andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stempos1980    7841

Koledzy rozerwało mi dziś rozdzielacz podczas szykowania oprysku na jare i teraz zasadnicze pytanie czy do 5 letniego opryskiwacz kupować już 3 badziewny rozdzielacz biardzkiego czy już inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Jak bym poszukał przyczyny rozerwania bo u mnie od 2003r rozdzielaczy nie sprawiał żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7841

Pierwszy rozdzielacz był wymieniony jeszcze na gwarancji bo był zanik ciśnienia całkowity a ten po wymianie to raz działał dobrze  raz nie. Nieraz przy regulacji ciśnienia wcale nie reagował dopiero jak ruszyło się dźwignią od przelew mieszanie to dopiero reagował mimo wymiany uszczelnień na korpusie pokrętła od regulacji ciśnienia i skręcenie i tak ciekło z niego aż do dziś do rozerwania. Pękł korpus od filtra który idzie na mieszadło. Rozdzielacz Duro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

ma ktoś przy opryskiwaczu biardzki sterownik optima 70 lub komputer comand 190 połączone z ciągnikiem starszej generacji np c 360? na jakiej zasadzie bierze on sobie prąd czy zwykła wtyczka jak do gniazda świateł przyczepy czy inne połączenie i trzeba coś przerabiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co za problem gniazdo zamontować? Pewnie 3 pin musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

być może tak nie wiem dlatego pytam. A jak jest z ustawieniem tego komputera comand 190? Jak się ustawi te wszystkie rodzaje dysz ile rozpylaczy na sekcji itp. to czy przy każdym odłączeniu od prądu komputera i ponownym włączeniu będzie trzeba ustawiać to od nowa czy komputer ma swoją pamięć i zapamiętuje te parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

jak się zadaje na comand 190 w biardzkim dawkę cieczy np 200 litrów i gdzieś na końcach się pryska np z wyłączona sekcją któraś to czy komputer to uwzględnia że sekcje wyłączone i leje ta sama ilość pozostałymi sekcjami czy zwiększa ilość i więcej wylewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

panowie co to moze byc ze opryskiwacz raz pracuje sobie na 2,2 bara, raz na 2,6 bar? przy opryskiwaczu nie regulowane nic. Czasami uda mi się wypryskać cały zbiornik na takim ciśnieniu jakie ma trzymać, czasami jest mniejsze i widze po cieczy ze za duzo powierzchni opryskałem. Jeśli przymknę daną sekcje to ciśnienie wzrasta ponad 3 bary. Dogrzebie sie jutro do filtra ssawnego ale raczej bedzie czysty, gdzie szukać dalej? Zawór stałocisnieniowy? Opryskiwacz z 2016


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

U mnie jest już chyba z 4 razy wymieniałem główny zawór czyli praca przelew i dziś znów. Po włączeniu połowa zadanego ciśnienia i pokrętło od regulacji nie reaguję na zmianę pozycji. Uj z takimi częściami zamiennymi


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym zaczął od sprawdzenia pompy może zaworek puszcza. Gość co od niego kupiłem Biardzkiego pryskal na peknietej membranie. Do pompy zajrzeć to pół godziny a remont z 50 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
33 minuty temu, Matey napisał:

panowie co to moze byc ze opryskiwacz raz pracuje sobie na 2,2 bara, raz na 2,6 bar? przy opryskiwaczu nie regulowane nic. Czasami uda mi się wypryskać cały zbiornik na takim ciśnieniu jakie ma trzymać, czasami jest mniejsze i widze po cieczy ze za duzo powierzchni opryskałem. Jeśli przymknę daną sekcje to ciśnienie wzrasta ponad 3 bary. Dogrzebie sie jutro do filtra ssawnego ale raczej bedzie czysty, gdzie szukać dalej? Zawór stałocisnieniowy? Opryskiwacz z 2016

Powiem tak, rozkręć pokrętła regulacji ciśnienia głównego i poszczególnych sekcji i wyczyść to a potem przesmaruj towotem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

dzieki panowie, zaczne od filtru ssawnego, pozniej zrobie jak @PRIMO radzisz a jak dalej beda problemy to rozbiore pompę. 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Czyszczenie filtrów, kalibracja i powietrznik nic nie dały, zajrzę jeszcze w rozdzielacz jutro jak nie to pompa na stół


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

Tak jak Bartek pisze zajrzyj najpierw w rozdzielacz, przez 4 lata użytkowania wymieniłem 2 I 2 pompy😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta sekcja jak ja otwierasz to klika jak inne? jak nie to pewnie pierścień zabezpieczający na niej pękł i daje jednocześnie po otwarciu na przelew i na belkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

 daje jednocześnie po otwarciu na przelew i na belkę. łatwo sprawdzić wystarczy odkręcić kolanko odchodzące od stało cisnieniowych sekcji i tak popryskaj trochę czy będzie lecieć woda z  tamtąd , ja u siebie już do tego rozdzielacza mam założony arag praca przelew, i zawór proporcjonalny i dalej to samo

Tak wygląda z zaworem proporcjonalnym, a tak mam zamontowane filtry sekcyjne może komuś się przyda

PHOTO_20190118_141115.jpg

PHOTO_20190118_141226.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
20 godzin temu, soltys48 napisał:

Tak jak Bartek pisze zajrzyj najpierw w rozdzielacz, przez 4 lata użytkowania wymieniłem 2 I 2 pompy😭

 

20 godzin temu, Bartek933 napisał:

Zawór praca/przelew będzie najprawdopodobniej winny

 

Dnia 14.10.2019 o 20:39, PRIMO napisał:

Powiem tak, rozkręć pokrętła regulacji ciśnienia głównego i poszczególnych sekcji i wyczyść to a potem przesmaruj towotem. 

Nalalem dzis troche wody, pojechalem sprawdzic jak duze cisnienie nabije no i dobijalem do 4,5 bara przy 2000 obr, dalej nic. Widzialem ze na przelewie woda wraca do zbiornika przy zaworze i sekcjach, dokręcenie tych regulacyjnych nakretek przy kazdej sekcji nic nie dalo, no to rozebralem sekcje, wszystkie uszczelki tam sa sprawne, zero syfu, nic sie nie przytkało, wyszczerbiło w plastiku, przesmarowalem, poskrecalem. Opryskiwacz bez problemu dobija mi teraz do 5 bar przy duzo mniejszych obrotach (na przelew mało co tam wraca), z tym ze slychac drgania i szumy przy pokretle od regulacji cisnienia. Rozebralem pokretlo, no i oringi i ta membranka ok, ale jest tam jakas tulejka plastikowa ktora jest nadpęknieta - widać to dopiero jak sie delikatnie scisnie tulejke kombinerkami - myslicie ze to moze byc to? jutro jade po ten cały regulator, zaloze i bede sie bawił dalej. Jak problem bedzie wracał to chyba zajrze do pompy bo tutaj juz sprawdziłem chyba wszystko


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

na przelew mało co tam wraca dlatego że pompa ma za małą wydajność według mnie, u mnie tak  samo mało wraca przelewem pompa 120l a belka 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
Dnia 15.10.2019 o 11:56, greg91 napisał:

Też obstawiam zaworki przy pompie tylko trzeba kupić dobre,

gdzie te dobre zaworki mozna kupic?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj