Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#101 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 11:08

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ustawia się na czystej wodzie, bo ustawianie na cieczy roboczej jest trochę kosztowne :lol: Lejesz wodę, włączasz wszyskie sekcje, włączasz WOM, ustawiasz obroty jakimi pryskasz, przestawiasz zawór na pozycję pracy i ustawiasz.

Edytowany przez jajonasz, 18 czerwiec 2013 - 11:09.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 09:43
  •  

#102 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 14:25

Opryskiwacz Biardzki [połączone] ok dzięki

#103 Share azxx12

azxx12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 16:40

Opryskiwacz Biardzki [połączone] witam mam takie pytanie mam opryskiwacz 400l belka 12m i chcialbym zapytac jakie ciśnie powinnien zegar pokazywać zeby dawka wychodziła 200l/ha, prosze o szybkie odpowiedz, pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 18:29

Opryskiwacz Biardzki [połączone] np rozpylacze rozmiar 025 fioletowe 3 bary przy 6 km/h da 200 l/ha
lub rozpylacze rozmiar 03 niebieskie 4 bary przy 8 km/h da 209 l/ha
itd, rozmiar rozpylacza, ciśnienie i prędkość, dobierając wg wzorów lub tabel można uzyskać żądaną dawkę cieczy robocze na hektar

http://albuz.pl/wp-c...polski-pdf1.pdf

#105 Share azxx12

azxx12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:52

Opryskiwacz Biardzki [połączone] panowie mam problem jak pryskam to ciecz tak pulsuje i skacze przewody,pozyczalem opryskiwacz i sadze ze bawil sie pokretłem od cisnienia dlatego pytałem jakie cisnie powinno byc dodam ze rozpylam na niebieskich koncowkach. czy wskazowka powinna pokazywac do poczatku zielonego na zegarze dobrze mysle??

#106 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 22:10

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Nie masz ciśnienia powietrza w głowicy nad przeponą, lub masz baaardzo niskie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#107 Share azxx12

azxx12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 22:35

Opryskiwacz Biardzki [połączone] hm a gdzie ta przepona sie znajduje??? i jak zmienic cisnie na wieksze

jak sprawdzic cisnie w tej głowicy??

#108 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 06:12

Opryskiwacz Biardzki [połączone] a oprócz ciśnienia powietrza w pompie sprawdź:
- szczelność układu ssącego
- czystość filtrów

#109 Share azxx12

azxx12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 07:56

Opryskiwacz Biardzki [połączone] własnie filtry były czyszczone obydwa , jakie ciśnienie powinnen zegar pokazywać bo jest na zielonym a wcześnie chyba było tylko do zielonego może to jest przyczynna????

#110 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 11:26

Opryskiwacz Biardzki [połączone] ciśnienie będzie ci pokazywać takie jakie ustawisz, jest to parametr regulacyjny (możesz regulować nim dawkę i wielkość kropli) więc nie ma znaczenia jeśli nie przekracza skrajnych wartości dla pompy, zaworu i rozpylaczy. Pulsacja ma inne przyczyny, sprawdź ciśnienie w akumulatorze powietrza i szczelność układu ssawnego. A jeśli to nie pomoże i filtry masz czyste na 100% (to że były czyszczone powiedzmy przed pożyczeniem nie znaczy, że są czyste) to czeka Cię rozbiórka pompy...
Sprawdzasz ciśnienie w akumulatorze (przeponie o której mowa była wcześniej) tak jak ciśnienie w oponach zwykłym zegarem, musi ono być prawidłowe dla ciśnienia roboczego, jeśli faktycznie ciśnienie masz podniesione to w akumulatorze może być za niskie, stąd ta pulsacja.
I na tak na przyszłość pamiętaj, że ciśnienie nie ustawia się raz na zawsze, to jedna ze zmiennych do ustawienia dawki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share azxx12

azxx12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 16:53

Opryskiwacz Biardzki [połączone] filtry sprawdzałem przed i po pożyczeniu wiec są na 100procent czyste. czyli mam sprawdzić ciśnienie na pompie co jest taki wentylek jak by tak dobrze rozumiem??? jakie powinno być tam ciśnienie i czy jeśli tam jest za dużo może powodować to pulsacje cieczy roboczej??? przepraszam za tak dużo ilość pytań ale nigdy nie miałem takiej sytuacji

#112 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 06:19

Opryskiwacz Biardzki [połączone] tak, ciśnienie sprawdzasz w tym wentylku, a jest ono uzależnione od ciśnienia na jakim pryskasz. Jeśli pryskasz między 2-5 bar to tam musi być ok. 2 bary, jeśli masz ciśnienie robocze między 5 a 10 bar to pompujesz 2-5 barów, w zależności do której z wartości krańcowych masz bliżej ze swoim ciśnieniem roboczym. To są akurat dane cometa, a w innych pompach może się różnić, choć z reguły pompuje się około połowy ciśnienia roboczego.

#113 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 19:17

Opryskiwacz Biardzki [połączone] W instrukcji od Biardzkiego pisze że powinno to być 1/3 ciśnienia roboczego. Ja mam 1bar w powietrzniku, a pryszczę ciśnieniem 3bary i jest git :)

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#114 Share azxx12

azxx12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 22:11

Opryskiwacz Biardzki [połączone] dzieki za porady jak to nic nie pomoze to sie odezwe dzieki pozdrowiam

#115 Share Tomek260294

Tomek260294

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:sportowe motocykle, maszyny rolnicze, rolnictwo

Napisany 09 wrzesień 2013 - 22:22

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Witam, mam problem z pompą w opryskiwaczu firmy Biardzki! Mam go 3 sezon i jak do tej pory bez awarii, ale gdy ostatni raz pryskałem nagle zaczęło coś klekotać w pompie (dosłownie jak bocian!) głośny i ciągły klekot i spadło ciśnienie z 4,5 na 2-3 waha się a momentami spada do 0,5. Moje pytanie brzmi... co jest tego powodem>>? Opryskiwacz 400l, belka 12m, pojedyńcze końcówki. A z oleju zrobiła się śmietana! zrobił się siwy i spieniony...

#116 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 wrzesień 2013 - 23:18

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Prawdopodobnie ciecz robocza przedostała się do oleju. Musisz rozebrać i zobaczyć. Nie radze dalej próbować pompy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#117 Share bamberka31

bamberka31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:38

Opryskiwacz Biardzki [połączone] `

Edytowany przez bamberka31, 06 październik 2013 - 17:48.

#118 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:14

Opryskiwacz Biardzki [połączone] witam nie moge ustawi opryskiwacza zbuczyn p329/2. 400 litry ustawiam 3 bary tak jak w książce i pryska mi jakieś 350 na ha przy biegu 1 w 4512 a niby pisze że powino przy 7 na godz lecieć 202 l co zrobic by dobre pryskał bo hce 200l na ha wyprskiwac bo mam pole daleko a jutro pryskanie opryskiwacz wczoraj odebrałem ze sklepu a jak dodaje gazu to wsakzuwka dochodzi do 5 bar

#119 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 październik 2013 - 21:24

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Zmniejsz ciśnienie. Na jakich obrotach masz te 3 bary, a na jakich obrotach 5 barów?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 09 październik 2013 - 22:33

Opryskiwacz Biardzki [połączone] no tak do 1200 to 3 a tak 1450 to i 5 ale to o obroty nie chodzi tylko o to że wylatuje więcej jak jeżdżę na 1 niż w książce pisze i nie wiem co jest a powinno na niebieskich końcówkach wylatywać 200 na 1/ha to coś jest nie tak przy 7 na godz tak jest w książce i nie wiem co się dzieje a ja wcześniej nie miałem takiego opryskiwacza i pytam ludzi co ustawiali ale każdy mówi że przy 3 bar wylatuje 200 4512 ma skrzynię od mf 255 to więc nawet na wyższych kołach jest ciut szybszy od mf 255 to powinno zostawać oprysku a nie braknąć a mam kawałki co mam krótko a szeroko i nie pogonie na 2 lub 3 tak jak piszą niektórzy powinno przy 7 na godz 200 l i 3 bar a wylatuje ze 350 a może 400 bo na 1,70 ha wyleciało 400 l a jeździłem i 2 i 1 bo samo jedynko by zbrakło a ludzie jeżdżą 1 wolno a dokładnie pomocy

Edytowany przez milanreal1, 10 październik 2013 - 23:03.
orty, literówki

Dodaj odpowiedź