Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#121 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 10 październik 2013 - 05:12

Opryskiwacz Biardzki [połączone] po pierwsze to pisz posty odrobinę czytelniej - interpunkcja, składnia i ortografia... A co do ustawienia opryskiwacza, to ciśnienie 3 bar ma być w czasie pryskania, a nie ustawiania ciśnienia na jałowych obrotach - masz trzy składowe na obliczenie dawki - ciśnienie, prędkość jazdy i rozpylacz jaki stosujesz. Jeśli w czasie jazdy na 1 biegu osiągasz większe ciśnienie niż w czasie jazdy na 2 (poprzez zwiększenie obrotów pompy) przy tej samej prędkości przejazdowej, a to oznacza, że zwiększa Ci się wydatek cieczy. A w ogóle to wystarczy 10-15 minut roboty na wykonanie próby przejazdowej i ustawisz sobie opryskiwacz idealnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 15:25
  •  

#122 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 październik 2013 - 23:13

Opryskiwacz Biardzki [połączone] No ortografię, brak znaków, interpunkcji to jakiś dramat. Cięzko zrozumieć o co chodzi. następnym razem dostanie bana bo już mu mało do 30 dni urlopu.
Najpierw sprawdź jaka szybkość osiąga ciągnik wg instrukcji, a jak są inne opony lub są już znacznie zużyte to odmierz 100m i licz czas przejechania ciągnika 100m. Jak to będzie 50 sekund to szybkość wynosi 7,2km/h; jak 60 sekund to 6km/h; jak 70sekund to 5,1km/h. Jak zmierzysz i czas będzie dłuższy lub krótszy to napisz bo mam tabele przeliczania czasu przejazdu na prędkość. Jak już będziesz wiedział że np na biegu 1 przy obrotach 1400 jedzie 6km/h i ustawisz 3 bary to powinno wyjść 240l/ha. Ja mam ustawione ciśnienie ok 2,7 bara prędkość 6,2 km/h i wychodzi 220l.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#123 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 25 październik 2013 - 15:14

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Wita peklo mi kolanko od wskaznika cieczy , zadzwonilem z prosba o wyslanie takiej czesci bo nie mozna dostac jej na miejscu i na drugi dzien kurier odwiedzil mnie z nowa czescia :) przypominam ze za wszystko czyli przesylka i nowa czesc nic nie zaplacilem takze serdecznie polecam ta firme.pozd

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share ArtGor

ArtGor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 październik 2013 - 21:45

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam. Też kupiłem ten opryskiwacz i mam takie pytanie. Otóż, ustawiłem ciśnienie robocze na poziomie 2 bar i jak jadę całą szerokością to jest ok, problem zaczyna się wtedy, gdy zamykam jedną sekcję lanc i wtedy ciśnienie wzrasta dwa razy i już mam 4 bary. Wiecie co może być przyczyną?

#125 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 październik 2013 - 05:52

Opryskiwacz Biardzki [połączone] A masz zawór stałociśnieniowy? Jeśli nie to jest to całkowicie normalne, a jeśli masz to trzeba go wyregulować.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#126 Share ArtGor

ArtGor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 październik 2013 - 16:41

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Sam nie wiem, nie znam się na tym. Wstawię zdjęcie jak to wygląda
http://www.biardzki....ieszany-400.png

#127 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 październik 2013 - 07:20

Opryskiwacz Biardzki [połączone] masz zwykły zawór więc wzrost ciśnienia jest normalny, musisz za każdym razem regulować ciśnienie, no chyba że założysz zawór z kompensacją ciśnienia.

#128 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 12:19

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Wiecie jakiej firmy są montowane rozpylacze w tych opryskiwaczach, czy może Biardzki ma swoje. Jak myślicie warto zainwestować kilka stówek w nowe rozpylacze do tego opryskiwacza. Kupiłem go na wiosnę i niby dobra ilość cieczy mi wychodzi śor też raczej dobre stosuje a chwasty sobie rosną. Tzn w jednym miejscu widać oprysk działa a w drugim miejscu tak jak by było nie pryskane. Wniosek że słabo ciecz pokrywa chwasty.

#129 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 14:14

Opryskiwacz Biardzki [połączone] dobre rozpylacze to podstawa, garażowa produkcja jest tania, ale nic nie warta. Kup raz a dobrze, dbaj, żeby były czyste a na pewno będziesz zadowolony

#130 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:37

Wiecie jakiej firmy są montowane rozpylacze w tych opryskiwaczach, czy może Biardzki ma swoje. Jak myślicie warto zainwestować kilka stówek w nowe rozpylacze do tego opryskiwacza. Kupiłem go na wiosnę i niby dobra ilość cieczy mi wychodzi śor też raczej dobre stosuje a chwasty sobie rosną. Tzn w jednym miejscu widać oprysk działa a w drugim miejscu tak jak by było nie pryskane. Wniosek że słabo ciecz pokrywa chwasty.

Wyjmi jeden rozpylacz i sprawdź firmę :) na górze rozpylacza lub z boku powinien być napisany typ oraz firma.
Jeżeli nie jesteś pewien czy dobrze wylewają oprócz wizyty na stacji na stole można od biedy zrobić mały teścik samemu.
Weź menzurke czy wiadereczko z podziałką, zegarek i jazda.
Ustal jakiej firmy masz rozpylacze i do nich znajdź tabelę różne marki mogą mieć nieznaczne różnice np. 3 Bary rozpylacze 03
lechler 1,19l/min, teejet 1,18l/min, albuz 1,20l/min

Ze stoperem odmierz 30s i powinieneś mieć połowe tej wartości oczywiście pomiar nienajdokładniejszy przy tym ciśnieniu trochę kropelek np z wiadereczka poprostu wyleci :D
ale jeżeli źle wylewają napewno będzie spora różnica

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 21:48

Wiecie jakiej firmy są montowane rozpylacze w tych opryskiwaczach, czy może Biardzki ma swoje. Jak myślicie warto zainwestować kilka stówek w nowe rozpylacze do tego opryskiwacza. Kupiłem go na wiosnę i niby dobra ilość cieczy mi wychodzi śor też raczej dobre stosuje a chwasty sobie rosną. Tzn w jednym miejscu widać oprysk działa a w drugim miejscu tak jak by było nie pryskane. Wniosek że słabo ciecz pokrywa chwasty.

To taki opryskiwacz wiec nie wymagaj rozpylaczy lechlera, zapewne jest tam coś made in stodoła które po kilkunastu ha praktycznie do niczego się nadaje. Na wiosnę też będę kupować nowe.
Zapraszam na swój profil

#132 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:02

Opryskiwacz Biardzki [połączone] I jakie kupisz?Może takie jak te co mi kolega wyżej proponował

#133 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:10

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Jeszcze nie wiem szczerze mówiąc. Zastanawiam że czy wybrać 1 typ ale za konkretną kwotę czy te ciut tańsze ale 2 typy tzn średniokropliste i drobnokropliste.
Zapraszam na swój profil

#134 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 13:27

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Moim zdaniem taki zestaw, który powinien nam wszystko załatwić i którego ja używam to:
1) ID bardzo grube krople czyli wiatr mamy załatwiony, ale do oprysków drobnokroplistych kompletnie odpadają,
2) IDKT tutaj jest pole do zabawy mają dobre pokrycie + operując na ciśnieniu można w dość znacznym stopniu zmienić grubość kropli. Używam najwięcej i tak jak pisałem
przy 03 proponuje filtry liniowe oszczędzają masę nerwów :)
3) najzwyklejsze ST plastik 02 do randapowania, sklejania itp. tam gdzie najlepsza jest jak największa mgła (-) to wiar... wtedy znowu idkt ;] i większe ciśnienie

Nie jest to najtańsze, w wersji ceramicznej ale znowu plastik na dużym ciśnieniu bardziej w du** dostaje, a jak chcemy szybciej jechać to i ciśnienie musi być większe.
Można zwiększyć rozmiar dyszy wtedy pojedziemy wolniej, ale przy idkt w większym rozmiarze już kropelkę raczej mniej zmniejszymy :)
Na dzień dzisiejszy id raczej już bym nie kupił, no czasem się przydają, ale większość zabiegów wykonuję idkt. Może troszkę i z lenistwa nie chce się przekręcać :D

Oczywiście nie musi być to lechler inne firmy na pewno też mają odpowiedniki. Ja akurat do tej firmy jakoś jestem przekonany :)

#135 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 14:08

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Rozpylacze w biardzkim są z firmy MMAT.
@ karolr2
Może za szybko jedziesz, albo za mocno pylisz i dlatego jest tak kiepsko?

@ milanreal1
Ja się bardziej boje że całe głowice zaczną się szybciej sypać niż rozpylacze :D

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#136 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:03

Opryskiwacz Biardzki [połączone] A tu akurat się zgadzam, te głowice strasznie słabe, ale jeszcze jakoś się trzymają :D
Zapraszam na swój profil

#137 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:22

Opryskiwacz Biardzki [połączone] a ja już szósty sezon zakończyłem mam rozpylacze potrójne ustawione na średniokropliste (niebieskie) wcale ich nie przestawiam i narazie działają bardzo dobrze. Robię ponad 50 zbiorników rocznie.

#138 Share Pawel2606

Pawel2606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 18:44

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam panowie. Proszę rade, zamierzam kupić opryskiwacz biardzki 2000l belka15 wszystko w hydraulice. Cena bardzo przystępna bo 40tys brutto. Co o nim sądzicie? Ma ktoś podobny sprzęt? Przymierzałem się do tad-lena ale on wyjdzie ok 60tys a musze się zmieścić w tych 40tys

#139 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:14

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Koniecznie musi być nowy? Ja za takie pieniądze kupiłbym używkę jakiejś bardziej renomowanej firmy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share przemokras

przemokras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie

Napisany 04 styczeń 2014 - 21:28

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Biardzki ma w opcji komputer?

Dodaj odpowiedź