andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

jajonasz    1377

Ustawia się na czystej wodzie, bo ustawianie na cieczy roboczej jest trochę kosztowne :lol: Lejesz wodę, włączasz wszyskie sekcje, włączasz WOM, ustawiasz obroty jakimi pryskasz, przestawiasz zawór na pozycję pracy i ustawiasz.

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azxx12    0

witam mam takie pytanie mam opryskiwacz 400l belka 12m i chcialbym zapytac jakie ciśnie powinnien zegar pokazywać zeby dawka wychodziła 200l/ha, prosze o szybkie odpowiedz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

np rozpylacze rozmiar 025 fioletowe 3 bary przy 6 km/h da 200 l/ha

lub rozpylacze rozmiar 03 niebieskie 4 bary przy 8 km/h da 209 l/ha

itd, rozmiar rozpylacza, ciśnienie i prędkość, dobierając wg wzorów lub tabel można uzyskać żądaną dawkę cieczy robocze na hektar

 

http://albuz.pl/wp-content/uploads/2013/01/KATALOG-ALBUZ-2011-j.polski-pdf1.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azxx12    0

panowie mam problem jak pryskam to ciecz tak pulsuje i skacze przewody,pozyczalem opryskiwacz i sadze ze bawil sie pokretłem od cisnienia dlatego pytałem jakie cisnie powinno byc dodam ze rozpylam na niebieskich koncowkach. czy wskazowka powinna pokazywac do poczatku zielonego na zegarze dobrze mysle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie masz ciśnienia powietrza w głowicy nad przeponą, lub masz baaardzo niskie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azxx12    0

hm a gdzie ta przepona sie znajduje??? i jak zmienic cisnie na wieksze

 

jak sprawdzic cisnie w tej głowicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

a oprócz ciśnienia powietrza w pompie sprawdź:

- szczelność układu ssącego

- czystość filtrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azxx12    0

własnie filtry były czyszczone obydwa , jakie ciśnienie powinnen zegar pokazywać bo jest na zielonym a wcześnie chyba było tylko do zielonego może to jest przyczynna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

ciśnienie będzie ci pokazywać takie jakie ustawisz, jest to parametr regulacyjny (możesz regulować nim dawkę i wielkość kropli) więc nie ma znaczenia jeśli nie przekracza skrajnych wartości dla pompy, zaworu i rozpylaczy. Pulsacja ma inne przyczyny, sprawdź ciśnienie w akumulatorze powietrza i szczelność układu ssawnego. A jeśli to nie pomoże i filtry masz czyste na 100% (to że były czyszczone powiedzmy przed pożyczeniem nie znaczy, że są czyste) to czeka Cię rozbiórka pompy...

Sprawdzasz ciśnienie w akumulatorze (przeponie o której mowa była wcześniej) tak jak ciśnienie w oponach zwykłym zegarem, musi ono być prawidłowe dla ciśnienia roboczego, jeśli faktycznie ciśnienie masz podniesione to w akumulatorze może być za niskie, stąd ta pulsacja.

I na tak na przyszłość pamiętaj, że ciśnienie nie ustawia się raz na zawsze, to jedna ze zmiennych do ustawienia dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azxx12    0

filtry sprawdzałem przed i po pożyczeniu wiec są na 100procent czyste. czyli mam sprawdzić ciśnienie na pompie co jest taki wentylek jak by tak dobrze rozumiem??? jakie powinno być tam ciśnienie i czy jeśli tam jest za dużo może powodować to pulsacje cieczy roboczej??? przepraszam za tak dużo ilość pytań ale nigdy nie miałem takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

tak, ciśnienie sprawdzasz w tym wentylku, a jest ono uzależnione od ciśnienia na jakim pryskasz. Jeśli pryskasz między 2-5 bar to tam musi być ok. 2 bary, jeśli masz ciśnienie robocze między 5 a 10 bar to pompujesz 2-5 barów, w zależności do której z wartości krańcowych masz bliżej ze swoim ciśnieniem roboczym. To są akurat dane cometa, a w innych pompach może się różnić, choć z reguły pompuje się około połowy ciśnienia roboczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1377

W instrukcji od Biardzkiego pisze że powinno to być 1/3 ciśnienia roboczego. Ja mam 1bar w powietrzniku, a pryszczę ciśnieniem 3bary i jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek260294    7

Witam, mam problem z pompą w opryskiwaczu firmy Biardzki! Mam go 3 sezon i jak do tej pory bez awarii, ale gdy ostatni raz pryskałem nagle zaczęło coś klekotać w pompie (dosłownie jak bocian!) głośny i ciągły klekot i spadło ciśnienie z 4,5 na 2-3 waha się a momentami spada do 0,5. Moje pytanie brzmi... co jest tego powodem>>? Opryskiwacz 400l, belka 12m, pojedyńcze końcówki. A z oleju zrobiła się śmietana! zrobił się siwy i spieniony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Prawdopodobnie ciecz robocza przedostała się do oleju. Musisz rozebrać i zobaczyć. Nie radze dalej próbować pompy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam nie moge ustawi opryskiwacza zbuczyn p329/2. 400 litry ustawiam 3 bary tak jak w książce i pryska mi jakieś 350 na ha przy biegu 1 w 4512 a niby pisze że powino przy 7 na godz lecieć 202 l co zrobic by dobre pryskał bo hce 200l na ha wyprskiwac bo mam pole daleko a jutro pryskanie opryskiwacz wczoraj odebrałem ze sklepu a jak dodaje gazu to wsakzuwka dochodzi do 5 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zmniejsz ciśnienie. Na jakich obrotach masz te 3 bary, a na jakich obrotach 5 barów?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

no tak do 1200 to 3 a tak 1450 to i 5 ale to o obroty nie chodzi tylko o to że wylatuje więcej jak jeżdżę na 1 niż w książce pisze i nie wiem co jest a powinno na niebieskich końcówkach wylatywać 200 na 1/ha to coś jest nie tak przy 7 na godz tak jest w książce i nie wiem co się dzieje a ja wcześniej nie miałem takiego opryskiwacza i pytam ludzi co ustawiali ale każdy mówi że przy 3 bar wylatuje 200 4512 ma skrzynię od mf 255 to więc nawet na wyższych kołach jest ciut szybszy od mf 255 to powinno zostawać oprysku a nie braknąć a mam kawałki co mam krótko a szeroko i nie pogonie na 2 lub 3 tak jak piszą niektórzy powinno przy 7 na godz 200 l i 3 bar a wylatuje ze 350 a może 400 bo na 1,70 ha wyleciało 400 l a jeździłem i 2 i 1 bo samo jedynko by zbrakło a ludzie jeżdżą 1 wolno a dokładnie pomocy

Edytowano przez milanreal1
orty, literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

po pierwsze to pisz posty odrobinę czytelniej - interpunkcja, składnia i ortografia... A co do ustawienia opryskiwacza, to ciśnienie 3 bar ma być w czasie pryskania, a nie ustawiania ciśnienia na jałowych obrotach - masz trzy składowe na obliczenie dawki - ciśnienie, prędkość jazdy i rozpylacz jaki stosujesz. Jeśli w czasie jazdy na 1 biegu osiągasz większe ciśnienie niż w czasie jazdy na 2 (poprzez zwiększenie obrotów pompy) przy tej samej prędkości przejazdowej, a to oznacza, że zwiększa Ci się wydatek cieczy. A w ogóle to wystarczy 10-15 minut roboty na wykonanie próby przejazdowej i ustawisz sobie opryskiwacz idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No ortografię, brak znaków, interpunkcji to jakiś dramat. Cięzko zrozumieć o co chodzi. następnym razem dostanie bana bo już mu mało do 30 dni urlopu.

Najpierw sprawdź jaka szybkość osiąga ciągnik wg instrukcji, a jak są inne opony lub są już znacznie zużyte to odmierz 100m i licz czas przejechania ciągnika 100m. Jak to będzie 50 sekund to szybkość wynosi 7,2km/h; jak 60 sekund to 6km/h; jak 70sekund to 5,1km/h. Jak zmierzysz i czas będzie dłuższy lub krótszy to napisz bo mam tabele przeliczania czasu przejazdu na prędkość. Jak już będziesz wiedział że np na biegu 1 przy obrotach 1400 jedzie 6km/h i ustawisz 3 bary to powinno wyjść 240l/ha. Ja mam ustawione ciśnienie ok 2,7 bara prędkość 6,2 km/h i wychodzi 220l.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

Wita peklo mi kolanko od wskaznika cieczy , zadzwonilem z prosba o wyslanie takiej czesci bo nie mozna dostac jej na miejscu i na drugi dzien kurier odwiedzil mnie z nowa czescia :) przypominam ze za wszystko czyli przesylka i nowa czesc nic nie zaplacilem takze serdecznie polecam ta firme.pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtGor    1

Witam. Też kupiłem ten opryskiwacz i mam takie pytanie. Otóż, ustawiłem ciśnienie robocze na poziomie 2 bar i jak jadę całą szerokością to jest ok, problem zaczyna się wtedy, gdy zamykam jedną sekcję lanc i wtedy ciśnienie wzrasta dwa razy i już mam 4 bary. Wiecie co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1377

A masz zawór stałociśnieniowy? Jeśli nie to jest to całkowicie normalne, a jeśli masz to trzeba go wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj