nadal wylatuje 400l... przezucilismy na zolte koncowki to 300l ale tak nie moze byc;/ co oze byc nie tak? a jest wgl mozliwosc ze wymienia na inny opryskiwacz? PILNE PROSZE

rozdzielacz.

Miałem ten sam problem , wydajność 400-450l/ha , Piotr S tutaj z forum mi powiedział bym zmienił rozdzielacz.

Zmieniłem i teraz na niebieskich dyszach przy 3atm i jak jadę 4 biegiem C-330 1200-1600 obrotów wypryskuje mi 280-300l cieczy na /ha.

Tak sobie na pokretle ustawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Mam 400l Biardzkiego, teraz rozpoczął trzeci sezon. Wczoraj pękła membrana powietrzna, i zaczął pryskać pulsacyjnie. Ale to jest normalne zużycie eksploatacyjne. Wadą są ramiona, a raczej bardzo miękki profil, w którym mają się zatrzymywać lance po rozłożeniu. U mnie się już tak wytarł, że jadąc pod lub z górki lance się składają. Największa wada to końcówki. Po sezonie powinny być już wszystkie wyrzucone. Pryskają jak chcą. W tym roku zmieniłem na ceramiczne. Najgorsze są te końcówki do RSM-u. Jedne leją, z drugich kapie, a kilka niemalże pryska - i tych kilka sztuk w tym roku załatwiło mi pszenżyto - ładnie przypaliło. Na przyszły sezon na pewno do wymiany.

Niemniej ten opryskiwacz jest lepszy od poprzedniego rzemiosła jaki posiadałem. Większe wymogi chyba należy oczekiwać od tych droższych sprzętów. W końcu ten opryskiwacz jest wart tyle co komplet dobrych końcówek i głowiczek - a może i mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer360    0

u mnie za 2 zlote to bosmana sobie kupie a te zwykle tyle kosztuja to jeden badziew szkoda nerwow zalozylem ceramiczne dwustrumieniowki i do rsm ceramike plus filtry liniowe az sie chce teraz psikac a przedtem co roz wyskakiwalem i szczoteczka do zebow czyscilem szlak mnie malo nietrafil wlozylem 2 kola i mam problem zglowy na dlugie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer360    0

wedlug mnie najlepiej wyglada biardzki 600lit naprzyklad 3 ha na raz nieopryskasz lepiej miec troche

zapasu wziołbym 800li jeżeli siejesz rzepak to tylko z dużą wieżyczką i najlepiej jak są podnoszone lance chydraulicznie czsami w rzepaku trzeba podniesc bo rzepak niezawsze jest równy a zwłaszcza gdy pryskasz na sklejanie bo chodzenie w takim nie jest łatwe. Ja mam biardzkiego 800l 15 m lanca chydrauliczznie podnoszony wysoka wieżyczka jestem zadowolony kupilem w tolmecie na allegro dalem w ubieglym roku 5150zl Kolega też u nich kupił mówił że 3 stówki utargowal .Ważna też jest rama gięta nierwie rzepaku. Stabilizacja jak dobrze wypośrodkujesz działa dobrze .Jedynie ta śruba którą dokręcasz środek stabilizacji jest plaska i lance się przesuwają wystarczy jej zrobić stożek dokręcic i jest ok.Tyle na temat tego opryskiwacza .Pozdrawiam.

 

dzwigam go sześdzieśiatką i daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Panowie możecie sie pochwalić (kiedy za ile i jaki kupiliscie opryskiwacz biardzkiego)

Ja zamawiałem w kielcach na targach a potwierdzenie z danymi wysłałem e-mile 15 marca i jeszcze do mnie nie dotarł (przyczepiany 1500l 15belka na pełnym hydropaku za 30tyś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balandos    0

a nie lepiej same przerobić ten który mam kupić beczkę 800 litrów za 70 zł dorobic ramę lance przeżucić i je przedłużyc i by mnie kosztowało około 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy planuje zakupic biardzkiego 400l i 12m lance mialby pracowac na 30ha. Chciałbym zapytac jakiego kupic, ponieważ jest dodatkowe wyposażenie do wyboru:

 

Standard kosztuje: 2580zł i do tego:

 

100zł za potrójne koncówki

700zł za siłownik ( nie wiem o co chodzi)

400zł za zawór stałocisnieniowy (?)

500zł za stabilizacje hydrauliczną

 

Co według was warto dobrac z wyposazenia dodatkowego ? Czy moze nie wybierac nic i kupic opcje standardową z pojedynczymi koncówkami za 2580zł ? PRosze o rade. Pozdrtawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

W tych czasach nie kupuje się opryskiwacza z pojedynczymi końcówkami, a co do tej dopłaty do potrójnych to chyba ktoś chce cię orżnąć bo o ile dobrze wiem to one są w standardzie w tej firmie. Te 700 zł jest za siłownik do podnoszenia lanc (podobno bardzo przydatne w rzepaku). Często zamykasz pojedyncze sekcje? Jeśli tak warto dopłacić do do stałociśnieniowego rozdzielacza. Przy tej szerokości belki nie bawił bym się w hydrauliczne poziomowanie belki chyba że naprawdę Masz bardzo górzyste pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

panowie a dlaczego wszyscy pryskają niebieskimi końcówkami ja pryskam na żółtych bo przy niebieskich za dużo cieczy wychodzi, wiem już ktoś tutaj o tym pisał ale przy żółtych jest dobrze i tak robię czy efekty takiego pryskania będą gorsze o co chodzi z tymi kolorami,dodam że ciśnienie mam około 3at. prędkośc 6km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

zelży jak zalecają na środkach najczęściej średnio kropliste i to są własnie niebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18
Napisano (edytowany)

zgadza się niebieskie są średniokropliste ale prze tych na 1ha wyjdzie mi z 350l i nie wiem co z tym zrobic żeby zmniejszyc ilośc,czy stosowanie żółtych do Lintur+Apyros może ograniczyc działanie bo w tym roku nie za bardzo chwasty mi poginęły w pszenżycie

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

możesz zmniejszyć ciśnienie, możesz zwiększyć obroty i ująć ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie na niebieskich końcówkach 3 atm. i 6km/h wychodzi ok. 250l. i prawie idealnie z tabelką wiec albo coś masz z prędkoscia nie tak albo z zegarem na opryskiwaczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Ja zrobiłem raz zabieg Zeusem na żółtych końcówkach. Efekty do d..y. Pierwsza sprawa to sitka wewnętrzne są niedostosowane do tych dysz, co skutkowało ciągłym zapychaniem dysz. Druga sprawa to mgiełka bardzo podatna na znoszenie oraz prądy powietrza od powierzchni gleby (zapomniałem jak się nazywa to zjawisko). W każdym razie następowało podbicie oprysku do góry mimo bezwietrznej pogody.

Na niebieskich spokojnie idzie robić 250l/ha.

Co do postu kolegi zdzichu124 - to na 30ha ja bym zastanowił się nad ciąganym np 1500l - kwestia jakie są pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Czyli brac z potrojnymi koncowkami i warto doplacic do zaworu cisnieniowego i na tym koniec. Jest mozliwosc obslugi opryskiwacza z kabiny? Czy trzeba recznie otwierac? A co do pojemnosci to sie zastanawiam. 30ha wszystko w kukurydzy, czyli 4 opryski w sezonie, co daje 120ha wypryskanych rocznie. Ten 400l bedzie za maly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

pierwszy sezon pryskam bierdzkim 1500 w standardzie i narazie ok dałem 18000 tys w styczniu zawór stałociśniniowy bardzo przydatny .jak dlamnie wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

U mnie na niebieskich końcówkach 3 atm. i 6km/h wychodzi ok. 250l. i prawie idealnie z tabelką wiec albo coś masz z prędkoscia nie tak albo z zegarem na opryskiwaczu .

 

no i mam kolejny problem z tym Biardzkim , pryskam ciągnikiem z licznikiem prędkości więc tu chyba nie będzie źle a co do ciśnienia to ch..era wie ktoś tu pisał że po wykręceniu zegara powinien tam być olej więc dziś zadzwoniłem do producenta i tego mi nie potwierdził poradził mi tylko abym odkręcił ciśnienie na min. i powinno spaść nawet do 1at. a jeżeli zegar dalej nie będzie reagował to mam zadzwonić i wtedy rozdzielacz wymienią mi na nowy, pożyjemy-zobaczymy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer360    0

Koledzy planuje zakupic biardzkiego 400l i 12m lance mialby pracowac na 30ha. Chciałbym zapytac jakiego kupic, ponieważ jest dodatkowe wyposażenie do wyboru:

 

Standard kosztuje: 2580zł i do tego:

 

100zł za potrójne koncówki

700zł za siłownik ( nie wiem o co chodzi)

400zł za zawór stałocisnieniowy (?)

500zł za stabilizacje hydrauliczną

 

Co według was warto dobrac z wyposazenia dodatkowego ? Czy moze nie wybierac nic i kupic opcje standardową z pojedynczymi koncówkami za 2580zł ? PRosze o rade. Pozdrtawiam

potrójne końcówki ,siłownik.zawór stałocisnieniowy ja bym to brał niezalażnie ile zamkniesz sekcji utrzymuje stałe cisnienie wypryskanej cieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer360    0

witam .kostek 12.kolego miałem podobny problem z tym cisnieniem biardzkiego .kręciłem żeby ustawić3 at a cieczy szło ze 400l/ha i niemogłem go ustawić .Kupiłem biardzkiego w Tolmecie na allegro i zadzwoniłem do Tolmetu gościu mi powiedział żeby odkręcić zegar mam wlać przez ten mały otwór olej jadalny i zakręcić i ma być dobrze ,i tak było reagował na mały ruch W rozdzielaczu jest membrama gumowa .od środka ciśnie ciecz a na jej zewnątrz ma być olej [orginalnie to jest jakaś gliceryna ] któa to ciecz cisnie w membrame przepycha olej na zegar uzyskując dokładny pokaz cisnienia i tak to ma być ,Mógłbyś wywalić te membrame ale szybciej zużywa si zegar i też było by dobrze. ta membrama zabespiecza zegar.Chyba Biardzki niewie co sprzedaje ;a może on gotowe rozdzielacze sprowadza i niezna zasade ich działania skoro ci tak powiedział.

 

Dodam jeszcze jak za słabo będzie dokręcony zegar to cisnienie wypcha gwintem ten olej i dalej bedzie żle.musisz to pilnować .ma tam być zawsze olej i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer360    0

tu masz numer tel. do Tolmetu zadzwoń i zapytaj 693280279. co ci powie czym trzeba uzupełnić w rozdzielaczu membrame, czym zalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj