andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Uziu92    7850

u mnie pompa włoska po jednym sezonie padła, reszta jakoś działa. Teraz bym raczej zachodni kupił za te kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
Dobrze się zastanów tą 400/12m wydaję mi się że przy tej powierzchni trochę mały. posiadam Biardzkiego 600/15m drugi sezon wydaję mi się że 15m lepszy pod kątem ścieżek czy rozsiewacza. Nie mam odniesienia do innych bo wcześnie robiłem starym polskim zabiegi. Konstrukcja wygląda nie najgorzej, i słyszałem że przy RSM troszkę go ruda szybko bierze ale to tylko słyszałem. Końcówki jak w każdym Polskim nie są jakiejś super jakości. Pompa Tolveri jak każda Cieknie po opryskaniu 10ha ale podobno ten typ tak ma. Jeśli rzepak to rozważ wieżyczkę na siłowniku. Stabilizacja belki też przydatna rzecz zależy od ukształtowania terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
7 minut temu, Jasio88 napisał:

 Pompa Tolveri jak każda Cieknie po opryskaniu 10ha ale podobno ten typ tak ma.

nie ma prawa ciec, ja dostałem drugą nową i nie cieknie, suchutka, w pierwszej pojawiły się wycieki oleju to zaraz ją szlak trafił, prawdopodobnie nie była nowa tylko odnowiona, Ty pewnie też taką masz, bo nie wieże w to że tę moją uszkodzoną co zawiozłem wywalą, tylko zregenerują i heja dalej, może się uda, po za tym tę drugą co dostałem to jest troszkę inna i mam wrażenie że nowsza, a wątpie że przez rok by zmienili coś, więc tę co miałem mogła być po regeneracji, albo po prostu wadliwa, co nie zmienia faktu że byłem zapewniany że te włoskie są super i na moich ha bedzie chodzic latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Pewnie ze nie ma prawa ciec, u mnie 800l jeździ na przednim tuz z napędem 1000obr (tylko takie obroty mam z przodu) z tyłu jedzi 1000l biardzki też zawieszany i nic nie cieknie,u mnie te dwa biardzkie(wcześniej na dwa ciągniki) pryskaja prawie 100ha i spokojnie dają radę (belka 15m), czy do rzepaku wieżyczka hydrauliczna-napewno wygodniej ale nie ze niezbedna(ja nie mam), zawór stało ciśnieniowy i hydrauliczna amortyzacja belki w tych zawieszanych to świetna sprawa--ja się jeszcze zastanawiam czy nie dokupić komputera wtedy już lux będzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiak    0

Opryskiwacz do ciągnika  c360, pola praktycznie  "obok domu ". Wiele to niepewne  dzierżawy dlatego nie rozważam większego.  Jak dla mnie będzie  wystarczający. Cena do 4000 zl.

Edytowano przez Jasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiak    0

Dobrze,  400 czy 600 teraz mniej ważne,  w internecie jest wiele ofert.  Teraz ,którego  producenta wybrać, zeby nie żałować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Ja mam 2 biardzkie, 400l już prawie nieużywany, drugi 800l, tym robię większość. Jak za te pieniądze to narzekać nie mogę. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trawers    168

Hmm…. ja mam Biardzkiego, może napiszę to tak: za te pięniadze które za niego dałem ok, na razie na moje potrzeby wystarcza, ale w przyszłości pewnie poszukam czegoś innego, pod warunkiem ze rządzący nie wykończą gospodarki albo ja sam się wykończę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiak    0

RSM nie planuje rozlewac, słyszałem  ze lubią  rdzewieć, problemów  z pompą nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Mam biradzkiego od 2014 roku. 800l 15m. Jestem z niego zadowolony. pryska na 50 ha. RSM pryskane sporadycznie, mimo to lekko rdzewieje. Malowanie mogli by poprawić. Problemów z przeciekami tez nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Ja leje tam, ma kilka lat, jakoś rdza specjalnie w oczy mi się nie rzuca.

Pompa w jednym i drugim wyrzuca olej miernikiem i jest ubrudzona. 

Po tych chyba 4 lub 5 latach jakby wydajność pompy się zmniejszyła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7841

To jak trafisz. Ja wymieniłem rozdzielacz na gwarancji bo go szlak trafił ten wymieniony też już się wykańcza.rama belki narazie ok. Pompa daje rade narazie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trawers    168
6 minut temu, Jasiak napisał:

RSM nie planuje rozlewac, słyszałem  ze lubią  rdzewieć, problemów  z pompą nie ma?

mi się właśnie pompa po 2 latach użytkowania zapociła wiec leży  już na warsztacie, ale na razie to jak wchodzę na warsztat to tylko na nią patrzę :)  rdzewieć rdzewieje, ja jak kupiłem to w trzech różnych miejscach ramka miała inne odcienie czerwonego :D ale za te pieniądze szczeże to orobotę robi, bo musi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
Chciałbym w tym roku pierwszy raz rozlać RSM, tylko nie wiem jak skalibrować Biardzkiego pod tym kątem. Dysze miałem w standardzie do RSM. Wydaję mi się że będzie inne ciśnie robocze bo RSM ma inną gęstość tak mi się wydaje, więc jeśli będę kalibrować na wodzie czy to później odzwierciedli zabieg na RSM możliwe że jestem w błędzie jeśli tak proszę o sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Poszukaj w necie info o rsm. Tam jest dokładnie podane o ile procent mniej wylejesz  rsm przy ustawieniu na wodę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Biardzkiego mam 600 l piąty rok do c-360, pompe już robiłem(przepona pompy) ciśnienie spada co roku kiedyś dawała większe ciśnienie. Ramie prawe patrząc z tyłu źle skonstruowane i wygina się na mocowaniu do części środka belki opryskiwacza. Rozdzielacz słaby , stabilizacja słaba(zacina się), Osobiście polecam Promar  mam takiego- zawieszany1000l z 2014 roku na pompie udor belka 15 nic w nim nie robiłem tylko olej i dysze wymieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

Panowie pompa Biardzki 120.

Dałem nowe membrany , zaworki i złożyłem wszystko jak w instrukcji.

Problem taki że jak kręce wałkiem to syczy powietrze spod korka wlewu oleju.Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Zastanawiam się nad dodaniem sterownika optima 70,który kosztuje 4,8 tys brutto a może warto dołożyć cały komputer tylko że on ponad 10 tys kosztuje... 🤔 Proszę o wypowiedzi użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

O kurka to właśnie kupiłem opryskiwacz z kompem mullera za 9000. Na razie sprawny czy zadam 120l/ha czy 230 to stara się utrzymywać. Przynajmniej na wyświetlaczu. W polu się okaże, oby działał. 

20190227_172116.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451
5 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Zastanawiam się nad dodaniem sterownika optima 70,który kosztuje 4,8 tys brutto a może warto dołożyć cały komputer tylko że on ponad 10 tys kosztuje... 🤔 Proszę o wypowiedzi użytkowników

Kup lepiej do tego używek mullera albo bravo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj