andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

maniek83    7

masz zwykły zawór więc wzrost ciśnienia jest normalny, musisz za każdym razem regulować ciśnienie, no chyba że założysz zawór z kompensacją ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wiecie jakiej firmy są montowane rozpylacze w tych opryskiwaczach, czy może Biardzki ma swoje. Jak myślicie warto zainwestować kilka stówek w nowe rozpylacze do tego opryskiwacza. Kupiłem go na wiosnę i niby dobra ilość cieczy mi wychodzi śor też raczej dobre stosuje a chwasty sobie rosną. Tzn w jednym miejscu widać oprysk działa a w drugim miejscu tak jak by było nie pryskane. Wniosek że słabo ciecz pokrywa chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

dobre rozpylacze to podstawa, garażowa produkcja jest tania, ale nic nie warta. Kup raz a dobrze, dbaj, żeby były czyste a na pewno będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Wiecie jakiej firmy są montowane rozpylacze w tych opryskiwaczach, czy może Biardzki ma swoje. Jak myślicie warto zainwestować kilka stówek w nowe rozpylacze do tego opryskiwacza. Kupiłem go na wiosnę i niby dobra ilość cieczy mi wychodzi śor też raczej dobre stosuje a chwasty sobie rosną. Tzn w jednym miejscu widać oprysk działa a w drugim miejscu tak jak by było nie pryskane. Wniosek że słabo ciecz pokrywa chwasty.

 

Wyjmi jeden rozpylacz i sprawdź firmę :) na górze rozpylacza lub z boku powinien być napisany typ oraz firma.

Jeżeli nie jesteś pewien czy dobrze wylewają oprócz wizyty na stacji na stole można od biedy zrobić mały teścik samemu.

Weź menzurke czy wiadereczko z podziałką, zegarek i jazda.

Ustal jakiej firmy masz rozpylacze i do nich znajdź tabelę różne marki mogą mieć nieznaczne różnice np. 3 Bary rozpylacze 03

lechler 1,19l/min, teejet 1,18l/min, albuz 1,20l/min

 

Ze stoperem odmierz 30s i powinieneś mieć połowe tej wartości oczywiście pomiar nienajdokładniejszy przy tym ciśnieniu trochę kropelek np z wiadereczka poprostu wyleci :D

ale jeżeli źle wylewają napewno będzie spora różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiecie jakiej firmy są montowane rozpylacze w tych opryskiwaczach, czy może Biardzki ma swoje. Jak myślicie warto zainwestować kilka stówek w nowe rozpylacze do tego opryskiwacza. Kupiłem go na wiosnę i niby dobra ilość cieczy mi wychodzi śor też raczej dobre stosuje a chwasty sobie rosną. Tzn w jednym miejscu widać oprysk działa a w drugim miejscu tak jak by było nie pryskane. Wniosek że słabo ciecz pokrywa chwasty.

To taki opryskiwacz wiec nie wymagaj rozpylaczy lechlera, zapewne jest tam coś made in stodoła które po kilkunastu ha praktycznie do niczego się nadaje. Na wiosnę też będę kupować nowe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeszcze nie wiem szczerze mówiąc. Zastanawiam że czy wybrać 1 typ ale za konkretną kwotę czy te ciut tańsze ale 2 typy tzn średniokropliste i drobnokropliste.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Moim zdaniem taki zestaw, który powinien nam wszystko załatwić i którego ja używam to:

1) ID bardzo grube krople czyli wiatr mamy załatwiony, ale do oprysków drobnokroplistych kompletnie odpadają,

2) IDKT tutaj jest pole do zabawy mają dobre pokrycie + operując na ciśnieniu można w dość znacznym stopniu zmienić grubość kropli. Używam najwięcej i tak jak pisałem

przy 03 proponuje filtry liniowe oszczędzają masę nerwów :)

3) najzwyklejsze ST plastik 02 do randapowania, sklejania itp. tam gdzie najlepsza jest jak największa mgła (-) to wiar... wtedy znowu idkt ;] i większe ciśnienie

 

Nie jest to najtańsze, w wersji ceramicznej ale znowu plastik na dużym ciśnieniu bardziej w du** dostaje, a jak chcemy szybciej jechać to i ciśnienie musi być większe.

Można zwiększyć rozmiar dyszy wtedy pojedziemy wolniej, ale przy idkt w większym rozmiarze już kropelkę raczej mniej zmniejszymy :)

Na dzień dzisiejszy id raczej już bym nie kupił, no czasem się przydają, ale większość zabiegów wykonuję idkt. Może troszkę i z lenistwa nie chce się przekręcać :D

 

Oczywiście nie musi być to lechler inne firmy na pewno też mają odpowiedniki. Ja akurat do tej firmy jakoś jestem przekonany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1329

Rozpylacze w biardzkim są z firmy MMAT.

@ karolr2

Może za szybko jedziesz, albo za mocno pylisz i dlatego jest tak kiepsko?

 

@ milanreal1

Ja się bardziej boje że całe głowice zaczną się szybciej sypać niż rozpylacze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A tu akurat się zgadzam, te głowice strasznie słabe, ale jeszcze jakoś się trzymają :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a ja już szósty sezon zakończyłem mam rozpylacze potrójne ustawione na średniokropliste (niebieskie) wcale ich nie przestawiam i narazie działają bardzo dobrze. Robię ponad 50 zbiorników rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Witam panowie. Proszę rade, zamierzam kupić opryskiwacz biardzki 2000l belka15 wszystko w hydraulice. Cena bardzo przystępna bo 40tys brutto. Co o nim sądzicie? Ma ktoś podobny sprzęt? Przymierzałem się do tad-lena ale on wyjdzie ok 60tys a musze się zmieścić w tych 40tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi być nowy? Ja za takie pieniądze kupiłbym używkę jakiejś bardziej renomowanej firmy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biardzki ma w opcji komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekoo    0

Witam, niedawno kupiłem opryskiwacz biardzki 600l 15 m lance . Jakie ustawić ciśnienie , obroty silnika , dodam, że będę pryskał na 3 biegu c 360 żółtymi końcówkami 300l wody na 1 ha .

Edytowano przez jarekoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekoo    0

Ma potrójne końcówki, zawór stałociśnieniowy , ,stabilizacja belki mechaniczna , cena 3900 , bez zaworu taniej o 300 . Kupiłem jego od takiego handlarza co po rynkach sprzedaje. woj lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak się zepsuje to będziesz go po tych rynkach szukał :D

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktoś może czy robią belki do opryskiwacza 21m? i jakiej firmy komputer montują jeśli takowy montują.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Biardzki raczej nie. Komputery pewnie tak, ale 21m chyba nie robią.

Edytowano przez Kalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zadzwonilem zapytalem się o komputer i belkę 21m.

Komputer montuja firmy berolini a belka 21m będzie dopiero montowana w marcu.

Za opryskiwacz z całym wypasem jakim tam maja (2000l, belka 18m, komputer, elektrozawory, hydrauliczne rozkladanie , pompa chyba 170l) wołają 39 tys brutto. Z belka 21m cena będzie wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekoo    0

Nie przesadzaj z częściami nie jest tak żle w każdym sklepie z częściami do maszyn rolniczych kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj